• Informacje na temat:

  cena akcji spółek giełdowych

Artykuły na temat: cena akcji spółek giełdowych
 • Władze spółek droższe o jedną piątą. Ile w 2017 roku zarobili prezesi banków?

  Paribas). Jeśli jednak uwzględnić program motywacyjny, dający menedżerom możliwość kupowania akcji z rabatem - sytuacja ulega zmianie. Latem ubiegłego roku 10 członków zarządu BZ WBK kupiło w ramach programu motywacyjnego niemal 9,2 tys. walorów banku. Płacili tyle, ile wynosi cena nominalna - 10 zł. Kurs giełdowy BZ WBK wynosił w tym czasie 365 zł. W efekcie kwota dochodów członków zarządu wzrosła...

 • Jak spółki i analitycy manipulują rynkiem giełdowym

  Prognozy wyników spółek giełdowych są bardzo często zmanipulowane. A więc ogłaszanie przez firmy rezultatów lepszych od prognoz wcale nie musi być dobrym sygnałem i warto, by inwestorzy studzili swoje emocje - uważa Andrew Lapthorne, ekspert banku Societe Generale.

 • Czy w Polsce prezesom płaci się za wyniki?

  Sezon rocznych sprawozdań finansowych spółek notowanych na GPW rozpoczął się na dobre. Kolejne spółki prezentują swoje osiągnięcia. Za wynikami każdej spółki stoi wielu ludzi, ale odpowiedzialność za nie ponosi już jedna osoba - prezes.

 • Początek 2016 roku przyniósł zdecydowane ochłodzenie i spadki temperatur w Europie nawet poniżej -10 stopniu Celsjusza. Ujemna temperatura panuje dzisiaj również na giełdach na całym świecie. Pierwsza sesja giełdowa w tym roku nie nastraja pozytywnie inwestorów, którzy powrócili na rynek po przedłużonym weekendzie. Niezależnie czy zwrócimy uwagę na największe indeksy w Azji, Europie czy też Ameryce Północnej oraz Południowej, wszędzie zauważymy, że króluje kolor czerwony.

 • Zarząd JSW ogłosił pakiet pracowniczy dla załogi

  ...5-letnia gwarancja zatrudnienia, akcje dla wszystkich pracowników firmy i grupy kapitałowej, zachowanie przez skarb powyżej 50 proc. akcji spółki...

 • Dzisiejsze nastroje na europejskich parkietach giełdowych najlepiej opisuje słowo "mieszane". Większość głównych indeksów ze Starego Kontynentu zanotowała mocne zniżki tuż po otwarciu notowań. Wraz z upływem czasu sytuacja ulegała poprawie, jednak pod koniec handlu do głosu ponownie doszły niedźwiedzie.

 • 6750 osób na bruk, bo prąd był... zbyt tani

  ...-Westfälisches Elektrizitätswerk, z niem. "Reńsko-Westfalski Producent Energii Elektrycznej") - niemiecka spółka energetyczna z siedzibą w Essen, jedna z 30 spółek wchodzących w skład indeksu giełdowego(...) do 2003 r. RWE wykupiło większościowy pakiet akcji American Water, największego amerykańskiego dystrybutora wody pitnej i operatora oczyszczalni ścieków, a następnie połączyło American Water...

 • Skarb Państwa znowu pogrywa ze spółkami giełdowymi

  Obserwujemy kolejną zagrywkę Skarbu Państwa. Tym razem resort znalazł sposób na ominięcie przepisów o niedozwolonej pomocy publicznej, o której wcześniej ostrzegała Polskę Komisja Europejska. Co ważne - za pomocą spółek notowanych na GPW.

 • Dlaczego niektórzy prezesi zarabiają 1 dolara?

  .... Dlaczego prezesi największych giełdowych spółek decydują się pracować za 1 USD? Co ich tak naprawdę motywuje? Czy tak niskie zarobki mają za zadanie odwrócić uwagę od horrendalnie wysokich części(...) z interesami akcjonariuszy: wyniki osiągane przez prezesów mają realny wpływ na wartość przedsiębiorstwa. Im cena akcji wyższa, tym wyższe będzie ich wynagrodzenie. Bardzo często CEO otrzymujący jednodolarowe...

 • Początek tygodnia nie jest jak na razie najlepszy dla światowych rynków, szczególnie mając w pamięci imponujące wzrosty z przed weekendu. Gorsze nastroje inwestorów są związane z nieco słabszymi danymi z brytyjskiej i amerykańskiej gospodarki, a także kolejnymi spadkami cen ropy. Dalsze notowania indeksów giełdowych będą uzależnione od decyzji Rezerwy Federalnej odnośnie swoich stóp procentowych.