• Informacje na temat:

  cechy przełożonego

Artykuły na temat: cechy przełożonego
 • Bank Danych o Inżynierach, w swojej najnowszej sondzie z czerwca 2013 roku, zapytał o cechy idealnego szefa. Inżynierowie i informatycy mogli wskazać do sześciu cech, które są według nich najważniejsze.

 • Warto budować markę najlepszego pracodawcy

  Stopa bezrobocia w Polsce spadła w październiku do 8,2 proc., czyli do najniższego poziomu od 1991 r. Oznacza to także, że w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r. liczba bezrobotnych skurczyła się o 1,4 pkt proc., a firmy coraz częściej zwracają uwagę na rosnący problem braku pracowników. Gdy o specjalistę coraz trudniej, to właśnie dobrze rozwinięta strategia employer brandingu może pomóc nie tylko zatrzymać najlepszych pracowników w firmie, ale również znaleźć nowych.

 • Asystenci zarządu mają coraz więcej obowiązków

  ...​Nie tylko kompetencje zawodowe, lecz także umiejętności miękkie są niezbędne do tego, by być asystentem zarządu. Większość zatrudnionych na tym stanowisku ma duże umiejętności komunikacyjne. Dla pracodawców istotne są również zdolności organizacyjne i umiejętność dokonania gradacji priorytetów podczas organizacji zadań, a z racji na bliską współpracę z przełożonym również ważne są cechy...

 • W 2020 r. jedna czwarta globalnej gospodarki będzie cyfrowa

  Biznes oparty na cyfrowych technologiach będzie stanowić 25 proc. całej światowej gospodarki w 2020 roku - to wniosek z najnowszego raportu Accenture Technology Vision 2016, globalnej firmy świadczącej usługi z zakresu strategii, konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu.

 • Trenuj asertywność - to się opłaca!

  Czy wiesz, jak asertywnie odmawiać, prosić, wyrażać swoje zdanie, przyjmować pochwały oraz krytykę innych osób? Wiedz, że asertywność nie jest wrodzona, ani nie jest cechą osobowości, ale postawą i wzorcem zachowań ukształtowanych na bazie indywidualnych doświadczeń i treningu własnych umiejętności.

 • Im więcej czasu, pieniędzy i ludzi, tym lepiej? Niekoniecznie. Powinniśmy strzec się własnych przewag. A jeśli życie nie narzuca nam ograniczeń, warto je sobie wymyślić!

 • ..., w sposób ciągły i podporządkowany poleceniom pracodawcy lub przełożonego oraz gdy praca jest wykonywana w miejscu i czasie określonym przez pracodawcę. Nawet jeśli ktoś jest zatrudniony na podstawie umowy zlecenia, a praca ta ma powyższe cechy, można nakazać zatrudnienie na etat. Szczególnie wyraźnie widać to w przypadku robotników budowlanych. Przecież żaden z nich nie pracuje bez nadzoru, w czasie...

 • Zjawisko mobbingu w miejscu pracy istnieje od dawna, ale dopiero na początku lat 80. XX wieku zostało poznane i zbadane doktora psychologii pracy Heinza Leymanna. W rezultacie swoich badań Leymann użył terminu "mobbing" na określenie terroru psychicznego stosowanego wobec wybranych pracowników instytucji gospodarczych.

 • ...pomówienie przełożonego o cechy, które mogą go poniżyć w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania, można być oskarżonym o zniesławienie. 2. Za wypowiedzi – także posty na portalu...

 • Kobieta-szef (nie)mile widziana?

  ..., jakim jest zwiększenie zysków i pomniejszenie kosztów ponoszonych przez firmę. Od 1992 roku badania opinii społecznej na temat preferencji Polaków odnośnie płci przełożonego prowadzi Centrum Badania(...) przełożonego przestała mieć znaczenie , podczas gdy 20 lat wcześniej ambiwalentnie traktowało ją tylko 34 proc. ankietowanych. Choć odsetek osób preferujących kobiety na stanowisku szefa pozostaje na...