• Informacje na temat:

  cdprojekt

Artykuły na temat: cdprojekt
 • Sesja rozpoczęła się względnie spokojnie. Po pierwszej próbie wzrostu WIG20 został zmuszony wrócić w okolice 2210 pkt. Zaszkodziło mu słabe otoczenie - indeksy europejskie pociągnęły w dół. Niżej nie chciał spadać, pomimo tego, że spadki w Europie pogłębiały się. Zadziałało wsparcie na 2200 pkt. Sentyment w Europie odwrócił się po 13-tej, rozpoczęło się odreagowanie, a WIG20 pozostawał niewzruszony pomiędzy 2210 a 2220 pkt.

 • Dzisiejsza sesja zaczęła się w niezdecydowanych nastrojach otoczenia. Zarówno notowania w USA, jak i Azji były mieszane z niewielką zmiennością. To się przełożyło na Europę, gdzie do końca dnia zmiany nie przekraczały pół procenta.

 • Wczorajsza sesja za oceanem zakończyła się niewielkimi zmianami, jednak początek wyglądał tam zdecydowanie mniej obiecująco. Dość neutralnie wyglądały także notowania na parkietach azjatyckich.

 • Po wczorajszym szaleństwie zakupów jaki ponownie ogarnął warszawski parkiet, a którego owocem były nowe tegoroczne szczyty głównych indeksów, środowa sesja przyniosła wyhamowanie zapędów kupujących. Skromne wzrosty czołowych światowych indeksów zachęciły od początku handlu popyt do podjęcia próby kontynuacji zwyżki.

 • Spadkowy bilans piątkowej sesji nie zmienił istotnie umiarkowanie pozytywnego obrazu rynku jaki obserwowaliśmy w całym ubiegłym tygodniu. Poniedziałkowe poranne niezdecydowanie nie może więc specjalnie dziwić i należałoby je traktować jako przysłowiowe "łapanie oddechu". Przez pierwsze godziny dzisiejszej sesji każda próba obrania bardziej zdecydowanego kierunku ruchu przez główne barometry kończyła się niepowodzeniem.

 • Już na wczorajszej sesji na GPW widać było usypiający wpływ zbliżających się świąt, tak więc dzisiaj należało się spodziewać podobnego przebiegu sesji. Niespodzianki nie było i od początku dnia rynek charakteryzował się niską aktywnością inwestorów oraz małą zmiennością. WIG20 oscylował przez wiele godzin wokół zera, a zmienność nie przekraczała 10 pkt.

 • W trakcie wczorajszej sesji po raz pierwszy od niemal tygodnia byliśmy świadkami nieco większej aktywności strony popytowej, co zaowocowało dzienną zwyżką. Po dzisiejszym trochę nieśmiałym otwarciu, byki poszły za ciosem i po kilkunastu minutach handlu WIG20 rósł niemal 0.50 proc.

 • GPW rozpocznie od 18 marca publikację indeksu WIG.GAMES (indeks producentów gier) oraz indeksów makrosektorowych z branż: banki-ubezpieczenia-rynek kapitałowy-wierzytelności, paliwa-chemia-gaz oraz energia-górnictwo-surowce - poinformowała GPW w komunikacie prasowym. Makroindeksy będą instrumentami bazowymi dla kontraktów terminowych.

 • Po środowym, łagodnym w kwestii możliwego zaostrzania polityki monetarnej przesłaniu amerykańskiego FED-u, utwierdzającym inwestorów w dobrych nastrojach, piątkowy poranek przyniósł pewne rozczarowanie decyzją BoJ, który nie obniżył stóp procentowych i nie zapowiedział w najbliższym czasie zwiększenia skali stymulacji gospodarki.

 • Po wypełnionej polityką weekendowej przerwie z większym niż zazwyczaj zainteresowaniem można było wyczekiwać otwarcia tygodnia na GPW w Warszawie. Jeszcze w piątek agencja ratingowa S&P podtrzymała nasz rating, nieoczekiwanie podnosząc jego perspektywę do stabilnej. Bardziej niejednoznaczne dane napłynęły natomiast z innych państw europejskich.