• Informacje na temat:

  cdprojekt

Artykuły na temat: cdprojekt
 • Wczorajsza sesja za oceanem zakończyła się niewielkimi zmianami, jednak początek wyglądał tam zdecydowanie mniej obiecująco. Dość neutralnie wyglądały także notowania na parkietach azjatyckich.

 • Po wczorajszym szaleństwie zakupów jaki ponownie ogarnął warszawski parkiet, a którego owocem były nowe tegoroczne szczyty głównych indeksów, środowa sesja przyniosła wyhamowanie zapędów kupujących. Skromne wzrosty czołowych światowych indeksów zachęciły od początku handlu popyt do podjęcia próby kontynuacji zwyżki.

 • Spadkowy bilans piątkowej sesji nie zmienił istotnie umiarkowanie pozytywnego obrazu rynku jaki obserwowaliśmy w całym ubiegłym tygodniu. Poniedziałkowe poranne niezdecydowanie nie może więc specjalnie dziwić i należałoby je traktować jako przysłowiowe "łapanie oddechu". Przez pierwsze godziny dzisiejszej sesji każda próba obrania bardziej zdecydowanego kierunku ruchu przez główne barometry kończyła się niepowodzeniem.

 • Już na wczorajszej sesji na GPW widać było usypiający wpływ zbliżających się świąt, tak więc dzisiaj należało się spodziewać podobnego przebiegu sesji. Niespodzianki nie było i od początku dnia rynek charakteryzował się niską aktywnością inwestorów oraz małą zmiennością. WIG20 oscylował przez wiele godzin wokół zera, a zmienność nie przekraczała 10 pkt.

 • Po środowym, łagodnym w kwestii możliwego zaostrzania polityki monetarnej przesłaniu amerykańskiego FED-u, utwierdzającym inwestorów w dobrych nastrojach, piątkowy poranek przyniósł pewne rozczarowanie decyzją BoJ, który nie obniżył stóp procentowych i nie zapowiedział w najbliższym czasie zwiększenia skali stymulacji gospodarki.

 • Po wypełnionej polityką weekendowej przerwie z większym niż zazwyczaj zainteresowaniem można było wyczekiwać otwarcia tygodnia na GPW w Warszawie. Jeszcze w piątek agencja ratingowa S&P podtrzymała nasz rating, nieoczekiwanie podnosząc jego perspektywę do stabilnej. Bardziej niejednoznaczne dane napłynęły natomiast z innych państw europejskich.

 • Po wtorkowej, przedzielonej świętami sesji giełdowej w Warszawie, obraz rynku nie uległ zmianie. W efekcie przed czwartkowymi notowaniami inwestorzy wciąż mogli pozostawać w dobrych nastrojach licząc na dalsze próby bicia lokalnych szczytów przez rodzime barometry.

 • Po słabszym zakończeniu ubiegłego tygodnia, kiedy popyt został znów zepchnięty do defensywy, początek poniedziałkowej sesji przyniósł reaktywację kupujących.

 • Czwartkowa sesja, mimo iż nie przyniosła większych zmian głównych indeksów w Warszawie, to mogła ponownie dostarczyć emocji sporej grupie inwestorów. Próba odbicia zainicjowana na początku notowań okazała się nieudana, a WIG20 wrócił w rejon wczorajszego zamknięcia. Relatywna słabość GPW kontrastowała z optymizmem rynków bazowych, gdzie wzrosty były niewiele mniejsze niż jeden procent.

 • Powrót spadków w wielkim stylu jaki miał miejsce w trakcie środowej sesji sprowadził główne indeksy warszawskiego parkietu na nowe minima, na poziomy nie widziane od sierpnia tego roku. Przy okazji połamane zostały kluczowe wsparcia i przerwana pozytywna tendencja coraz wyższych minimów fal wzrostowych.