• Informacje na temat:

  cena dolara w kantorach

Artykuły na temat: cena dolara w kantorach
 • ...ocenić, czy kurs sprzedaży waluty w banku lub kantorze jest atrakcyjny. Aby to zrobić, należy podzielić kurs sprzedaży (ten wyższy) przez kurs kupna (niższy). W polskich kantorach taki stosunek dla euro przeciętnie wynosi ok. 1,017, a dla dolara 1,022. Tymczasem w przypadku np. funtów egipskich jest to aż 1,48, a chorwackiej – 1,10. Oznacza to, że spread walutowy (ukryta w kursie prowizja) wynosi...

 • Polak i jego finanse cz. 5.: Wymieniaj pieniądze z głową

  Gdzie wymieniać walutę, by zaoszczędzić? Do wyboru dostępne są dzisiaj kantory tradycyjne, internetowe i oferta banków. Która z nich będzie najbardziej atrakcyjna?

 • Przy 4 zł wszyscy powrócą

  ...brytyjskiej waluty bije ich ostro po kieszeni. Jeszcze w grudniu 2006 r. w polskich kantorach funt kosztował ok. 5,90 zł. Obecnie cena brytyjskiej waluty oscyluje w granicach 4,60-4,80 zł. Przy tygodniówce(...) kurs funta nie ma dla mnie większego znaczenia. Może poza tym, że wakacje w Polsce kosztować mnie będą trochę drożej. Ale przy tych różnicach w zarobkach i cenach nie ma to większego znaczenia. Po raz...

 • Na co uważać, kupując walutę w kantorze

  Do początku wakacji zostało już tylko kilka dni. Osoby, które zamierzają spędzić urlop za granicą już niedługo odwiedzą kantory walutowe. Expander podpowiada cztery proste kroki, dzięki którym nie damy się oszukać przy wyminie walut i uzyskamy atrakcyjny kurs przewalutowania.

 • Wraz ze spadkiem cen ropy naftowej spada rubel

  Rubel traci coraz bardziej na wartości, Bank Centralny Federacji Rosyjskiej nie chce go dalej wspierać. Zależność Rosji od eksportu energii dawno nie była tak widoczna, jak dziś.

 • Walutę na wakacje najlepiej kupować w kwietniu

  Lubisz mieć w portfelu lokalną walutę podczas zagranicznych wojaży? Negocjacje w kantorze i porównywanie kursów to najlepszy sposób na oszczędności. Wyczekiwanie na najlepszy kurs może bowiem przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, choć ostania dekada pokazuje, że najlepszy interes zrobili ci, którzy złotówki wymieniali w kwietniu i sierpniu - wynika z wyliczeń Open Finance.

 • Rosyjska waluta spadła do rekordowo niskiego poziomu

  Rosyjska waluta spadła do rekordowo niskiego poziomu. Nie pomogły interwencje Banku Rosji, który od 3 października, próbując powstrzymać spadek kursu rubla, sprzedał na giełdzie walutowej w Moskwie ok. 6 mld dolarów.

 • Ile waluty wziąć na wakacje?

  Ile pieniędzy wziąć na tygodniowy wyjazd all inclusive do Grecji, a ile na dwa tygodnie do Tajlandii? Euro czy dolary? Gotówkę czy kartę? Wszystko oczywiście zależy od naszych planów, kierunku i charakteru wycieczki. Jednak jak wynika z danych Internetowykantor.pl, polski turysta kupuje na urlop walutę za średnio 3 tys. zł do europejskich krajów, a na dalsze wyprawy za 6,5-7 tys. zł.

 • Zakupy w Czarny Piątek drogie jak nigdy

  Z powodu rekordowo słabego złotego nie opłaca się w Czarny Piątek robić zakupów w zagranicznych sklepach. Są one o około 5 proc. droższe niż rok temu, a wiele produktów kupowanych w zagranicznych sklepach internetowych jest droższych niż w Polsce.

 • Planszówki i karcianki wracają do łask

  Przez długi czas gry planszowe uchodziły za relikt przeszłości i nie cieszyły się przesadną popularnością. Jednak od jakiegoś czasu ta forma rozrywki zaczyna wracać do łask. Niestety dla miłośników planszówek, nie należy ona do najtańszych. Warto jednak rozejrzeć się za ulubionymi grami w zagranicznych sklepach.