• Informacje na temat:

  cena działek rolnych

Artykuły na temat: cena działek rolnych
 • Masz już ją upatrzoną działkę rolną i zamierzasz ją kupić? Jak najszybciej sfinalizuj ten zakup, bo od nowego roku kupno ziemi rolnej będzie dużo trudniejsze. Wejdzie wówczas w życie nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz.U. z 2015 r., poz. 1433). Przepisy te mają zapobiegać wykupowi ziemi rolnej przez cudzoziemców – a w praktyce utrudnią sprzedaż i kupno działek bardzo dużej grupie osób.

 • Zeszłoroczne zmiany w prawie w zakresie gruntów rolnych doprowadziły do zupełnego zastoju na tym rynku, jednak - co ciekawe - ceny ziemi nie spadają. Jeśli chodzi o pozostałe grunty - najdroższe są działki inwestycyjne pod zabudowę komercyjną i wielorodzinną.

 • ...wydzierżawić od Agencji Nieruchomości Rolnych. Zakaz nie będzie więc obowiązywał wobec mniejszych parceli oraz tych, dla których np. wydano warunki zabudowy czy uchwalono plan miejscowy zakładający wykorzystanie inne niż rolnicze. Domy na działkach rolnych o powierzchni do 0,5 ha nie będą objęte rygorystycznymi przepisami dotyczącymi obrotu gruntami rolnymi. Obrót gruntami...

 • Ziemia jest zawsze w cenie

  Zarówno ceny gruntów rolnych, jak i najbardziej popularnych działek budowlanych w największych miastach wzrosły w stosunku do zeszłego roku.

 • Skarbu Państwa, do których rolnik ubiega się o płatności. Ma to na celu wyeliminowanie nadużyć, polegających na bezumownym użytkowaniu gruntów Agencji Nieruchomości Rolnych. Wnioski można składać do(...) prawo pierwokupu przysługuje dzierżawcy. Uprawnienia w tej kwestii posiada również Agencja Nieruchomości Rolnych, która może m.in. przejąć ziemię na własność, za odpowiednią opłatą i w zamian za umowę...

 • Sezon na działki letniskowe czas zacząć

  Jak zwykle długi majowy weekend staje się sygnałem do zainteresowania się rynkiem działek letniskowych. Nie inaczej jest i w tym roku.

 • Wolno ci sprzedawać na bazarze rośliny z własnej działki. Jednak jest warunek: zapłać za to gminie!

 • Łatwiejsza sprzedaż działek rolnych

  Wygląda na to, że sprzedaż działek rolnych będzie łatwiejsza. Coraz bliżej nowelizacji przepisów ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Obecnie trwają konsultacje społeczne. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać jeszcze w 2019 roku.

 • Dom na działce leśnej - jak go sprzedać?

  Państwowych nie jest ograniczone żadną normą obszarową i obowiązuje również w odniesieniu do działek zabudowanych. Działka zabudowana musi być sprzedawana w ramach procedury umożliwiającej lasom wykonanie

 • Na rynku gruntów rolnych rozmiar ma znaczenie

  Duże działki rolne drożeją dwa razy szybciej niż małe - wynika z danych GUS. W efekcie w ciągu 10 lat przeciętny hektar w Dolnośląskiem, Lubuskiem, Opolskiem czy Warmińsko-Mazurskiem zdrożał o ponad 500-600 proc. W tym samym czasie w Małopolskiem i Śląskiem, a więc województwach o małych gospodarstwach rolnych, ziemia zdrożała o mniej niż 300 proc.