• Informacje na temat:

  cel zawodowy

Artykuły na temat: cel zawodowy
 • 26 tys. zł dla absolwentów szkół zawodowych

  ...230 absolwentów łódzkich szkół zawodowych może otrzymać bezzwrotną dotację w wysokości 26 tys. zł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej – poinformował wczoraj wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. Na program wsparcia przeznaczono ponad 5 mln zł.

 • ZPP: Doradztwo zawodowe w każdej szkole

  Wprowadzenie efektywnego doradztwa zawodowego w każdej szkole i włączenie do niego rodziców, a także wprowadzenie na poziomie lokalnym mechanizmów współpracy przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi postuluje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

 • ...zawodowym. Z danych Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wynika, że 25 proc. Polaków jest „wyczerpanych i wykończonych”, a 28 proc. – „zmęczonych”. Ostatnio wypalenie zawodowe w istocie przydarza się(...) nawet wtedy, kiedy ci się nie chce, a więc hobby też tak potraktuj. Niech ono zajmie ci godzinę, dwie dziennie – ważne, żebyś była systematyczna i rozliczała się z realizacji celów przed sobą tak jak...

 • Związki zawodowe weszły w spór z Bankiem BPH

  Dwa z pięciu związków zawodowych działających w Banku BPH weszły w spór z pracodawcą. Spór jest konsekwencją żądań dotyczących warunków zwolnień grupowych oraz przekazywania oddziałów banku do franczyzobiorców. Akcje BPH spadły na zamknięciu notowań GPW o 2,8 proc. do 30,90 zł.

 • Na rynku pracy brakuje co najmniej 500 tys. specjalistów. Kształcenie zawodowe wciąż mało popularne

  Od 2008 roku liczba zasadniczych szkół zawodowych i techników spadła w Polsce o 20 proc. Licząc od 2000 roku, spadek sięgnął 50 proc. Stworzenie sprawnego modelu kształcenia zawodowego ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w obecnej sytuacji na rynku pracy, który zmaga się z brakiem wykwalifikowanych fachowców. Nie obejdzie się jednak bez współudziału biznesu i samych pracodawców. Problemem jest...

 • Deputaty węglowe: Osiem związków zawodowych zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą

  Już osiem górniczych związków zawodowych zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą, która ma zagwarantować darmowy deputat węglowy z budżetu państwa dla wszystkich emerytów górniczych.

 • Noworoczne postanowienia zawodowe - jak ich dotrzymać?

  Nowy rok to doskonały moment na weryfikację postawionych sobie 12 miesięcy wcześniej celów, zastanowienie się nad obecną sytuacją i zaplanowanie nowych działań.

 • Miliony z UE dla szkół zawodowych

  Ministerstwo Gospodarki chce przeznaczyć 204 mln zł z funduszy europejskich na pilotażowy program kształcenia zawodowego, w którym będą uczestniczyć szkoły oraz firmy działające w specjalnych strefach ekonomicznych - podała wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik.

 • Jak napisać dobre CV nie mając doświadczenia zawodowego

  ...% wymagań - warto aplikować. Dobrze napisane CV pomoże dostać się na rozmowę kwalifikacyjną, a tam nie decydują już tylko informacje zawarte w CV, ale wiele więcej czynników. Zatem podstawowym celem CV(...)) profil zawodowy. Powinien on zawierać syntetyczne informacje o kierunku studiów, prowadzonych projektach, stażach, językach obcych oraz innych umiejętnościach. Warto stworzyć profil dopiero po...

 • - Wyłączanie tajemnicy adwokackiej i dziennikarskiej w określonych przypadkach jest konieczne dla funkcjonowania policji i służb - przekonywał w środę p.o. szefa CBA Ernest Bejda. Przeciwnego zdania byli prawnicy i dziennikarze, którzy bronili prawa do swojej tajemnicy zawodowej.