• Informacje na temat:

  calkowita moc elektrowni w polsce i na swiecie

Artykuły na temat: calkowita moc elektrowni w polsce i na swiecie
 • To musi być nasza elektrownia

  O budowie polskiej elektrowni atomowej, długoterminowych inwestycjach, wiatrakach i gazowym lobby w Europie, a także o bezpieczeństwie oraz niezależności energetycznej Polski mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Stopniowo spada udział węgla w miksie energetycznym Polski. Lukę węglową mogłyby zapełnić energetyka jądrowa, geotermalna i OZE

  W Polsce udział węgla w produkcji energii elektrycznej wynosi 87 proc. Ma być on jednak stopniowo zmniejszany. Zapełnić lukę węglową w miksie energetycznym mogłaby energetyka jądrowa, choć obecny program wdrażany jest bardzo wolno. Szanse daje energia geotermalna. - Perspektywiczne są też odnawialne źródła energii, energetyka wiatrowa i fotowoltaika. Wiatraki są jednak ingerencją w środowisko

 • E-wizja. Horyzont 2025

  Wiadomo, ile możemy produkować w Polsce e-busów, ile trzeba energii dla e-pojazdów, nawet ile mogą zarobić elektrownie... Ale czy Polacy kupią w ciągu dekady milion e-aut?

 • Wiśniewski, IEO: Polska zapóźniona pod względem OZE

  Gdyby przyjąć, że rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE) jest - obok śmiertelności noworodków czy dostępu do internetu - jednym ze wskaźników postępu cywilizacyjnego, to Polska jest na szarym końcu, z ok. 20-letnim opóźnieniem wobec wielu krajów UE - mówi prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej Grzegorz Wiśniewski.

 • Ostrzeżenie dla Polski z Banku Światowego

  Zwiększenie udziału odnawialnych źródeł w produkcji energii przyniosłoby korzyści polskiej gospodarce, przyczyniłoby się do poprawy stanu zdrowia Polaków i zmniejszyłoby poważne problemy środowiskowe, w tym problem najbardziej zanieczyszczonego powietrza w miastach w Europie, wynika z opublikowanego w tym tygodniu raportu Banku Światowego.

 • Raport bieżący nr 10/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Enea S.A. ("Spółka”) informuje, że 14 marca 2017 roku emitent...

 • Główne mity energetyki, które wciąż są obecne w polskim społeczeństwie

  Dyskutując o energetyce odnawialnej od razu powołujemy się na przykład Niemiec. W 2014 roku w Niemczech prawie 27 proc. całkowitej produkcji energii pochodziło z OZE, plasując tym samym to państwo jako niekwestowanego lidera.

 • Krzysztof Tchórzewski: Będziemy bronić węgla

  Naszym głównym surowcem energetycznym jest dziś, i przez wiele lat będzie, węgiel i w produkcji energii z niego nie zrezygnujemy. Musimy to otwarcie i jednoznacznie partnerom z UE przedstawiać - mówi Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

 • Instytucje rządowe na celowniku hakerów

  W ubiegłym tygodniu całkowicie przestały działać główne państwowe systemy informatyczne. Niedostępne były m.in. ePUAP, CEPiK i obywatel.gov.pl. Przyczyny nie są znane, ale wiceprezes Atende Jacek Szczepański ocenia, że mógł nią być błąd kluczowego elementu infrastruktury albo zmasowany atak DDoS. Liczba takich cyberataków na instytucje rządowe, infrastrukturę krytyczną i portale użyteczności publicznej zwiększa się z roku na rok. Zarówno dla firm, jak i instytucji państwowych warunkiem...

 • Sektor energetyczny przed wielkimi zmianami

  Sektor energetyczny w Polsce czeka dynamicznie zmiany. Przez cały rok trwały kluczowe inwestycje w nowe moce wytwórcze, oparte głównie na węglu. Jednocześnie rozpoczęły się zmiany koncepcji funkcjonowania samego rynku.