• Informacje na temat:

  cena 1 uncji zlota

Artykuły na temat: cena 1 uncji zlota
 • Cena złota: Fundusze hedgingowe uciekają

  Rekordowa liczba zleceń dotyczących spadku cen za pośrednictwem kontraktów terminowych w portfelach funduszy hedgingowych.

 • Cena złota przekroczyła 1 300 dolarów za uncję. Kilkukrotnie zbliżała się już do tego poziomu, ale od dawna nie była pokonana ta bariera.

 • Ceny złota bez większych zmian po roku z Trumpem

  Złoto i - do pewnego stopnia - srebro nadal znajdują się w ugruntowanym zakresie, a inwestorzy nadal nie mogą zdecydować się, czy skierować notowania tych surowców w górę, czy w dół. W tym tygodniu minął pierwszy rok prezydentury Donalda Trumpa. Od tego czasu złoto pozostaje w wąskim zakresie wokół 1.250 USD/uncję, a niższe szczyty i wyższe dołki wskazują, że metal czeka na silniejszy impuls i szuka kierunku.

 • Dolar to klucz do uwolnienia ceny złota

  Ceny metali szlachetnych - złota i srebra - przed posiedzeniem Fed znalazły się w określonych przedziałach. Górna granica ceny złota sięgnęła 1 100 USD za uncję ze względu na kurs dolara. Srebro utrzymuje się na stabilnym poziomie po odbiciu z minimów z połowy listopada.

 • Emocjonująca sesja na rynku złota

  Wczorajsza sesja na rynku złota była wyjątkowo emocjonująca. W czasie jej trwania notowania żółtego kruszcu mocno wystrzeliły w górę, wybijając się wyraźnie ponad 1300 USD za uncję i docierając na chwilę do najwyższego poziomu od niemal dwóch lat.

 • 10 sposobów na zakup tańszego złota

  Nawet o połowę tańszy może być przemyślany zakup złotej monety lub sztabki. Open Finance doradza jak taką transakcję przeprowadzić możliwie korzystnie, bo pośpiech jest w tym wypadku złym doradcą.

 • Jastrzębi Fed przyczyną przeceny złota

  Dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej w USA będzie wywierało presję na obniżki cen złota - uważają eksperci. Zwracają również uwagę na - odnotowany w pierwszym kwartale 2017 r. - spadek popytu na kruszec.

 • Awersja do ryzyka wspiera notowania złota. Cena osiągnęła 12-miesięczne maksimum

  Od początku roku złoto zanotowało przeszło 15-procentowy wzrost. Jego cena jest obecnie najwyższa od 12 miesięcy. Inwestorzy za jedną uncję płacą ponad 1237 dol. Notowania złota wspiera wzrost awersji do ryzyka na rynkach finansowych - głównie w sektorze bankowym. Zarząd niemieckiego Deutsche Banku poinformował, że w zeszłym roku jego strata wyniosła prawie 7 mld euro. Rynki boją się, że problemy

 • Zwrot na rynku złota z powodu aktywności Trumpa

  Notowania złota zakończyły zwyżki blisko poziomu 1.250/ dolarów za uncję. Silne wzrosty notowań metali szlachetnych zakończone zostały przez aktywność prezydenta Trumpa na Twitterze. Na ceny ropy pozytywny wpływ ma raport IEA oraz wdrażanie przez OPEC postanowień o ograniczeniu produkcji.

 • Raport bieżący nr 1/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Novina S.A. informuje, iż do dnia 10.02.2017 roku Spółka kupiła...