• Informacje na temat:

  cena australijskiego dolara

Artykuły na temat: cena australijskiego dolara
 • Tydzień rozpoczął się od lekkiej korekty siły amerykańskiego dolara, który stracił wobec większości głównych walut oraz kontynuacji przeceny ropy, której cena po raz pierwszy od 2009 roku spadła poniżej 43 dolarów za bryłkę (dla ropy WTI). Z kolei na wartości zyskała polska waluta.

 • Australijska waluta królem

  Australijska waluta jest dziś wspierana zarówno przez odczyt danych dotyczących sprzedaży detalicznej, jak i przez zmianę tonu wypowiedzi odnośnie kursu tej waluty, którą poznaliśmy po decyzji w sprawie stóp procentowych.

 • Sesja azjatycka przyniosła lekkie odreagowanie wczorajszego umocnienia amerykańskiego dolara, jednak po ostatnich solidnych danych z USA, presja na jego dalsze umocnienie pozostaje utrzymana. Dziś pod względem odczytów makro czeka nas nieco spokojniejszy dzień. Uwagę powinny przykuć przede wszystkim odczyty inflacji HICP ze strefy euro za maj oraz zamówień w amerykańskim przemyśle za kwiecień (16

 • Ostatnie lata to nieprzerwane pasmo wzrostów na amerykańskich giełdach. Kapitał na skutek niepokojów w Europie czy też słabości euro i japońskiego jena uciekał do Stanów Zjednoczonych. Również rynek obligacji przez ten okres cieszył się dużym uznaniem. Obserwowaliśmy wówczas znaczne umocnienie amerykańskiej waluty.

 • Bank Rezerwy Australii zgodnie z oczekiwaniami ściął główną stopę procentową o 25 pb i dolar australijski wstępnie tracił po decyzji. Jednak przyjęcie w oświadczeniu neutralnego stanowiska doprowadziło do wyparowania oczekiwań na dalsze obniżki, dając finalnie wsparcie dla AUD.

 • Jak wynika z dzisiejszych danych australijskiego urzędu statystycznego dynamika wzrostu gospodarczego w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku okazała się nieco lepsza od oczekiwań rynkowych i wyniosła 1.7% r/r wobec konsensusu na poziomie 1.6% r/r i 2.4% r/r na koniec 2016 roku.

 • Świat odwraca się od wielkiego dolara

  Zmiany geopolityczne powodują, że rośnie zapotrzebowanie na wymianę dolara, coraz bardziej dysfunkcyjnej globalnej waluty rezerwowej, "na coś innego". To poszukiwanie będzie kluczowe dla globalnych rynków w nadchodzących latach. Zacznijmy jednak od trzech geopolitycznych czynników, które wywierają presję na dolara oraz osłabiają jego rolę w globalnej gospodarce.

 • Sesja azjatycka przyniosła umocnienie tamtejszych walut - na rynku wyraźnie zyskują australijski i nowozelandzki dolar. Wzrost tych walut wynosi obecnie nieco pond 0,3% i to najpewniej efekt niskiego odczytu inflacji w Chinach, który wzbudził wśród inwestorów nadzieje na luzowanie polityki pieniężnej w Państwie Środka, co przyczyniłoby się do pobudzenia także gospodarek Australii i Nowej Zelandii. Niemało zyskują także korona norweska oraz dolar kanadyjski.

 • Najgłośniej na rynku ostatnio jest o australijskim dolarze. W II połowie poprzedniego roku rozpoczął on trend spadkowy wobec większości walut, co było spowodowane spowolnieniem koniunktury w australijskiej gospodarce, zniżkującymi cenami rudy żelaza oraz wyraźną retoryką Reserve Bank of Australia, który jednoznacznie przekazał inwestorom informację, że słabszy australijski dolar jest warunkiem

 • Rozpędzonego dolara trudno będzie zatrzymać

  Rozpędzonego dolara może być trudno będzie zatrzymać biorąc pod uwagę perspektywę podwyżek stóp Fed i rozpoczęte w poniedziałek ilościowe luzowanie polityki monetarnej EBC. Skala deprecjacji kursu EUR/USD może przeważyć nad pozytywnym wpływem euro-QE na złotego.