• Informacje na temat:

  cena działki budowlanej za m2

Artykuły na temat: cena działki budowlanej za m2
 • Tańsze działki budowlane

  Planujesz kupno działki budo wlanej? Zrób to teraz lub w ciągu najbliższych miesięcy. Ceny takich działek spadły w ciągu ostatniego roku średnio o 30 proc.

 • Kupiłem działkę budowlaną, co dalej?

  Zakup działki budowlanej to dopiero początek wielkiej rodzinnej przygody - z inwestycją, wizjami, detalami architektonicznymi, ale również formalnościami. Na co przygotować się w takiej sytuacji?

 • Najlepiej jest decydować się na kupno działki późną jesienią i bardzo wczesną wiosną. Wówczas bowiem najłatwiej ocenić czy działka nie jest podmokła a bezlistne drzewa lub krzewy nie przesłaniają jej mankamentów. Najważniejsze kryteria jakie zazwyczaj bierzemy pod uwagę przy kupnie działki budowlanej, to jej lokalizacja i wielkość. To dwa główne parametry, które wpływają też na jej cenę...

 • Po kilku latach spadku ceny działek budowlanych znów rosną. To efekt niskiej podaży, wywołany ustawą dotyczącą obrotu gruntami rolnymi, która miała chronić tereny rolne przed ich wykupem przez cudzoziemców.

 • ...duże, bo nie tylko nie mogę wykorzystać działki na cele budowlane, to jeszcze, gdybym chciała ją sprzedać, uzyskam o wiele niższą cenę za metr powierzchni – tłumaczyła prawnikowi Anna. – Jeśli uzyska...

 • Deweloperzy ostro rywalizują o działki budowlane

  Rozpędzony popyt na mieszkania oraz duża podaż ze strony deweloperów przekłada się na zapotrzebowanie na grunty. Analitycy WGN zauważają wzrost cen działek budowlanych w obrębie dużych miast. Stawki rosną od początku tego roku.

 • Jeśli jesteś właścicielem ziemi rolnej, sprawdź, co nowego czeka Cię w najbliższym czasie – zaszły duże zmiany. Dowiedz się również, jakie masz prawa, będąc posiadaczem działki na terenie ROD. Tu też obowiązują inne zasady, ustanowione w 2014 i 15 roku.

 • Działki budowlane i rolne wciąż w cenie

  Choć nowa ustawa o obrocie ziemią znacznie zmieniła sytuację na rynku gruntów rolnych, ceny trzymają takie działki w granicach miast. Chodzi o tereny, które są wyłączone z rygorów ustawowych. W dużych miastach za takie grunty należy płacić po kilkaset złotych za metr kwadratowy.

 • ...„Chciałabym kupić kawalerkę. Mam na oku dwie oferty: nową kawalerkę bezpośrednio od dewelopera albo mieszkanie od znajomych. Cena jest porównywalna, a co z podatkiem?”. MARCIN KRASOŃ, HOME(...) zwrot do urzędu skarbowego 19 procent zarobku ze sprzedaży działki. Jeśli nie może Pani czekać ze sprzedażą, warto skorzystać z tzw. ulgi mieszkaniowej. Nawet, jeśli sprzeda Pani działkę przed...

 • Sprawdź, jak nie utopić pieniędzy, kupując działkę budowlaną

  Dom w pobliżu rzeki lub z widokiem na parking samochodowy może wiązać się z dużymi problemami. Trudno w nim mieszkać, jeszcze trudniej go sprzedać. Jeśli nie chcesz utopić kapitału, przed kupnem działki budowlanej musisz zrobić kilka ważnych rzeczy. Uchroni cię to przed wyborem nieodpowiedniego miejsca.