• Informacje na temat:

  cbś

Artykuły na temat: cbś
 • Zadzwonił do mnie mężczyzna, przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚ i powiedział, że podczas wykonywania pracy podsłuchał rozmowę jakiejś kobiety, która przekazywała moje dane szajce złodziei. Funkcjonariusz podał swoje nazwisko, stopień służbowy, numer legitymacji i polecił, bym nie rozłączając się, wybrała numer 997 i sprawdziła jego wiarygodność.

 • Szef CBŚ w centrum mafii paliwowej?

  Kilka dni temu ABW przeprowadziła wielką akcję, wymierzoną w gang paliwowy, który oszukał skarb państwa na co najmniej 100 milionów złotych. Według śledczych, w centrum mafii była spółka Bio Didi, której prokurentem jest były szef CBŚ. O sprawie pisze "Puls Biznesu"

 • W CBŚ nie mają nawet długopisów

  Warunki, w jakich pracują agenci Centralnego Biura Śledczego, najlepiej obrazuje ostatni raport o tegorocznej działalności tej służby. Czytając go, można mieć wrażenie, że w CBŚ świat się(...), najlepiej kolejnych rozbitych gangów i spryciarzy złapanych na praniu brudnych pieniędzy" - żali się funkcjonariusz CBŚ z sześcioletnim stażem. Cebeesie nie lubią chodzić do kolegów pracujących...

 • Eksperci: Będzie więcej fałszywych banknotów

  Eksperci przewidują, że w następnych latach może wrastać liczba wprowadzanych, także do obiegu w Polsce, fałszywych euro. Więcej może być też tzw. domowych ośrodków fałszerskich i - co za tym idzie - falsyfikatów polskich banknotów o niskich nominałach.

 • ...podająca się za kuzynkę. Kiedy, podejrzewając oszustwo, rozłączył się, znowu zadzwonił telefon. Tym razem mówił mężczyzna. Przestawił się jako agent Centralnego Biura Śledczego. „Proszę przekazać CBŚ(...) – rzekomego funkcjonariusza CBŚ – tożsamości. Cała ta akcja została ukartowana przez złodziei! Dzięki czujności pani Doroty 80-latek nie stracił 40 tys. zł oszczędności, które miał przekazać fałszywemu...

 • Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło gang, który posługując się spreparowanymi wyrokami fikcyjnych sądów arbitrażowych wyłudzał pieniądze od przedsiębiorców. Zatrzymano w sumie sześć osób, straty sięgają nawet 24 mln zł.

 • ..., CBŚ, prokuratora Na czym polega „nowość” w tej metodzie? Np. dzwoni do ciebie znajomy znajomego i prosi o pożyczkę, ale w pewnym momencie połączenie zostaje przerwane. Po chwili ponownie dzwoni telefon i ktoś nowy przedstawia się jako oficer CBŚ (policji, ABW, prokurator) i mówi, że przed chwilą oszust chciał wyłudzić pieniądze i musisz zabezpieczyć je w policyjnym depozycie. A prawda jest taka...

 • Fałszywy czek na 40 mln euro

  Trzech - obcokrajowców zostało zatrzymanych za próbę realizacji czeku na 40 mln euro; poinformowała PAP p.o. rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz. Zatrzymano zostało dwóch obywateli Niemiec i obywatel Brazylii.

 • ...chwili dzwoni kolejny telefon. Tym razem jest to „policjant”, „funcjonariusz CBŚ”. Wie już, że przed chwilą do starszej osoby ktoś dzwonił. Tłumaczy, że był to oszust i chce go schwytać. Prosi o pomoc...

 • Prawie 240 tys. zł wyłudził 27-letni mieszkaniec Chorzowa, który działając w ramach grupy przestępczej, oszukiwał starsze osoby, podając się za policjanta z CBŚ. Mężczyznę zatrzymali prawdziwi policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach.