• Informacje na temat:

  cena dolara

Artykuły na temat: cena dolara
 • Dlaczego niektórzy prezesi zarabiają 1 dolara?

  Prezesi amerykańskich spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych coraz częściej decydują się na pracę za jednego dolara. W 2013 roku za symboliczne wynagrodzenie podstawowe pracują między(...) dolara. Pierwszą z nich jest chęć połączenia interesów top menedżerów i akcjonariuszy. Drugim jest poczucie odpowiedzialności za przedsiębiorstwo - prezesi w czasie kryzysu decydują się na rezygnację...

 • W środę na rynkach towarowych znów pojawiła się spora ilość koloru czerwonego. Spadków udało się uniknąć jedynie metalom szlachetnym, a także kukurydzy, pszenicy i niektórym soft commodities. Jednak większość towarów rolnych, a także surowce energetyczne i metale, zakończyły tę sesję na minusie. Zobrazował to spadek indeksu CRB o 0,92 proc.

 • Da pracę 6,5 tys. osób. Wiadomo, gdzie powstanie gigafabryka Tesli i Panasonica

  ...milionów dolarów. Elon Musk zdaje się jednak nie przejmować sceptycznymi analizami i gorąco wierzy w rynkowy sukces swojego nowego samochodu. Cena Tesli Model 3 ma zostać ustalona na pułapie 35 tysięcy(...) 22 tysiące nabywców. Musk jest przekonany, że niższa cena nowego modelu, jego większa dostępność, jak również rozbudowana sieć stacji ładowania sprawią, że do 2020 roku jego firma będzie produkować...

 • Miedź na giełdzie w Londynie tanieje. Podobnie zachowują się notowania innych metali

 • Grupa CNH chce rozbudować zakład i zwiększyć zatrudnienie w Płocku

  Międzynarodowa grupa CNH, do której należy płocka fabryka maszyn rolniczych, zamierza zainwestować w mieście kolejne 16-20 mln dolarów w infrastrukturę logistyczną, tworząc nawet 350 miejsc pracy - wynika z informacji płockiego samorządu.

 • Słaby dolar i ropa w centrum uwagi

  Surowce mają ostatnio swoje pięć minut po kilku latach zapomnienia i bycia w niełasce globalnych inwestorów. Metale przemysłowe, złoto czy ropa odbiły w ostatnich tygodniach nawet po kilkadziesiąt procent.

 • Płace w KGHM do zamrażarki?

  ...- Zarząd Polskiej Miedzi zaproponował związkowcom zamrożenie płac. W tej sytuacji spółka powinna dobrze się zastanowić zanim wyda każdą złotówkę - powiedział do przedsiębiorców prezes miedziowego holdingu Mirosław Krutin podczas Forum "Zmieniajmy Polski Przemysł" w Warszawie. Według analityków jeszcze przez conajmniej dwa-trzy lata cena miedzi na światowych giełdach będzie się wahać między...

 • Na giełdzie kurs dolara przekroczył 82 ruble

  Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 82 rubli, bijąc kolejne rekordy. Kurs euro przybliżył się do 90 rubli. Rosyjska waluta słabnie w związku z kolejnymi spadkami cen ropy.

 • Głównym zagrożeniem dla inflacji pozostaje rynek pracy, choć źródłem wzrostu wskaźnika CPI może być seria szoków cen żywności czy wysokie ceny ropy - poinformował Dariusz Filar, członek RPP. Rada pozostaje zależna od danych, dodał.

 • . Zaowocowało to dalszym umacnianiem się dolara i zdaniem ekspertów można się spodziewać kontynuacji tego trendu. Zyskają na tym nieliczne polskie spółki zarabiające za oceanem, stracą importerzy, np. spółki odzieżowe płacące w dolarach za produkcję w Azji.