• Informacje na temat:

  cen pszenicy

Artykuły na temat: cen pszenicy
 • Jak zarabiali nasi dziadkowie przed wojną?

  Najwyższe otrzymywali pracownicy województw centralnych, czyli ówczesnego białostockiego, kieleckiego, lubelskiego, łódzkiego oraz warszawskiego. Mężczyźni z klasy robotniczej zarabiali tam w 1935(...) chodzi o mężczyzn - przeciętnie 390,5 zł na miesiąc. Panie zarabiały najwięcej w centrum kraju - 193,4 zł. Relacje wynagrodzeń są podobne, jak w przypadku klasy robotniczej. Wynagrodzenia na południu...

 • Ceny pszenicy w Chicago są najniższe od wielu lat

  Ceny pszenicy w Chicago są najniższe od wielu lat. We wrześniu i październiku płacono za nią poniżej 500 centów za buszel i są to poziomy widziane ostatnio w czerwcu 2010.

 • W środę na rynkach towarowych znów pojawiła się spora ilość koloru czerwonego. Spadków udało się uniknąć jedynie metalom szlachetnym, a także kukurydzy, pszenicy i niektórym soft commodities. Jednak większość towarów rolnych, a także surowce energetyczne i metale, zakończyły tę sesję na minusie. Zobrazował to spadek indeksu CRB o 0,92 proc.

 • Izba Zbożowo-Paszowa: brakuje krajowego ziarna

  Obrót ubiegłorocznym ziarnem jest niewielki, mało jest ofert sprzedaży zboża, choć przetwórcy nadal poszukują surowca - poinformowała dzisiaj Izba Zbożowa Paszowa . Ceny pszenicy sięgają 750-780 zł za tonę.

 • Ceny produktów rolnych w lutym 2017 r.

  Na rynku rolnym w lutym 2017 r., zarówno w skupie, jak i na targowiskach w skali miesiąca odnotowano wzrost cen większości podstawowych produktów rolnych z wyjątkiem cen żywca wołowego i wieprzowego. W porównaniu z notowaniami w lutym 2016 r. na obu rynkach wzrosły ceny produktów rolnych z wyjątkiem cen jęczmienia. Ponadto w skupie zmalały ceny owsa i drobiu, a na targowiskach pszenicy

 • Producenci i hodowcy drobiu obawiają się nowelizacji ustawy paszowej. Nowe przepisy mogą zmusić ich do ograniczenia produkcji

  Tegoroczne zbiory pszenicy i soi były udane, dobrze zapowiadają się również zbiory kukurydzy. Dlatego producenci mięsa drobiowego i hodowcy spodziewają się stabilizacji cen pasz. Rewolucja może(...) rolników będzie oznaczać to wzrost kosztów i konieczność ograniczenia produkcji. Konsumenci odczują z kolei wzrost cen mięsa drobiowego i jaj.

 • DM mBanku obniżył cenę docelową Grupy Azoty do 86,1 zł za akcję

 • Przejściowy spadek światowych cen żywności

  Warzywa w sprzedaży hurtowej są o 1/3 tańsze niż przed rokiem - wynika z raportu specjalistów z rynku hurtowego Bronisze. Zdaniem ekspertów mamy obecnie sezonowy spadek cen żywności.

 • Ostatnie dni na rynku złota przyniosły dynamiczny rajd notowań tego kruszcu w górę. Po pokonaniu ważnego technicznego oporu w rejonie 1131 USD za uncję, wzrost cen złota przyspieszył, zaś wczoraj notowania tego kruszcu sięgnęły w czasie trwania sesji do poziomu 1200 USD za uncję, stanowiącego barierę nie tylko techniczną, lecz także psychologiczną.

 • Czwartek był na rynku ropy naftowej dniem dynamicznej zwyżki na rynku ropy naftowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych wzrosła o ponad 5 proc., zaś europejska ropa Brent zwyżkowała aż o 7 proc.. Dzisiaj rano ta pozytywna passa cen ropy jest kontynuowana, a notowania zarówno tej amerykańskiej, jak i europejskiej ropy znalazły się z powrotem powyżej poziomu 30 USD za baryłkę.