• Informacje na temat:

  cargo pkp akcje

Artykuły na temat: cargo pkp akcje
 • W PKP Cargo funkcjonuje rekordowa liczba 283 związków

  .... dr hab. Jerzy Wratny z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, Instytut Nauk Prawnych PAN zgodził się z tezą o nadmiernym pluralizmie związków zawodowych (przywołał przykład PKP Cargo, gdzie funkcjonuje(...), a szczególnie pojmowana "bezkompromisowość" zbyt często uniemożliwia rozsądny dialog. - Nielegalne spory zbiorowe, akcje protestacyjne i bezprawne strajki z udziałem mediów to sposób zdobywania popularności...

 • Adam Purwin, prezes PKP Cargo złożył rezygnację

  Prezes PKP Cargo Adam Purwin złożył dziś (14 grudnia) rezygnację z członkowstwa w zarządzie i kierowania spółką. Ma ona skutek natychmiastowy.

 • Polskim TGV nie pojedziemy na Zachód

  ...zapłaci pasażerom za spóźnienia! PKP Intercity straci 480 wagonów Na kryzysie straciły przede wszystkim PKP Cargo(...)Zakup 20 supernowoczesnych składów dla polskich kolei ciągnący się od ponad roku nabiera tempa. PKP Intercity uzgodniła właśnie z unijnymi urzędnikami przyszłą trasę dla pociągów, do których...

 • Manipulacje kursem akcji PKP Cargo na GPW? Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiona przez PKP

  - PKP złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o możliwości manipulowania kursem akcji PKP Cargo - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa PKP Katarzyna Mazurkiewicz. Zdaniem PKP, na kurs mogły mieć wpływ wypowiedzi nt. rzekomych planów sprzedaży kolejnych akcji PKP Cargo.

 • Co dziewiąty odejdzie z PKP Cargo

  Zainteresowanie programem dobrowolnych odejść w PKP Cargo przerosło oczekiwania zarządu. Mimo to, zgodę na odejście otrzymał prawie każdy chętny. Zatrudnienie w grupie spadnie z 26 tys. do 23 tys. osób.

 • PKP Cargo: Będzie strajk u największego polskiego przewoźnika?

  Będzie strajk w PKP Cargo? Na to wskazują niepełne jeszcze wyniki referendum w spółce. W głosowaniu wzięło udział ponad 50 procent uprawnionych, a jest to warunek, by referendum było ważne. Większość głosujących opowiedziała się za protestem.

 • Minister infrastruktury: Sytuacja w PKP Cargo jest "bardzo niezdrowa"

  - Sytuacja w PKP Cargo jest "bardzo niezdrowa" - powiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Choć nie popiera zapowiadanego na 18 grudnia br. strajku w spółce, to jednak zapewnia, że rozumie rozgoryczenie jej pracowników.

 • PKP Cargo w rok od debiutu na giełdzie ma ponad 50-proc. udział w rynku

  W rok od giełdowego debiutu PKP Cargo zwiększyło swój udział w rynku do ponad 50 proc. Największy polski przewoźnik zainwestował w tym roku już ćwierć miliarda złotych w modernizację i zakup taboru, ogłosił też, że zamierza przejąć kilku zagranicznych przewoźników. Jak podkreślają przedstawiciele PKP Cargo, spółka mimo wielu wyzwań na rynku zwiększa zyski.

 • PKP Cargo: Pracownicy dostaną 200 złotych podwyżki brutto

  Rozmowy zarządu spółki ze związkami zawodowymi w PKP Cargo nie przyniosły rezultatów. Tym niemniej pracownicy dostaną 200 złotych brutto podwyżki.

 • Na podstawie par. 29 ust. 3 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. PKP CARGO Spółka Akcyjna przekazuje raport dotyczący niestosowania...