• Informacje na temat:

  cena dolara dzisiaj

Artykuły na temat: cena dolara dzisiaj
 • Przeciętne wynagrodzenie brutto kształtowało się w kwietniu tuż poniżej 3300 PLN, wynika z danych opublikowanych dzisiaj przez Główny Urząd Statystycznym. To o 1,1 proc. mniej niż w marcu, ale wciąż o 4,8 proc. więcej niż przed rokiem.

 • Pierwszy raz w historii dolar kosztował ponad 40 rubli

  Kurs dolara wobec rubla na Moskiewskiej Międzybankowej Giełdzie Walutowej po raz pierwszy w historii przekroczył dzisiaj psychologiczny próg 40 rubli za 1 USD - za jednego dolara płacono 40,05 rubli.

 • Najbardziej stresujące zawody świata

  ...zagrożenia życia lub zdrowia, ogólną presję i odpowiedzialność, okazuje się, że jest to jeden z najbardziej stresujących dzisiaj zawodów. Żołnierz podczas wykonywania obowiązków służbowych bardzo często...

 • Słaby dolar i ropa w centrum uwagi

  Surowce mają ostatnio swoje pięć minut po kilku latach zapomnienia i bycia w niełasce globalnych inwestorów. Metale przemysłowe, złoto czy ropa odbiły w ostatnich tygodniach nawet po kilkadziesiąt procent.

 • Eksperymenty z dochodem podstawowym. Czy pomysł bezwarunkowej pensji dla wszystkich może się udać?

  ...poruszamy się w zakresie tych dwóch obszarów i próbujemy określić, co lepsze. Wydaje się, że świat znalazł się dzisiaj w punkcie, w którym stopniowo coraz większe znaczenie będzie zyskiwał ten drugi scenariusz. Pomysł wprowadzenia BDP nie jest nowatorski, ale wskazuje na nowe trendy we współczesnych finansach publicznych, zgodnie z którymi ich ciężar w zdecydowany sposób zostaje przeniesiony...

 • Kto pomoże dolarowi? Kluczowy dzień dla funta

  Wydarzeniem dnia jest posiedzenie Banku Anglii i publikacja kwartalnego Raportu o inflacji. Komunikat z posiedzenia BoE i raport ukażą się w tym samym czasie, czyli o 13.00. Pół godziny później zacznie się konferencja szefa BoE, Marka Carneya.

 • Lepiej zarabiać w euro

  ...minimalne i kursy walut w Anglii zarobimy dzisiaj 28 zł/godz., a w Irlandii 38 zł/godz., czyli aż o 10 zł więcej. Na pierwszy rzut oka Polakowi zdecydowanie bardziej opłaca się więc dzisiaj pracować na Zielonej Wyspie. Decydując się jednak na zamieszkanie w danym kraju, trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inne czynniki. Jak chociażby koszty życia. A dzisiaj ceny w Irlandii są zdecydowanie wyższe niż...

 • Cena ropy może spaść do 20 USD za baryłkę

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko spadają po wzroście w poniedziałek o prawie półtora dolara. Arabia Saudyjska proponuje zamrożenie dostaw ropy na poziomie ze stycznia.

 • Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać

  ...zbieraczy puszek czy makulatury, ale całych firm obsługujących wywóz śmieci i recykling. Najbardziej lukratywna jest obsługa osiedli podmiejskich domów jednorodzinnych. Całkowita cena podstawienia i odbioru(...) . Kiedyś był to zawód najniżej usytuowany społecznie, a ludzie go wykonujący postrzegani byli jako niewykształceni i pochodzący z marginesu. Dzisiaj to już przeważnie drobni biznesmeni, którzy dość dobrze...

 • Cena złota może spaść do 1000 dolarów za uncję

  Zdaniem analityków DM BOŚ, cena złota znalazła się w ważnym z punktu widzenia analizy technicznej poziomie. Nie wykluczone są dalsze spadki.