• Informacje na temat:

  cedc

Artykuły na temat: cedc
 • Podwyżka akcyzy uderzyła w rynek wódki. W ubiegłym roku sprzedaż zmalała o prawie 4,5 proc.

  Podwyższenie stawki akcyzy na alkohol etylowy spowodowało, że całkowita sprzedaż wódki w Polsce spadła w ubiegłym roku o prawie 4,5 proc. Nie przeszkodziło to spółce CEDC International w zwiększeniu udziału w rynku do poziomu 32 proc. Źródłem wzrostu jest m.in. wprowadzenie rekordowej liczby nowych produktów. Mimo tego koncern nie planuje powrotu na rynek kapitałowy. Po zdjęciu z giełdy spółka

 • "Puls Biznesu": Wódka próbuje drogi piwa

  Leżakowane, rzemieślnicze wyroby pojawiają się w portfelach największych producentów mocnych alkoholi. I starają się odwrócić spadek rynku - pisze we wtorek "Puls Biznesu".

 • Technologie, które wspierają biznes i najnowsze trendy dla liderów IT

  18 maja w Krakowie spotkają się specjaliści z największych polskich firm, aby podzielić się wiedzą i spostrzeżeniami na temat nowych wyzwań dla zarządów i liderów IT, związanych z cyfrową transformacją. Konferencja odbywa się w ramach wydarzenia WEBCON DAY 2017.

 • Technologia, która wspiera cyfrową rewolucję

  Cyfrowa transformacja to nie chwilowy trend, a głęboka zmiana sposobu funkcjonowania całego biznesu. Aby nie zostać na szarym końcu rewolucji, trzeba dostosowywać dostępne narzędzia IT do swoich potrzeb i już dziś myśleć o ich rozwijaniu w przyszłości. O sposobach na utrzymanie przewagi konkurencyjnej w dynamicznie zmieniających się warunkach dyskutowali uczestnicy konferencji WEBCON DAY 2017.

 • Mają miliardy przychodów i wyniki na minusie. Wielkie firmy często nie płacą CIT-u

  Jednorazowa duża strata pozwala nawet przez kilka lat nie dzielić się dochodem z fiskusem. To najczęstszy powód nieodprowadzania CIT przez duże firmy.

 • Rekordowy eksport trunków. Najwięcej polskiej wódki wypijają Francuzi

  Zaczynają ją też doceniać Japończycy i Chińczycy. W tym roku za granicę wysłanych zostanie 24 milionów litrów alkoholu wyprodukowanego w Polsce, czyli o 9 proc. więcej niż przed rokiem - wylicza Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. IERiGŻ szacuje, że w tym roku wyprodukowanych zostanie 125,7 mln l.

 • Ministerstwo Finansów złożyło projekt rozporządzenia obniżającego o 50 proc. akcyzy na piwa, dla browarów produkujących do 20 mln litrów tego trunku rocznie. Wcześniej padła zapowiedź objęcia cydru zerową stawka akcyzy. Natomiast branża alkoholi wysokoprocentowych, od ponad dwudziestu lat działa w nierównym i najbardziej restrykcyjnym otoczeniu konkurencyjnym względem innych alkoholi. Mali producenci wyrobów spirytusowych wciąż nie mogą liczyć na preferencyjne traktowanie, w tym obniżone...

 • Wódka wreszcie odzyskała moc

  Od stycznia do listopada 2015 r. nasze zakłady spirytusowe wyprodukowały 85,5 mln litrów 100-proc. alkoholu. To o 11 proc. więcej niż przed rokiem, ale na mówienie o powrocie hossy jest jeszcze za wcześnie.

 • Ani przedsiębiorstwa objęte ostracyzmem, ani branżowi eksperci nie zauważyli, aby społeczna kampania przyniosła skutki. Łukoil, Nowatek, Nokian i Żubrówka wciąż znajdują klientów.