• Informacje na temat:

  cena 1 hektara ziemi ornej

Artykuły na temat: cena 1 hektara ziemi ornej
 • Ziemia rolna nadal w cenie

  Ceny ziemi rolnej w Polsce rosną sukcesywnie od początku lat 90-tych ubiegłego wieku. Jest to jedyny segment rynku nieruchomości, który nie poddaje się wahaniom koniunkturalnym dotykającym pozostałe obszary tego rynku.

 • Cena 1 hektara wyniosła ponad 17 tysięcy złotych

  Aż o 12 procent wzrosła cena ziemi w 2011 roku w stosunku do poprzedniego roku - tak wynika z informacji Agencji Nieruchomości Rolnych oraz danych Głównego Urzędu Statystycznego. Średnia cena jednego hektara wyniosła ponad 17 tysięcy złotych.

 • Pozorny spadek cen ziemi rolnej

  Hektar ziemi rolnej kosztuje w Polsce średnio 25,2 tys. zł - wynika z danych GUS za I kwartał br. Oznacza to kwartalny spadek cen o 4,2 proc. Nie jest to jednak zwiastun zmiany trendu na rynku, ale efekt tego, że więcej transakcji przeprowadzono w województwach, w których grunty są tańsze.

 • Polska ziemia coraz droższa

  Ceny ziemi w Polsce idą w górę. W ciągu roku grunty rolne podrożały o jedną piątą. Rola drożeje, bo kupować chcą ja nie tylko rolnicy, ale też osoby niezwiązane z rolnictwem.

 • Grunt to bezpieczna inwestycja na czas kryzysu

  Ziemia orna w ostatnich siedmiu latach zdrożała o 116 proc. - wynika z danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Stabilny trend wzrostowy nie został zahamowany nawet przez kryzys finansowy w 2008 roku. Jak wynika z doświadczeń doradców Lion's House, nawet w czasie kryzysu kapitał umiejętnie ulokowany w ziemi pozwalał realizować stopy zwrotu przekraczające 20 proc. rocznie.

 • Wygłaszam swoje exposé w sytuacji, kiedy w fotelach sejmowych nie ma mojego poprzednika ani liderów partii tworzących poprzednią koalicję. To pierwszy taki przypadek od początku polskiej transformacji.

 • W przyszłym roku za mieszkanie zapłacimy 0,9 proc. więcej

  Od stycznia rosną stawki podatków związanych z posiadaniem nieruchomości. Za mieszkanie, lokal użytkowy czy miejsce postojowe zapłacimy o 0,9 proc. więcej niż dotychczas.Mniej trzeba będzie za to płacić za posiadanie gruntu rolnegoi lasu - podatki obniżą się odpowiednio aż o 8,7 proc. i 8,2 proc.

 • Kupuj zboża

  Nie jest tajemnicą, iż dotychczas inwestowanie w produkty rolne nie było popularnym tematem wśród szerokiego grona inwestorów. Czy warto zainteresować się i poszerzyć swój portfel inwestycyjny o rozwiązania związane z towarami rolnymi? Moim zdaniem zdecydowanie tak.