• Informacje na temat:

  cena akcji pge giełda

Artykuły na temat: cena akcji pge giełda
 • ...obligacjach największych banków, takich jak PKO i BZ WBK, czy takich firm jak PKN Orlen, PGNiG, czy PGE nie należy spodziewać się odsetek wyższych niż 3,5-4,5 proc., a więc porównywalnych z oprocentowaniem(...). rocznie. Natomiast na świecie rynki obligacji funkcjonują równolegle do rynków akcji od dziesięcioleci i są bardzo popularną formą inwestowania. Ich popularność wynika z prostoty obligacji, gdzie...

 • PGE zrezygnował z zakupu akcji Polenergii w ogłoszonym przez siebie wezwaniu z powodu nieziszczenia się części warunków - poinformował pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.

 • Kolejna spadkowa sesja na giełdach

  Piątkowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się spadkami, które nabrały tempa w końcówce notowań. W centrum uwagi znalazł się lepszy od oczekiwań raport z rynku pracy za grudzień, z drugiej strony sentyment psuł jednak kolejny spadek cen ropy naftowej.

 • W ostatnich dniach na wykresach głównych indeksów warszawskiej giełdy, a szczególnie tym zrzeszającym największe spółki, zbliżyliśmy się do poziomów lipcowych minimów, co świadczy o wyjątkowej słabości strony popytowej na naszym rynku.

 • Ruszyło wezwanie na akcje Polenergii

  Dominika Kulczyk i Mansa Investments wezwali do sprzedaży 49,80 proc. kapitału Polenergii po 20,5 zł za akcję. To o 4,21 za akcję więcej niż oferowała w maju PGE. Cel wzywających jest jasny: przejęcie całego pakietu spółki i wycofanie jej z warszawskiej giełdy.

 • Fed pomoże akcjom rynków rozwijających się?

  O perspektywach dla rynków akcji rozmawiamy z Ryszardem Rusakiem, dyrektorem inwestycyjnym ds. akcji Union Investment TFI.

 • Od początku tygodnia inwestorzy działający na naszej giełdzie nie znajdują raczej powodów do optymizmu. Już pierwsze takty sesji wskazywały na relatywną słabość naszych mierników giełdowych względem innych rynków europejskich. Zaczęło się od silnego spadku KGHM-u po przecenie i najnowszych minimach cen miedzi (poziomy najniższe od 2009 roku) na rynkach światowych.

 • W końcu doczekaliśmy się rajdu Świętego Mikołaja. Szczególnie dobrze radzą sobie europejskie parkiety, gdzie wzrosty głównych indeksów przekraczają ponad 2 procent. Niestety tego samego nie można powiedzieć o notowaniach spółek na warszawskiej giełdzie, której podstawowe indeksy ledwo znajdują się ponad poziomem otwarcia.

 • Wczorajsza sesja chyba wprowadziła nieco dezorientacji w postrzeganiu GPW, a w każdym razie WIG-u 20, ponieważ nasz rynek dosyć ostentacyjnie zignorował powrót optymizmu na rynkach dojrzałych.

 • Miniony, krótszy z racji Dnia Niepodległości tydzień zakończył się spadkiem indeksów, a jedynie barometry największych spółek zdołały odrobić straty i zamknąć się w pozytywnym terytorium.