• Informacje na temat:

  cena akcji pgnig aktualna

Artykuły na temat: cena akcji pgnig aktualna
 • Mimo niesprzyjających okoliczności zewnętrznych PGNiG zachowało w 2015 r. stabilną pozycję na rynku i poprawiło wyniki w segmentach dystrybucji i wytwarzania. Grupa osiągnęła ponad 2,1 mld zł zysku netto.

 • Amerykański gaz LNG trafi do Polski

  Skroplony gaz LNG ze Stanów Zjednoczonych trafi wkrótce do Świnoujścia. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało kontrakt na dostawę tego surowca z amerykańską firmą Cheniere Energy. O zawarciu umowy poinformował przebywający w Waszyngtonie szef gabinetu prezydenta RP.

 • Pogromca mitów gazowych

  Plan rozwoju gazowego potentata w Polsce, na najbliższych kilka lat: inwestowanie w upstream, utrzymanie mocnej pozycji w handlu, maksymalizacja przepływów z aktywów infrastrukturalnych i wytwarzania, akwizycja sieci ciepłowniczych. - Oczywiście także szukamy okazji na rynku. Mamy apetyt na inwestycje - podkreśla Mariusz Zawisza, prezes PGNiG.

 • Grupa Duon podpisała umowę z Fortum Holding BV, zgodnie z którą firma Fortum zobowiązała się do ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Duon po cenie 3,85 zł za akcję. Podpisana umowa jest rezultatem prowadzonego przez Duon od końca października ubiegłego roku przeglądu opcji strategicznych, w tym poszukiwania inwestora strategicznego.

 • Na GPW Indeks WIG 20 spadł do 2300 pkt; najmocniej w dół spółki paliwowe i surowcowe

  Indeks WIG 20 spadł na zamknięciu środowych notowań o 1,6 proc. do 2302 pkt. i znalazł się na najniższym poziomie od 24 kwietnia. Najmocniejsze spadki wśród dużych firm na GPW zanotowały PKN Orlen, PGNiG, Lotos i JSW. Po wynikach za pierwszy kwartał o 0,8 proc. spadł kurs PZU.

 • Jastrzębska Spółka Węglowa walczy o przeżycie?

  Analitycy Societe Generale obniżyli o 27 proc. cenę docelową dla akcji JSW do 8 zł, podtrzymując zalecenie "sprzedaj". Tymczasem w piątek kurs JSW zanotował gwałtowny wzrost.

 • Miniony tydzień zakończył się wzrostem indeksów, co w dużej mierze jest pochodną szarży kupujących na czwartkowej sesji.

 • Mało optymistycznie przywitał 2016 rok inwestorów na światowych rynkach akcji. Ponowny gwałtowny wzrost awersji do ryzyka w związku z kolejnymi dowodami osłabienia chińskiej gospodarki oraz wzrostem napięcia politycznego na Bliskim Wschodzie wywołał falę przecen indeksów na wszystkich kontynentach.

 • Sztuka przetrwania

  Jastrzębska Spółka Węglowa odprowadziła w roku 2015 więcej podatków i opłat niż dziś wynosi jej kapitalizacja. JSW podniesie się z kolan, czy raczej da się rozłożyć na łopatki? Gdy akcje JSW debiutowały na GPW w lipcu 2011 roku, wyceniano ją na 14 mld zł; obecna kapitalizacja to zaledwie miliard.

 • Piątkowa noc dla mieszkańców Paryża okazała się prawdziwym koszmarem. W wyniku zamachów terrorystycznych przeprowadzonych na terytorium miasta śmierć poniosło ponad 100 osób, a porównywalnie duża liczba znajduje się w szpitalach, nierzadko w stanie krytycznym.