• Informacje na temat:

  cechy gospodarki rynkowej

Artykuły na temat: cechy gospodarki rynkowej
 • Rynek pracy - niewolnik kryzysów

  Wahania koniunkturalne to charakterystyczna cecha gospodarki rynkowej. Po każdym okresie wzrostu następuje spowolnienie bądź załamanie. Historia gospodarcza XX i XXI wieku pokazuje, że niemal każdy kryzys w większym lub mniejszym stopniu odbija się na rynku pracy.

 • W 2020 r. jedna czwarta globalnej gospodarki będzie cyfrowa

  Biznes oparty na cyfrowych technologiach będzie stanowić 25 proc. całej światowej gospodarki w 2020 roku - to wniosek z najnowszego raportu Accenture Technology Vision 2016, globalnej firmy świadczącej usługi z zakresu strategii, konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu.

 • Top 5 stanowisk, na które brakuje właściwych kandydatów

  Na jakie stanowiska poszukiwani są dzisiaj kandydaci? Jakie doświadczenie i cechy powinni posiadać? Ile mogą zarobić? Na te pytania odpowiada ekspert międzynarodowej firmy doradztwa personalnego Page(...) funkcjonujące w danej organizacji i branży, potrafią wyciągać wnioski z danych liczbowych oraz zmieniającej się sytuacji rynkowej i dostrzegać związki pomiędzy nimi. Specyfika pracy analityka...

 • Rynkowe konwersacje dalej krążą wokół sporów handlowych, szczególnie gdy prezydent Trump rzuca nowe groźby w stronę Chin. Pozostajemy w stanie podwyższonego napięcia, ale bez silnych reakcji aktywów. Jednak cechy rynku pozostają niezmienne: silny USD, słaby AUD i waluty rynków wschodzących. Nie jest to też dobry czas na wzrost indeksów i złota.

 • Rynek pracy w Polsce - prognozy Adecco Poland

  ...kilka sektorów gospodarki. Aż do początków grudnia możemy się spodziewać dodatniego bilansu na rynku pracy w segmencie FMCG. To oczywiści efekt zbliżających się świąt. Ściśle powiązany z tym trendem(...) sytuacja ma o wiele więcej przyczyn niż tylko te powtarzalne, związane z sezonowością gospodarki. Eksperci Adecco Poland wskazują kilka kluczowych trendów. Głównej przyczyny poprawy należy upatrywać...

 • Osłabienie światowej koniunktury odbije się na polskim rynku, ale w umiarkowanym stopniu. W 2019 r. PKB nadal powinno rosnąć o ok. 4 proc.

  W październiku po raz trzeci z rzędu polskie firmy odnotowały spadek zamówień eksportowych, i to najszybszy od sześciu lat. Wiąże się to z wyhamowaniem światowych gospodarek, zwłaszcza europejskiej, która jest największym partnerem handlowym Polski. Jednak zdaniem szefowej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego polska gospodarka, nawet jeśli będzie rosła wolniej, to wciąż będzie to tempo wyraźnie wyższe niż w większości krajów Wspólnoty.

 • Języki skandynawskie zapewnią dobre zarobki

  ...dekadzie prawie 9,5 mld euro, co czyni kraje skandynawskie piątym co do wielkości inwestorem zagranicznym w Polsce. Kraje skandynawskie łączą w sobie cechy szczodrych i transparentnie zarządzanych(...) gospodarki na kierunek północny. To bardzo komfortowa i luksusowa sytuacja, o której wiemy nie tylko my, ale i studenci". - Polskie firmy z coraz większym zainteresowaniem spoglądają w stronę krajów...

 • Polskie przymiarki do blockchain

  Czy 2018 będzie rokiem blockchain? Tak uważa wielu rynkowych analityków. Na razie przygoda polskich banków z nową technologią sprowadza się do badania jej możliwości. Na adaptację do finansowych realiów trzeba będzie trochę poczekać.

 • Kreariat vs prekariat, w którym grasz zespole?

  ...realiami rynku, a wykształcenie już dawno przestało być asem w rękawie. Crowded nest, czyli absolwent-"gniazdownik" Młodzi Europejczycy, w tym również Polacy, coraz bardziej obawiają się rynkowej(...)". Bezpieczeństwo domu rodzinnego i gwarancję miesięcznego kieszonkowego przedkładamy nad niepokój związany z wzrastającą płynnością globalnej gospodarki. Dorosłości boi się nawet co trzeci...

 • PMI z Chin rozczarował, podobnie jak dane z Polski, ale inwestorom trudno zerwać z pozytywnym sentymentem rynkowym. Rynek akcji w Europie zaczyna dziś od wzrostów, złoty jest stabilny, a EUR/USD pozostaje wysoko. Dziś maraton PMI/ISM, raport ADP i dane o zapasach ropy naftowej.