• Informacje na temat:

  cena działki budowlanej za ar

Artykuły na temat: cena działki budowlanej za ar
 • Tańsze działki budowlane

  Planujesz kupno działki budo wlanej? Zrób to teraz lub w ciągu najbliższych miesięcy. Ceny takich działek spadły w ciągu ostatniego roku średnio o 30 proc.

 • Kupiłem działkę budowlaną, co dalej?

  Zakup działki budowlanej to dopiero początek wielkiej rodzinnej przygody - z inwestycją, wizjami, detalami architektonicznymi, ale również formalnościami. Na co przygotować się w takiej sytuacji?

 • Najlepiej jest decydować się na kupno działki późną jesienią i bardzo wczesną wiosną. Wówczas bowiem najłatwiej ocenić czy działka nie jest podmokła a bezlistne drzewa lub krzewy nie przesłaniają jej mankamentów. Najważniejsze kryteria jakie zazwyczaj bierzemy pod uwagę przy kupnie działki budowlanej, to jej lokalizacja i wielkość. To dwa główne parametry, które wpływają też na jej cenę...

 • Po kilku latach spadku ceny działek budowlanych znów rosną. To efekt niskiej podaży, wywołany ustawą dotyczącą obrotu gruntami rolnymi, która miała chronić tereny rolne przed ich wykupem przez cudzoziemców.

 • Firmy budowlane zmagają się z niską rentownością. Brak pracowników może spowodować opóźnienia

  2018 rok był najtrudniejszy w 50-letniej historii firmy, szczególnie przez segment budowlany - mówi prezes Budimeksu Dariusz Blocher. Trudności odczuwa cała branża. Najbardziej na jej sytuacji odbijają się niska rentowność i coraz poważniejszy brak pracowników. Na tym tle Budimex radzi sobie bardzo dobrze, ale prezes grupy podkreśla, że niezbędne są działania, które zatrzymają odpływ pracowników, tzn. stabilne otocznie regulacyjne dla sektora oraz wprowadzenie waloryzacji realizowanych...

 • Ekspert: Rosną ceny działek budowlanych

  Średnia cena metra kw. gruntu pod budowę domu wzrosła w styczniu o ponad 10 proc. licząc rok do roku - poinformował analityk rynku nieruchomości domiporta.pl Bartłomiej Baranowski. Jak zaznaczył, w 2018 roku działki drożały po raz pierwszy od kilku lat.

 • ...duże, bo nie tylko nie mogę wykorzystać działki na cele budowlane, to jeszcze, gdybym chciała ją sprzedać, uzyskam o wiele niższą cenę za metr powierzchni – tłumaczyła prawnikowi Anna. – Jeśli uzyska...

 • Deweloperzy ostro rywalizują o działki budowlane

  Rozpędzony popyt na mieszkania oraz duża podaż ze strony deweloperów przekłada się na zapotrzebowanie na grunty. Analitycy WGN zauważają wzrost cen działek budowlanych w obrębie dużych miast. Stawki rosną od początku tego roku.

 • Jeśli jesteś właścicielem ziemi rolnej, sprawdź, co nowego czeka Cię w najbliższym czasie – zaszły duże zmiany. Dowiedz się również, jakie masz prawa, będąc posiadaczem działki na terenie ROD. Tu też obowiązują inne zasady, ustanowione w 2014 i 15 roku.

 • Działki budowlane i rolne wciąż w cenie

  Choć nowa ustawa o obrocie ziemią znacznie zmieniła sytuację na rynku gruntów rolnych, ceny trzymają takie działki w granicach miast. Chodzi o tereny, które są wyłączone z rygorów ustawowych. W dużych miastach za takie grunty należy płacić po kilkaset złotych za metr kwadratowy.