• Informacje na temat:

  cel inflacyjny 2014 r

Artykuły na temat: cel inflacyjny 2014 r
 • Emeryt skapitalizowany, karawana jedzie dalej

  ...1000 złotych emerytury oferuje X kwoty, a fundusz B - Y. Cała ta konstrukcja - zakłady emerytalne i fundusze ma być gotowa w 2014 roku. Gdy ZUS stwierdzi prawo do dożywotniej emerytury, a emeryt(...) zabezpieczyć byt owdowiałego współmałżonka, który ma bardzo niskie dochody lub nie ma ich wcale (np. niepracującą zawodowo żonę). Według rządowego projektu ten cel ma spełnić renta rodzinna, która będzie...

 • Realizacja strategii celu inflacyjnego przez NBP pozwoliła na skuteczne zapewnienie stabilności cen w Polsce w średnim okresie - wynika z raportu Biura Strategii Polityki Pieniężnej Instytutu Ekonomicznego NBP.

 • Komisja finansów za uchwaleniem zmiany w regule wydatkowej

  Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się za zmianą reguły wydatkowej; znajdujący się w niej wskaźnik inflacji (CPI) wraz z korektą błędów jej prognoz ma zostać zastąpiony tzw. sztywnym celem inflacyjnym NBP w wysokości 2,5 proc. To pierwszy krok do większych wydatków w budżecie na 2016 r.

 • Koniec hossy na globalnym rynku obligacji

  To już koniec hossy na światowym rynku obligacji. Do wzrostu rentowności przyczyniły się m.in. zwiększona podaż i spadające oczekiwania inflacyjne - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe 2015".

 • Od kilku dni rynki wydawały się grać pod jastrzębie wystąpienie Mario Draghiego. Wczorajszą konferencję ciężko jednak za taką uznać. Pierwsze wypowiedzi szefa EBC skupiły się na silniejszym wzroście gospodarczym strefy euro, co daje mocne przekonanie o osiągnięciu celu inflacyjnego. EUR/USD szybko minął poziom 1,25.

 • Dolar po raz kolejny wychodzi pokonany po posiedzeniu amerykańskiego banku centralnego. Choć FED nie zaskoczył decyzją o braku zmian w swojej polityce monetarnej, to wyrażone przez niego obawy o słabość presji inflacyjnej wystarczyły, aby ugodzić w amerykańską walutę.

 • Mario Draghi po raz kolejny udowadnia, że wystarczy, żeby pojawił się na konferencji prasowej a kurs EUR zaczyna się osłabiać (aktualnie poniżej 1,07). Szef Europejskiego Banku Centralnego na konferencji w Frankfurcie stwierdził, iż można zauważyć pierwsze efekty programu QE w rosnących oczekiwaniach inflacyjnych. Ilościowe luzowanie polityki pieniężnej ma zapobiec ryzyku deflacji, spowodowanemu

 • Członkini zarządu Fed Lael Brainard zwróciła dzisiaj uwagę, że ze względu na niepokojące tendencje inflacyjne, FOMC powinien się zrewidować swoje "jastrzębie" podejście. Jej zdaniem ścieżka inflacji bazowej może okazać się zdecydowanie niższa od wcześniejszych szacunków. Dodała też, że w danych gospodarczych za III kwartał może zaznaczyć się negatywny wpływ huraganu Harvey.

 • Dzisiejsze odczyty z godz. 16:30 okazały się być zgodne z oczekiwaniami - dochody Amerykanów wzrosły w lipcu o 0,4 proc. m/m, a wydatki o 0,3 proc. m/m. Bazowy wskaźnik PCE bazujący na wydatkach zwyżkował o 0,1 proc. m/m i 1,6 proc. r/r. Ta miara jest bardziej cenionym przez FED wskaźnikiem inflacyjnym, niż CPI. Te odczyty nie zmniejszyły prawdopodobieństwa zbliżającej się podwyżki stóp

 • W oczekiwaniu na dane inflacyjne złoty stabilizował się w okolicach poziomu 4,22 na parze EURPLN nie zważając na wzrostowy trend, który dominował w tym samym czasie na rynku eurodolara. Waluta nasza pozostawała pod wpływem nie tylko spodziewanych wysoko deflacyjnych odczytów cenowych, ale też opublikowanej serii słabych danych z Chin nasilających obawy o kondycję gospodarki Państwa Środka, co nie jest najlepszym prognostykiem dla innych rynków wschodzących.