• Informacje na temat:

  cena bawełny

Artykuły na temat: cena bawełny
 • Huragany podbijają ceny na rynkach towarowych

  Na rynkach walutowych trwa wyprzedaż dolara która wspiera notowania towarów. Ceny złota wspierane są przez sytuację wokół Korei Północnej i huragany. Rynki towarowe dyskontują gwałtownymi wzrostami cen soku pomarańczowego i bawełny. Ceny soku, wystrzeliły z 60 centów do prawie 2,5 dolarów za funt.

 • Środowa i czwartkowa sesja przyniosły na rynku ropy naftowej ożywienie strony popytowej. Przedwczoraj kupującym pomagały informacje dotyczące znaczącego spadku zapasów benzyny w Stanach Zjednoczonych, jednak pojawiły się one w towarzystwie gorszych od oczekiwań danych dotyczących zapasów ropy naftowej. Trudno więc było znaleźć w ostatnich dniach wiarygodne, fundamentalne uzasadnienie wzrostów cen ropy.

 • Jak przemysł szybkiej mody wpływa na środowisko naturalne i produkcję śmieci? Kto płaci prawdziwą cenę za kolejne kolekcje znanych marek odzieżowych i obuwniczych? Jak sprawić, żeby moda również wybrała kierunek slow? Rozmawiamy z Marią Huma z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

 • Dobre nastroje nie opuszczają inwestorów na rynku ropy naftowej. Notowania amerykańskiego surowca gatunku WTI przekroczyły dzisiaj rano poziom 49 USD za baryłkę, natomiast cena europejskiej ropy Brent już wczoraj powróciła do poziomu 50 USD za baryłkę i dzisiaj utrzymuje się powyżej niego. W przypadku ropy WTI, to właśnie psychologiczna bariera na poziomie 50 USD za baryłkę może być w najbliższym

 • Notowania ropy naftowej utrzymują się wciąż w kilkutygodniowej konsolidacji - wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI delikatnie spadła, by dzisiaj rano odrobić już sporą część tych strat. W rezultacie, notowania ropy WTI poruszają się na początku bieżącego tygodnia w okolicach poziomu 53 USD za baryłkę.

 • Rynki surowcowe gorący rynek mleka

  GUS opublikował dziś dane nt. cen produktów rolnych w październiku. W danych na szczególną uwagę zasługuje kontynuacja silnego wzrostu cen skupu mleka, która w październiku wyniosła 120,29 zł/hl (+7,4% r/r). Jednocześnie jest to najwyższy poziom ceny skupu mleka od marca 2015 r.

 • Napięta sytuacja w światowym handlu ma swoje konsekwencje

  Napięcia w światowym handlu przyczyniły się do masowych spadków cen głównych surowców. Ryzyko eskalacji odwetowej wojny handlowej może negatywnie wpłynąć na prognozy dotyczące globalnego wzrostu, a w efekcie na popyt na surowce. Zdaniem ekspertów, spotkanie Trumpa z Kim Dzong Unem w maju może stanowić przełom niezbędny do zmniejszenia ryzyka ewentualnego konfliktu nuklearnego na Półwyspie Koreańskim.

 • Rynki towarów w odwrocie na koniec roku

  Rynki towarowe zgodnie notują spadki. Bloomberg Commodity Index spadł w skali tygodnia najsilniej od marca, ponieważ sprzedaż dotknęła wszystkie sektory, a w szczególności surowce energetyczne i metale przemysłowe. Tylko trzy spośród 30 towarów, które przedstawiamy w tabeli poniżej, zanotowały zwyżki cen.

 • Superluksusowe przeloty z lokajem i łazienką. Bilety po 20 tys. dolarów

  Linie lotnicze Etihad Airways poinformowały, że sprzedały wszystkie bilety na najbliższe 10 lotów w superluksusowych warunkach. Każdy kosztował 20 tysięcy dolarów.

 • Najlepszy kwartał od 6 lat dla notowań surowców

  Ceny surowców rosną w reakcji na wynik historycznego referendum w sprawie Brexitu. Liczba zakładów na wzrost cen surowców na najwyższych poziomach od dwóch lat. Metale szlachetne wsparte wzrostem zainteresowania inwestorów bezpiecznymi aktywami. Bloomberg Commodity Index, który mierzy notowania 20 głównych surowców energetycznych, metali i towarów rolnych (mają one równą wagę w indeksie), ponownie notuje wzrost o ponad 10 procent od początku tego roku. W ostatnich kilku tygodniach można...