• Informacje na temat:

  cbś zmiany

Artykuły na temat: cbś zmiany
 • Rynki pracy 2012: Gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 roku

  Belgia - W belgijskim parlamencie trwają decydujące rozmowy na temat rynku pracy. Duże zmiany mogą nastąpić, jeżeli zostanie przyjęte postanowienie o zniesieniu kart pracy dla obywateli Rumunii oraz Bułgarii - mówi Jowita Sokołowska z biura konsultingowego ADMB International w Brugge. Nie ulega za to wątpliwości, że nadchodzące miesiące upłyną pod znakiem zaciskania pasa. Niedawno wynegocjowany...

 • Prace nad projektem budżetu na 2015 rok

  Dziś zbiera się Sejm. Posłowie będą kończyć prace nad projektem budżetu na 2015 rok. Ustawy tej nie można uchwalać na tym samym posiedzeniu, dlatego w środę o 21.30 rozpocznie się kolejne. Nowe posiedzenie zakończy się w piątek. Rząd założył w przyszłorocznym budżecie wzrost PKB o 3,4 procent, deficyt ma wynieść 46 miliardów, a średnioroczna inflacja - 1,2 procent.

 • Dochody z VAT: Nokautujący cios dla budżetu

  Od początku roku coś dziwnego dzieje się wokół podatku od towarów i usług: podatnicy skarżą się na blokadę zwrotów (ponoć jednak dostają ci, których władza lubi), agresywnie działają służby specjalne, które dziś są najważniejszym kontrolerem tego podatku, a czynniki oficjalne za to twierdzą, że jest wyjątkowo dobrze, a dochody budżetowe "mają się znakomicie".

 • Plaga kanałów niegwarantowanych

  Jeśli zastanawiamy się nad podpisaniem umowy z platformą cyfrową, to przeważnie przeglądamy listę oferowanych w konkretnym pakiecie kanałów tematycznych. O to coraz trudniej, ponieważ operatorzy dwoją się i troją, aby odwołać się do naszych zainteresowań i emocji, a nie konkretnej kalkulacji. Zarówno w nc+, jak i Cyfrowym Polsacie w takich zestawieniach natrafimy na gwiazdki. Przeważnie dotyczą one tak zwanych "kanałów dostępnych promocyjnie" albo konkretniej - niegwarantowanych. Teoretycznie...

 • Będzie więcej amerykańskich kanałów w Polsce?

  W pierwszych trzech dniach nadawania kanał HGTV, który zastąpił TVN Meteo Active, oglądało średnio 37,3 tys. widzów, co dało stacji 0,48 proc. udziału w rynku w grupie wiekowej 4+ i aż 0,58 proc. w grupie 16-49, najatrakcyjniejszej wśród reklamowców - wynika z danych Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnych Mediów. O takich słupkach w dniach 7-9 stycznia mogłoby pomarzyć wiele kanałów tematycznych od lat dostępnych na polskim rynku. Skąd więc tak szybki sukces? Czy będziemy mieli więcej...

 • Prawdziwa rzeź na globalnym rynku akcji

  Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie przynosi kontynuację wyraźnych spadków indeksów. WIG 20 znajduje się blisko tegorocznych minimów. Obroty na GPW są stosunkowo wysokie i po niespełna trzech godzinach handlu akcjami wynosiły już około 560 mln zł.

 • Nowy rząd Trumpa pełen miliarderów

  W administracji Trumpa będzie wyjątkowo wielu multimilionerów i miliarderów. Media donoszą, że prezydent elekt zaprosi do swojej administracji kolejnych bogaczy.

 • Czas na większą aktualizację listy kanałów nc+!

  Tworzenie listy kanałów platformy cyfrowej to bardziej skomplikowana operacja niż wszystkim się wydaje. Zależy od szeregów umów operator-kanał, czynników marketingowych i technicznych. Nie mniej jednak postanowiłem napisać o liście nc+, ponieważ od pojawienia się wspólnej oferty CYFRY+ i n rewolucji nie było. Były natomiast zmiany kosmetyczne. Najwyższy czas, żeby uporządkować kanały, bo

 • Wielkie ucho fiskusa

  W ostatnich latach modnym słowem w Polsce stał się "podsłuch". Podobno podsłuchiwała nas policja, podsłuchiwało CBA, CBŚ, podobno żyliśmy w państwie policyjnym. Podobno. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że już wkrótce nikt nie podsłucha nas tak skutecznie jak... wywiad skarbowy.

 • Emerytury: Idą zmiany w mundurówce

  Polska policja jest formacją nowoczesną, ale muszą być zapewnione środki na jej dalszą modernizację, potrzeba też większej liczby policjantów - ocenia w rozmowie z PAP komendant główny policji Andrzej Matejuk.