• Informacje na temat:

  cena akcji pge giełda

Artykuły na temat: cena akcji pge giełda
 • ...obligacjach największych banków, takich jak PKO i BZ WBK, czy takich firm jak PKN Orlen, PGNiG, czy PGE nie należy spodziewać się odsetek wyższych niż 3,5-4,5 proc., a więc porównywalnych z oprocentowaniem(...). rocznie. Natomiast na świecie rynki obligacji funkcjonują równolegle do rynków akcji od dziesięcioleci i są bardzo popularną formą inwestowania. Ich popularność wynika z prostoty obligacji, gdzie...

 • Kolejna spadkowa sesja na giełdach

  Piątkowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się spadkami, które nabrały tempa w końcówce notowań. W centrum uwagi znalazł się lepszy od oczekiwań raport z rynku pracy za grudzień, z drugiej strony sentyment psuł jednak kolejny spadek cen ropy naftowej.

 • W ostatnich dniach na wykresach głównych indeksów warszawskiej giełdy, a szczególnie tym zrzeszającym największe spółki, zbliżyliśmy się do poziomów lipcowych minimów, co świadczy o wyjątkowej słabości strony popytowej na naszym rynku.

 • Fed pomoże akcjom rynków rozwijających się?

  O perspektywach dla rynków akcji rozmawiamy z Ryszardem Rusakiem, dyrektorem inwestycyjnym ds. akcji Union Investment TFI.

 • Od początku tygodnia inwestorzy działający na naszej giełdzie nie znajdują raczej powodów do optymizmu. Już pierwsze takty sesji wskazywały na relatywną słabość naszych mierników giełdowych względem innych rynków europejskich. Zaczęło się od silnego spadku KGHM-u po przecenie i najnowszych minimach cen miedzi (poziomy najniższe od 2009 roku) na rynkach światowych.

 • W końcu doczekaliśmy się rajdu Świętego Mikołaja. Szczególnie dobrze radzą sobie europejskie parkiety, gdzie wzrosty głównych indeksów przekraczają ponad 2 procent. Niestety tego samego nie można powiedzieć o notowaniach spółek na warszawskiej giełdzie, której podstawowe indeksy ledwo znajdują się ponad poziomem otwarcia.

 • Wczorajsza sesja chyba wprowadziła nieco dezorientacji w postrzeganiu GPW, a w każdym razie WIG-u 20, ponieważ nasz rynek dosyć ostentacyjnie zignorował powrót optymizmu na rynkach dojrzałych.

 • Miniony, krótszy z racji Dnia Niepodległości tydzień zakończył się spadkiem indeksów, a jedynie barometry największych spółek zdołały odrobić straty i zamknąć się w pozytywnym terytorium.

 • Po festiwalu słabości związanego z oczekiwaniem na decyzje agencji ratingowej Moody's w ubiegłym tygodniu bieżący rozpoczął się od próby odrabiania tych strat. Niestety sił starczyło jedynie na poniedziałek, kiedy to zaprezentowaliśmy spory wzrost niestety niepoparty obrotem. Efektem tego jest powrót do wcześniejszego stylu i powolnego osuwania indeksów.

 • PiS: Niebezpieczne zapowiedzi rządu sprzedaży spółek strategicznych

  - Zapowiedzi rządu dotyczące sprzedaży akcji PKO BP, PZU i PGE są niebezpieczne dla kraju - mówili w piątek politycy PiS. Apelowali do rządu, aby do wyborów parlamentarnych nie podejmował strategicznych decyzji.