• Informacje na temat:

  cena akcji energa na giełdzie

Artykuły na temat: cena akcji energa na giełdzie
 • Alicja Barbara Klimiuk pełni obowiązki prezesa Energi

  Rada nadzorcza Energi powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Energi Alicji Barbarze Klimiuk w związku z rezygnacją prezesa Daniela Obajtka.

 • Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie przyniosła spadek indeksu blue chipów oraz brak zmian indeksów małych i średnich spółek. Wśród dużych spółek wyróżniała się Energa, która w reakcji na nowelizację ustawy o OZE zyskała ponad 5 proc.

 • Raport bieżący nr 36/2014 Podstawa Prawna: Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych Zarząd...

 • Państwowe spółki energetyczne zyskają najbardziej - Moody's

  Nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii będzie korzystna dla notowanych na giełdzie dostawców energii zależnych od Skarbu Państwa, w tym najbardziej dla Energi - podała agencja ratingowa Moody's. Od decyzji Sejmu indeks WIG-Energia wzrósł o 9,2 proc. Solidne wzrosty zanotowały cztery spółki sektora.

 • W końcu doczekaliśmy się rajdu Świętego Mikołaja. Szczególnie dobrze radzą sobie europejskie parkiety, gdzie wzrosty głównych indeksów przekraczają ponad 2 procent. Niestety tego samego nie można powiedzieć o notowaniach spółek na warszawskiej giełdzie, której podstawowe indeksy ledwo znajdują się ponad poziomem otwarcia.

 • Spadki akcji firm energetycznych na GPW

  Spadki akcji spółek energetycznych, których wyceny znajdują się obecnie na historycznych minimach, mogą wynikać z niezrozumienia potencjalnych efektów działań Ministerstwa Energii - napisał wiceminister energii Tadeusz Skobel w odpowiedzi na interpelację poseł Bożeny Kamińskiej.

 • Dywidenda na pstrym koniu, odsetki bardziej pewne

  Wiele wskazuje na to, że dobiega końca dywidendowe eldorado, fundowane w ostatnich latach przez spółki notowane na warszawskiej giełdzie. Inwestorzy będą musieli liczyć w większym stopniu na niepewne zyski ze wzrostu cen akcji. Zwolennicy systematycznych wypłat mogą zwrócić się ku obligacjom firm.

 • Wczorajsza sesja za oceanem zakończyła się solidnymi wzrostami. Amerykanie po dłuższym odpoczynku z animuszem kupowali przecenione akcje. Także na parkietach azjatyckich widzieliśmy zdecydowaną przewagę byków, a to co działo się na tokijskiej giełdzie nazwać już można euforią. Wzrost indeksu Nikkei225 o 7,71 proc. to niecodzienne wydarzenie.

 • Od początku tygodnia inwestorzy działający na naszej giełdzie nie znajdują raczej powodów do optymizmu. Już pierwsze takty sesji wskazywały na relatywną słabość naszych mierników giełdowych względem innych rynków europejskich. Zaczęło się od silnego spadku KGHM-u po przecenie i najnowszych minimach cen miedzi (poziomy najniższe od 2009 roku) na rynkach światowych.