• Informacje na temat:

  cele założenia działalności

Artykuły na temat: cele założenia działalności
 • Rząd przyjął założenia reformy urzędów pracy

  ...specjalistycznych usług (poradnictwo grupowe, działania związane z zawieraniem umów i monitoringiem szkoleń, organizacja staży, prace interwencyjne, dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej etc(...) przerwie związanej z wychowywaniem dziecka. Są to np. grant na telepracę, pożyczka z Funduszu Pracy na utworzenie stanowiska pracy lub podjęcie działalności gospodarczej.  Projekt zakłada także...

 • Założenia projektu dot. jednej daniny, łączącej PIT oraz składki na ZUS i NFZ, w tym nowe progi podatkowe, będą znane najwcześniej w październiku - mówi PAP szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Nie jest zagrożone wejście tych przepisów w życie od 2018 r. - zapewnia.

 • 1200 nowych miejsc pracy dzięki ekonomii społecznej

  ...- 1200 nowych miejsc pracy ma powstać dzięki pożyczkom, jakie dostanie ok. 2 tys. podmiotów ekonomii społecznej. W tym tygodniu BGK zawarł umowy z dwoma pośrednikami finansowymi, którzy będą pożyczać pieniądze takim firmom. Ekonomia społeczna to rodzaj działalności gospodarczej, która łączy cele społeczne i ekonomiczne.

 • Jednolity podatek dla najbiedniejszych poniżej 30 procent. Znamy założenia

  Najbiedniejsi mogą spodziewać się radykalnej obniżki podatków. Nawet o 10 punktów procentowych. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk ujawnił w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Krzysztofem Berendą pierwsze założenia nowego jednolitego podatku dochodowego, który ma wejść w życie od 2018 roku.

 • Samozatrudnienie w Niemczech może być opłacalne

  Założenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech jest proste, zasady funkcjonowania firmy są bardzo zbliżone do polskich, jednak możliwości rozliczeń są o wiele bardziej korzystne i elastyczne, dlatego prowadzenie własnej działalności w Niemczech może być dochodowe.

 • Nowa Ordynacja podatkowa: Rząd rozpatrzy kierunkowe założenia

  Nowa Ordynacja podatkowa, którą rząd zajmie się we wtorek, ma zdefiniować nowe zasady prawa podatkowego m.in. zasady ugodowego załatwiania spraw, czy zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika, a także podstawowe prawa i obowiązki podatnika.

 • Tak wygląda rynek pracy więźniów w Polsce. Kto ich zatrudnia i ile zarabiają?

  ..., polski podatnik ma zapłacić za każdego więźnia o 30 proc. mniej. Zgodnie z założeniami, ok. 20 proc. środków wypracowanych przez program pracy więźniów ma wrócić do budżetu państwa. "Co(...), w 2014 roku praca więźniów na cele społeczne w Polsce była warta ponad 67 mln zł. Współczynnik powszechności zatrudnienia skazanych i ukaranych wyniósł w kwietniu 38,4 proc. W całym 2015 roku...

 • Raport bieżący nr 81/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Spółki ABC Data dbając o wysoką jakość,...

 • Więcej długich weekendów dzięki zmianom w prawie pracy

  Długotrwałe serie dni wolnych od wykonywania obowiązków służbowych nie zaskakują przedsiębiorstw i nie komplikują ich działalności. Zmiany w prawie pracy sprzyjają łączeniu świąt z sobotą i niedzielą.

 • Raport bieżący nr 16/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. (dalej: Spółka)...