• Informacje na temat:

  cena diamentow

Artykuły na temat: cena diamentow
 • Różowy diament może zostać sprzedany za rekordową cenę

  Na rynku aukcyjnym szykuje się kolejny rarytas. 10 listopada w Genewie zostanie sprzedany 16,08-karatowy różowy diament wyceniany na 23-28 mln USD. Klejnot może ustanowić nowy rekord.

 • Największy od ponad 100 lat diament bez kupca

  Lesedi la Rona - największy od ponad 100 lat diament nie został sprzedany. Aukcja w londyńskim domu Sothesby's zakończyła się fiaskiem. Powód? Sprzedający odrzucił cenę... 61 milionów dolarów.

 • Christie's sprzeda w listopadzie wyjątkowy różowy diament na aukcji

  Wyjątkowy różowy diament najwyższej klasy, ważący niemal 19 karatów, będzie 13 listopada przedmiotem aukcji w genewskim oddziale Christie's - podał ten dom aukcyjny. Przed aukcją Pink Legacy zostanie pokazany w Hongkongu, Londynie i Nowym Jorku.

 • Największy różowy brylant świata jest do kupienia

  Ma intensywnie różowy kolor i szlachetny blask. Największy znany różowy diament, jest do kupienia.

 • Rosyjska kolekcja diamentów na sprzedaż

  Rosyjska kopalnia diamentów Ałrosa planuje internetową aukcję rzadkiej kolekcji swoich pięciu szlifowanych kamieni, w tym wielkiego diamentu o masie 51,38 karata i średnicy 2,5 cm. Kolekcja o nazwie Dynastia trafi na aukcję w listopadzie.

 • Naukowcy odkryli biliardy ton diamentów. "Występują dość często"

  Najcenniejszych kamieni świata jest w bród - twierdzą naukowcy. Jednak dla wielbicieli diamentów to niewielkie pocieszenie.

 • Rynek diamentów: sprzedaż w górę, cena w dół

  Sytuacja w Chinach doprowadziła również do znacznego spadku popytu w 2015 roku na surowiec diamentowy. W efekcie ceny surowca i brylantów spadły odpowiednio o 23 proc. i 12 proc. od maja 2014 oraz 15 proc. i 8 proc. w pierwszych trzech kwartałach 2015. Przełożyło się to na spadek wydobycia diamentów. Łączna wartość wydobycia na świecie w 2014 roku wyniosła 124,8 mln karatów, w porównaniu do 129,8

 • Czy warto inwestować w kolorowe diamenty?

  Obywatel Hongkongu zapłacił prawie 33 mln dolarów za 10-karatowy niebieski diament. Kupił go na aukcji Sotheby's w Nowym Jorku. Cena dwukrotnie przewyższyła estymację. W ten sposób został pobity rekord jeśli chodzi o cenę 1 karata jakiegokolwiek diamentu (3,35 mln dol.).

 • Diamenty to dobra inwestycja?

  W 2016 roku świat obiegła informacja o nowym rekordzie na rynku diamentów. Kamień o nazwie Constellation został sprzedany za niebagatelną kwotę 63 milionów dolarów. Pomimo, że część ekspertów mówi o kryzysie w branży diamentów, ich cena na przestrzeni ostatnich lat, regularnie idzie w górę.

 • Diamenty: Przed nami dekada wzrostów?

  Według ekspertów, ze względu na rosnący popyt ze strony Stanów Zjednoczonych, Chin i Indii, przed nami dekada wzrostów cen diamentów.