• Informacje na temat:

  cena energii elektrycznej kwh

Artykuły na temat: cena energii elektrycznej kwh
 • W połowie grudnia 2016 Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy cen energii elektrycznej dla firm: PGE, Tauron, Enea oraz Energa. Wzrosły...

 • Polacy mogą stracić 7 mld zł przez niewielką konkurencję na rynku energii elektrycznej

  Nawet 7 mld zł mogliby zaoszczędzić odbiorcy energii elektrycznej do 2020 r., gdyby w Polsce wzrosła konkurencja na rynku energii. Obecnie polskie gospodarstwa domowe płacą za prąd ponad dwa razy więcej niż wynosi unijna średnia. Drożej jest jedynie na Słowacji. Głównym problemem jest brak rabatów hurtowych dla alternatywnych sprzedawców energii.

 • ...) oraz mieć podpisaną umowę sprzedaży energii (na swoje nazwisko) z dostawcą energii elektrycznej oraz mieszkać pod tym samym adresem, gdzie jest dostarczany prąd. Wniosek o przyznanie dodatku(...) w kilowatach, które będą przeliczane na złotówki, w zależności od cen energii w danym okresie. Przykładowo: rodzina 2–4-osobowa otrzyma dopłatę o równowartości ceny 1250 kWh. Wniosek o dodatek...

 • "Rz": Samorządy odczują wzrost cen energii

  Mimo uspokajających sygnałów ze strony resortu energii wzrost cen energii elektrycznej mocno uderzy w samorządy - ocenia "Rzeczpospolita". Dziennik daje przykład Krakowa, gdzie cena za energię wzrosła z 21 gr za kWh do 30 gr. W przypadku stolicy, cena za energię wzrosła o ponad 55 proc., do poziomu 341 zł/MWh.

 • Od 1 stycznia 2014 r. tzw. odbiorcom wrażliwym będzie przysługiwał dodatek energetyczny. Kto może na niego liczyć? Odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, którym przyznano dodatek mieszkaniowy. Dodatek stanowi 30 proc. limitu Dodatek energetyczny stanowi 30 proc. limitu, wyliczanego na podstawie średniego zużycia energii elektrycznej...

 • Wzrost cen energii spowoduje rozwój przydomowych instalacji

  Polityka energetyczna rządu oparta na węglu spowoduje nieuchronny wzrost kosztów dla konsumentów, prognozowany na poziomie 4 proc. rocznie - szacują eksperci. To z kolei skłoni gospodarstwa domowe do inwestycji we własne źródła energii.

 • W pierwszej połowie tego roku ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w UE spadły o 0,5 proc., a gazu o 6,3 proc. w porównaniu z pierwszą połową 2016 roku - podał w środę Eurostat.

 • Oszczędzają bogaci, nam też się opłaci - głosiło hasło z innej epoki. Energia nie jest już "dobrem", lecz towarem - prawda, specyficznym. Wciąż jednak nie wszystkim chce się myśleć o tym, by mądrze nią gospodarować.

 • Nie chcą taniego prądu w nocy za pół ceny

  Towarzystwo Obrotu Energią (TOE), skupiające największe koncerny energetyczne w Polsce, ocenia, że sprzedawca energii elektrycznej dla odbiorców w gospodarstwach domowych w zaproponowanej przez resort energii specjalnej nocnej grupie taryfowej byłby de facto zobowiązany do sprzedaży energii elektrycznej ze stratą.

 • ME zastanowi się nad modyfikacjami w taryfie antysmogowej

  Resort energii ocenił ostatnio, że założenia taryfy antysmogowej są dobre, ale nie wyklucza pewnych modyfikacji na koniec roku - poinformował wiceminister energii Tadeusz Skobel. Tam, gdzie nie ma dostępu do ciepła sieciowego i nie ma gazu, energia elektryczna powinna być wykorzystywana do ogrzewania. Ale jej koszt powinien być porównywalny z ciepłem sieciowym - postulują eksperci KiG. Eksperci