• Informacje na temat:

  cena dzialki rolnej

Artykuły na temat: cena dzialki rolnej
 • ...przez Skarb Państwa. Powyższe ograniczenia, czyli m.in. wymóg bycia rolnikiem indywidualnym, nie dotyczą nabycia ziemi rolnej przez osobę bliską zbywcy (tj. zstępnych, wstępnych, rodzeństwo, dzieci(...) prowadzenia na niej gospodarki rolnej przez 10 lat Ograniczona zostanie sprzedaż ziemi rolnej należącej do państwa. Przez najbliższych pięć lat działki o powierzchni większej niż 2 ha można będzie jedynie...

 • Działki budowlane i rolne wciąż w cenie

  Choć nowa ustawa o obrocie ziemią znacznie zmieniła sytuację na rynku gruntów rolnych, ceny trzymają takie działki w granicach miast. Chodzi o tereny, które są wyłączone z rygorów ustawowych. W dużych miastach za takie grunty należy płacić po kilkaset złotych za metr kwadratowy.

 • Masz już ją upatrzoną działkę rolną i zamierzasz ją kupić? Jak najszybciej sfinalizuj ten zakup, bo od nowego roku kupno ziemi rolnej będzie dużo trudniejsze. Wejdzie wówczas w życie nowa ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz.U. z 2015 r., poz. 1433). Przepisy te mają zapobiegać wykupowi ziemi rolnej przez cudzoziemców – a w praktyce utrudnią sprzedaż i kupno działek bardzo dużej grupie osób.

 • Przekształcenie działki rolnej w budowlaną będzie dobrym interesem

  Przekształcenie działki rolnej w budowlaną może potrwać nawet do 5 lat! Jednak niskie ceny ziemi (wciąż mamy jedne z najniższych cen gruntów w Europie), opłacalnym posunięciem jest zakup działki rolnej i przekształcenie jej na działkę budowlaną.

 • Jeśli jesteś właścicielem ziemi rolnej, sprawdź, co nowego czeka Cię w najbliższym czasie – zaszły duże zmiany. Dowiedz się również, jakie masz prawa, będąc posiadaczem działki na terenie ROD. Tu też obowiązują inne zasady, ustanowione w 2014 i 15 roku.

 • Zeszłoroczne zmiany w prawie w zakresie gruntów rolnych doprowadziły do zupełnego zastoju na tym rynku, jednak - co ciekawe - ceny ziemi nie spadają. Jeśli chodzi o pozostałe grunty - najdroższe są działki inwestycyjne pod zabudowę komercyjną i wielorodzinną.

 • Wolno ci sprzedawać na bazarze rośliny z własnej działki. Jednak jest warunek: zapłać za to gminie!

 • Po kilku latach spadku ceny działek budowlanych znów rosną. To efekt niskiej podaży, wywołany ustawą dotyczącą obrotu gruntami rolnymi, która miała chronić tereny rolne przed ich wykupem przez cudzoziemców.

 • Rynek nieruchomości mieszkaniowych dzieli się na mniejsze segmenty

  ...ten rynek. Chodzi tu w szczególności o osoby mające wiedzę o rynku gruntów rolnych. Tylko w IV kwartale 2011 r. cena ziemi rolnej w Polsce wzrosła o 4,7 proc., a w całym 2011 roku podniosła się o 13,4(...) wynikający ze zmiany przeznaczenia nieruchomości, z rolnej na budowlaną, lub podziale dużego areału na mniejsze działki w myśl zasady, że im mniejsza sprzedawana nieruchomość, tym wyższa jej cena...

 • Ziemia jest zawsze w cenie

  Zarówno ceny gruntów rolnych, jak i najbardziej popularnych działek budowlanych w największych miastach wzrosły w stosunku do zeszłego roku.