• Informacje na temat:

  cena dolarow

Artykuły na temat: cena dolarow
 • Dlaczego niektórzy prezesi zarabiają 1 dolara?

  ...z interesami akcjonariuszy: wyniki osiągane przez prezesów mają realny wpływ na wartość przedsiębiorstwa. Im cena akcji wyższa, tym wyższe będzie ich wynagrodzenie. Bardzo często CEO otrzymujący jednodolarowe(...) jednodolarowych CEO" był Lee Iacocca, stojący na czele Chryslera. W 1978 roku w związku z trudną sytuacją spółki zmuszony był do redukcji wynagrodzeń personelu fabryki. Sam, chcąc wesprzeć sfrustrowanych tą...

 • W środę na rynkach towarowych znów pojawiła się spora ilość koloru czerwonego. Spadków udało się uniknąć jedynie metalom szlachetnym, a także kukurydzy, pszenicy i niektórym soft commodities. Jednak większość towarów rolnych, a także surowce energetyczne i metale, zakończyły tę sesję na minusie. Zobrazował to spadek indeksu CRB o 0,92 proc.

 • Da pracę 6,5 tys. osób. Wiadomo, gdzie powstanie gigafabryka Tesli i Panasonica

  ...milionów dolarów. Elon Musk zdaje się jednak nie przejmować sceptycznymi analizami i gorąco wierzy w rynkowy sukces swojego nowego samochodu. Cena Tesli Model 3 ma zostać ustalona na pułapie 35 tysięcy(...) 22 tysiące nabywców. Musk jest przekonany, że niższa cena nowego modelu, jego większa dostępność, jak również rozbudowana sieć stacji ładowania sprawią, że do 2020 roku jego firma będzie produkować...

 • Ostatnie lata to nieprzerwane pasmo wzrostów na amerykańskich giełdach. Kapitał na skutek niepokojów w Europie czy też słabości euro i japońskiego jena uciekał do Stanów Zjednoczonych. Również rynek obligacji przez ten okres cieszył się dużym uznaniem. Obserwowaliśmy wówczas znaczne umocnienie amerykańskiej waluty.

 • Grupa CNH chce rozbudować zakład i zwiększyć zatrudnienie w Płocku

  Międzynarodowa grupa CNH, do której należy płocka fabryka maszyn rolniczych, zamierza zainwestować w mieście kolejne 16-20 mln dolarów w infrastrukturę logistyczną, tworząc nawet 350 miejsc pracy - wynika z informacji płockiego samorządu.

 • Dolar pozostaje królem

  Mijający tydzień był kolejnym bardzo dobrym okresem dla dolara. Amerykańska waluta umocniła się względem wszystkich pozostałych walut z grona G-10. Trwający miesiąc jest bardzo dobrym czasem dla USD.

 • Płace w KGHM do zamrażarki?

  ...- Zarząd Polskiej Miedzi zaproponował związkowcom zamrożenie płac. W tej sytuacji spółka powinna dobrze się zastanowić zanim wyda każdą złotówkę - powiedział do przedsiębiorców prezes miedziowego holdingu Mirosław Krutin podczas Forum "Zmieniajmy Polski Przemysł" w Warszawie. Według analityków jeszcze przez conajmniej dwa-trzy lata cena miedzi na światowych giełdach będzie się wahać między...

 • Nie ma alternatywy dla dolara?

  Trzy wydarzenia, które w tym tygodniu mogły zatrząsnąć rynkiem finansowym (PKB Chin, debata prezydencka w USA, ECB), ostatecznie nie przyniosły większych wrażeń. Ponieważ inwestorzy nie dostali nowego impulsu do kupna/sprzedaży ryzyka, wracają do tego, co znają. W tym kontekście dalej nie widać alternatywy dla kupna USD.

 • Głównym zagrożeniem dla inflacji pozostaje rynek pracy, choć źródłem wzrostu wskaźnika CPI może być seria szoków cen żywności czy wysokie ceny ropy - poinformował Dariusz Filar, członek RPP. Rada pozostaje zależna od danych, dodał.

 • W środę notowania pod dyktando dolara

  Środa przyniosła kontynuację trendów z poprzednich dni, dolar silnie zyskiwał. Rynek długu czeka na czwartkową aukcję obligacji.