• Informacje na temat:

  cds

Artykuły na temat: cds
 • Decyzja o wcześniejszych wyborach parlamentarnych, która jest następstwem braku wyboru prezydenta, doprowadziła do dalszej przeceny greckich aktywów. W górę skoczyły zwłaszcza tzw. CDS, czyli tzw. ubezpieczenie od niewypłacalności. Tego typu papiery 5-letnie są wyceniane na 1219 p.b. wobec 986 p.b. jeszcze 24 grudnia.

 • Ryzyka finansowe dla Polski najniższe od dekady

  Koszt ubezpieczenia polskiego długu spada do poziomów niewidzianych od 10 lat. Dodatkowo niższa od oczekiwań inflacja powoduje, że rentowności obligacji wyraźnie się obniżają, co umożliwia redukcję kosztów obsługi zadłużenia. W rezultacie ryzyko bankructwa Polski w najbliższym roku można szacować na ok. 0,80 proc.

 • Prezes URE zarządził przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego dotyczącego ewentualnych manipulacji na rynku energii - podał URE w komunikacie prasowym. W ocenie URE wzrost cen energii notowany na produkcie BASE_Y-19 na TGE w okresie po 1 września br. może nie być wyłącznie wynikiem wzrostu cen węgla kamiennego i uprawnień do emisji CO2.

 • Od 2011 do 2014 r. wyprowadzono do rajów podatkowych z Portugalii 10 mld euro, czyli kwotę odpowiadającą około 5 proc. PKB kraju. Informacja o wysokich transferach była znana i ukrywana przez niektórych członków ówczesnego rządu Pedra Passosa Coelho.

 • Huśtawka nastrojów nie opuszcza inwestorów. Wczoraj w godzinach porannych kontrakty na WIG20 traciły blisko 2 proc., by pod koniec sesji znaleźć się nawet na małym plusie. Ostatecznie sesja na FW20 zakończyła się neutralnie a WIG20 minimalnie spadł o 0,1 proc. Nasz rynek wypadł i tak dobrze na tle chociażby DAX-a, który stracił 2,9 proc., czy CAC40, który finiszował na aż ponad 4,0% minusie.

 • Obawy o kondycję Deutsche Banku w Niemczech

  W Niemczech rosną obawy o kondycję największego banku w tym kraju - Deutsche Banku. Media informują, że rząd Niemiec analizuje możliwość udzielenia bankowi wsparcia, także finansowego.

 • Commerzbank zwolni 9600 pracowników. Akcje zanurkowały

  Commerzbank - drugi bank w Niemczech - zwolni 9600 pracowników (z 51 300) i pierwszy raz nie wypłaci dywidendy (nagrody z zysku dla akcjonariuszy). Dzisiaj akcje na giełdzie we Frankfurcie tanieją o 3,38 proc. do 5,493 euro.

 • Bank ING zwolni 7000 pracowników

  ING Group (w Polsce ma Bank Śląski, teraz tanieje 0,6 proc.) zwolni 7000 pracowników. Do 2021 r. chce zaoszczędzić w ten sposób 900 mln euro. Zwolnieni to ok. 12 proc. całej siły roboczej holenderskiej grupy. Wypiera ich elektronika.

 • W Europie na giełdach wzrosty. Pomagają słabe dane z rynku pracy w USA - wskazują maklerzy.