• Informacje na temat:

  cała sytuacja na ukrainie

Artykuły na temat: cała sytuacja na ukrainie
 • ​Ożywienie na polskim rynku pracy

  Coraz lepsza sytuacja na polskim rynku pracy. Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że rośnie zainteresowanie dawaniem zatrudnienia.

 • Ekspert: Ukraińska gospodarka rośnie, korupcja maleje, ale to tylko iluzja. Nasze firmy powinny szeroko omijać ten rynek

  koniec roku wyniesie ono zaledwie 2 proc. Dlatego rząd powinien ostrzegać naszych przedsiębiorców przed inwestowaniem na Ukrainie. Dalej panuje tam korupcja, a zmiany w mentalności potrwają dziesiątki

 • Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji: Europa musi otworzyć się na migrację z południa globu

  Europejczycy muszą otworzyć się na imigrantów, dzięki czemu skorzysta cała wspólnota - apeluje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji. Nieracjonalna obawa przed osobami spoza UE ma podłoże ekonomiczne, tożsamościowe oraz związane z bezpieczeństwem. W Europie żyje już jednak ponad 20 milionów imigrantów spoza wspólnoty, a na całym świecie - miliard imigrantów.

 • Będziemy budować połączenie gazowe z Czechami

  Delegacja pod przewodnictwem premier Ewy Kopacz wzięła udział w polsko-czeskich konsultacjach międzyrządowych. Wśród tematów rozmów były m.in. bezpieczeństwo energetyczne, współpraca regionalna i sytuacja na Ukrainie. Podpisane zostały dwa porozumienia, m.in. o współpracy przy realizacji połączenia gazowego Polska-Czechy.

 • Mit silnej polskiej gospodarki

  Względnie dobra sytuacja gospodarcza Polski w okresie pogłębiającego się światowego kryzysu sprawia, że fatalna praca obecnego rządu i zaniechania poprzedników oceniane są pobłażliwie. Co więcej, zarówno koalicja PO-PSL jak i partie, które wcześniej dzierżyły władzę, przypisują sobie z tego powodu jakieś zasługi.

 • Narodowy Bank Ukrainy ratuje największy bank

  Narodowy Bank Ukrainy (NBU) uznał, że największy bank w tym kraju, PrywatBank, jest niewypłacalny - oświadczyła w poniedziałek szefowa NBU Wałeria Hontariewa, tłumacząc podjętą przez rząd decyzję o jego nacjonalizacji.

 • ​Rynek pracy przed krachem

  ...przedsiębiorców? Tak, bo jeśli znaczący odsetek firm napotyka na taką barierę, to wkrótce może to odczuć cała gospodarka. - Sytuacja, w której brakuje rąk do pracy, może się stać hamulcem wzrostu(...) przetrzebieniem branży budowlanej, ten nadchodzący może nie być łatwiejszy - wyniszczająca konkurencja o pracownika może zachwiać nie tylko branżą, ale odczuć może to cała gospodarka. - Sytuacja na rynku pracy...

 • Sankcje i taniejąca ropa bolączką Rosji. Bez nich sytuacja Ukrainy mogłaby być trudniejsza

  naftowa powstrzymały Kreml przed dalszą ekspansją na Ukrainie.

 • Kotłowski, NBP: Do Polski w kolejnych latach będzie przybywać 200-300 tys. Ukraińców rocznie

  ...wizowa krajów Unii Europejskiej oraz sytuacja na Ukrainie. - - - - - 9 marca informowaliśmy: Pracownicy ze Wschodu potrzebni od zaraz Dla branży logistycznej pracownicy ze Wschodu oznaczają być...

 • Getin Holding wycofa się z Rosji

  Getin Holding wycofuje się z Rosji. Spółka poinformowała, że sprzedaż Idea Bank Rosja powinna w pozytywnie wpłynąć na wyniki finansowe działalności całej grupy Getin Holding.