• Informacje na temat:

  cena cukru na giełdzie

Artykuły na temat: cena cukru na giełdzie
 • Cukier tanieje już od 4 lat

  Cukier wciąż tanieje. W samym 2014 r. na giełdzie w Londynie jego cena spadła o 11 proc , a w Nowym Jorku o 10 proc. Taki trend utrzymuje się już od 4 lat. Wykorzystanie cukru w branży paliwowej sprawia, że cena tego surowca zależy także od regulacji państwowych w zakresie używania biopaliw.

 • Cukier drożeje w Polsce i w świecie

  Cukier drożeje na rynku krajowym i na giełdach zagranicznych. Powodem wzrostu cen jest przede wszystkim poprawa koniunktury na świecie. W lipcu br. kilogram paczkowanego cukru w naszym kraju kosztował średnio 2,8 zł/ kg tj. o 28 proc. więcej niż rok wcześniej.

 • Rynki surowcowe pod presją trzech czynników

  Przewaga podaży, podwyżka stóp w Stanach Zjednoczonych i obawy przed huraganem El Nino to trzy główne czynniki wpływające na rynki surowców. Zdaniem analityków pewniakiem wydaje się cukier.

 • Inwestowanie w kolekcjonerskie papiery

  Inwestowanie w przedwojenne papiery wartościowe jest specyficzną i zarazem bardzo ciekawą częścią szerokiego rynku kolekcjonerskiego. Wyjątkowo interesująco wyglądać może kwestia kontrowersji związanych z przedwojennymi akcjami i obligacjami, a raczej związku ich ze Skarbem Państwa.

 • Atmosfera przedświątecznego lenistwa wyraźnie odbija swoje piętno na uczestnikach rynku walutowego, którzy na przestrzeni kilku ostatnich sesji wyraźnie zawęzili obserwowaną zmienność. W trakcie wtorkowych notowań uwagę inwestorów skutecznie zwracał amerykański dług, bowiem zyskowności dziesięcioletnich obligacji wystrzeliły o 6,5 pb. do poziomu nienotowanego od końca października (2,4590 proc.).

 • Notowania złota i ropy mogą liczyć na wsparcie

  Notowania towarów zakończyły kwiecień lekką zniżką, drugi miesiąc z rzędu. Złoto odporne na plany podatkowe Trumpa, wygraną Macrona w pierwszej rundzie wyborów prezydenckich we Francji.

 • Inwestorzy oczekujący dodatkowego podbicia zmienności na rynku walutowym nie będą zawiedzeni. Na przestrzeni najbliższych godzin testem siły dolara będzie wystąpienie Janet Yellen, przewodniczącej Fed, która rozpoczynając coroczny zjazd bankowców spółdzielczych może skusić się na szereg jastrzębich wzmianek.

 • W ciągu ostatnich czterech miesięcy cena cukru na światowych rynkach wzrosła prawie dwukrotnie, z 12.67USD nawet do 24.81USD za 100 funtów trzciny cukrowej na giełdzie towarowej w Londynie.

 • Krajowa Spółka Cukrowa: Ceny cukru będą spadać

  Uspokaja się sytuacja na krajowym rynku cukru; ceny tego produktu będą spadać, a podaż cukru przewyższa zapotrzebowanie.