• Informacje na temat:

  cena cukru na giełdzie

Artykuły na temat: cena cukru na giełdzie
 • Cukier tanieje już od 4 lat

  Cukier wciąż tanieje. W samym 2014 r. na giełdzie w Londynie jego cena spadła o 11 proc , a w Nowym Jorku o 10 proc. Taki trend utrzymuje się już od 4 lat. Wykorzystanie cukru w branży paliwowej sprawia, że cena tego surowca zależy także od regulacji państwowych w zakresie używania biopaliw.

 • Cukier drożeje w Polsce i w świecie

  Cukier drożeje na rynku krajowym i na giełdach zagranicznych. Powodem wzrostu cen jest przede wszystkim poprawa koniunktury na świecie. W lipcu br. kilogram paczkowanego cukru w naszym kraju kosztował średnio 2,8 zł/ kg tj. o 28 proc. więcej niż rok wcześniej.

 • Rynki surowcowe pod presją trzech czynników

  Przewaga podaży, podwyżka stóp w Stanach Zjednoczonych i obawy przed huraganem El Nino to trzy główne czynniki wpływające na rynki surowców. Zdaniem analityków pewniakiem wydaje się cukier.

 • Szansa na niskie ceny masła

  W tym tygodniu odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Indeks cen GDT nie zmienił się w porównaniu do poprzedniej aukcji. W wynikach aukcji na szczególną uwagę zasługuje kontynuacja spadku cen masła, które od maja obniżyły się już o 17%. Spadek cen obserwowany jest również w Unii Europejskiej oraz USA.

 • Dolar i spór handlowy kształtują ceny surowców

  Co do zasady ceny surowców pozostały w ubiegłym tygodniu na niemal niezmienionym poziomie w ujęciu tygodniowym; wzrost cen energii i metali zrównoważyły niższe ceny zbóż. Słabszy dolar, który znalazł się pod presją w odniesieniu do umacniających się walut rynków wschodzących, umożliwił co najmniej chwilowy wzrost ogólnego apetytu na ryzyko. Unijny kontrakt terminowy na emisję CO2 stracił na wartości 30% po apelu naszego ministra energii.

 • Inwestowanie w kolekcjonerskie papiery

  Inwestowanie w przedwojenne papiery wartościowe jest specyficzną i zarazem bardzo ciekawą częścią szerokiego rynku kolekcjonerskiego. Wyjątkowo interesująco wyglądać może kwestia kontrowersji związanych z przedwojennymi akcjami i obligacjami, a raczej związku ich ze Skarbem Państwa.

 • Atmosfera przedświątecznego lenistwa wyraźnie odbija swoje piętno na uczestnikach rynku walutowego, którzy na przestrzeni kilku ostatnich sesji wyraźnie zawęzili obserwowaną zmienność. W trakcie wtorkowych notowań uwagę inwestorów skutecznie zwracał amerykański dług, bowiem zyskowności dziesięcioletnich obligacji wystrzeliły o 6,5 pb. do poziomu nienotowanego od końca października (2,4590 proc.).

 • Ceny ropy rosną, obawy makro słabną

  Światowe ceny surowców już przez drugi tydzień z rzędu pozostawały w defensywie. Straty odnotowano we wszystkich sektorach z wyjątkiem metali szlachetnych i żywca. W tygodniu kończącym się 19 lutego, kiedy złoto gwałtownie poszło w górę, fundusze zwiększyły swoją długa pozycję netto o niemal 4,5 mln uncji (45 000 lotów kontraktów terminowych).

 • Notowania złota i ropy mogą liczyć na wsparcie

  Notowania towarów zakończyły kwiecień lekką zniżką, drugi miesiąc z rzędu. Złoto odporne na plany podatkowe Trumpa, wygraną Macrona w pierwszej rundzie wyborów prezydenckich we Francji.