• Informacje na temat:

  cena euro

Artykuły na temat: cena euro
 • „Praca na Saksach” dalej w cenie

  Widać to choćby po ofertach z Niemiec czy Francji, gdzie stawki dla magazynierów zaczynają się od 9,5 euro brutto za godzinę, a potrafią sięgać 12 euro w zależności od długości zatrudnienia(...). Najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów zarobkowych są dziś Niemcy, a więc kraj będący nie tylko wielką, ale i bardzo chłonną gospodarką. Od lat oferujemy pracę w różnych krajach Unii Europejskiej ale...

 • Euro może negatywnie wpłynąć na konkurencyjność naszej gospodarki

  Jak powiedział PAP minister finansów Mateusz Szczurek - największym zagrożeniem związanym z członkostwem w strefie euro jest niebezpieczeństwo utraty konkurencyjności, a nie wzrost cen. W jego ocenie warunkiem przetrwania strefy euro może okazać się coraz głębsza integracja.

 • Polscy fachowcy w cenie

  Dobrze wykształconych polskich specjalistów do wyjazdu za granicę przekonują przede wszystkim zarobki. Na zachodzie Europy i w bogatych krajach Zatoki Perskiej doświadczeni fachowcy mogą liczyć na wielokrotnie większe pieniądze niż na rodzimym rynku. Rozchwytywani są przede wszystkim informatycy, inżynierowie i pracownicy służby zdrowia.

 • Końca przeceny euro wobec dolara nie widać

  Euro będzie nadal traciło wobec dolara - spodziewa się Andrzej Stefaniak, dealer walutowy firmy DMK. Jego zdaniem w pierwszej połowie 2015 roku czeka nas dalsza przecena wspólnej europejskiej waluty w rezultacie spodziewanego programu luzowania ilościowego. Presję na euro będą także wywierać skutki spadku cen ropy naftowej, w wyniku czego eurodolar może osiągnąć nawet poziom 1,0 (tzw. parytet).

 • Na płace w euro jeszcze poczekamy. Ale czy warto na to czekać?

  Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że jesteśmy obecnie za biedni na przyjęcie euro i może to nastąpić, gdy średnia płaca w Polsce będzie na poziomie 70-80 proc. unijnej. Pytanie tylko, czy szybciej doszlusujemy do tego poziomu z płacami w złotych, czy z płacami w euro.

 • Euro w Polsce najwcześniej po 2035 roku

  Co nagle to po diable. Dlaczego z wprowadzeniem euro nie warto się spieszyć?

 • Mieszkanie za 2000 euro

  Holandia - wynajęcie mieszkania w tym kraju jest dla Polaków zadaniem trudnym i kosztownym. Rozwiązaniem tego problemu może być lokum na barce zacumowanej na kanale. Najtańszą "łódkę" można kupić za niewiele ponad 2000 euro.

 • Euro w Polsce. Szansa na lepsze życie czy pętla na szyję Polaków?

  Na przyjęciu euro Polacy wiele mogą zyskać, o ile sam proces przeprowadzi się z głową, mając na uwadze interes kraju i jego obywateli, a nie wyłącznie "słupki" i wskaźniki makroekonomiczne.

 • Lepiej zarabiać w euro

  Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 5,73 funtów/godz., a w Irlandii 8,65 euro/godz. Zgodnie z obecnym kursem walut to odpowiednio 28 zł i 38 zł, czyli aż 10 zł różnicy na korzyść Irlandii! Niektórzy Polacy udający się do pracy za kanał La Manche wybierali dotąd Anglię, m.in. ze względu na mocny kurs funta.

 • Bankructwo Grecji: Bez euro turystyka będzie tańsza

  Według ekspertów, wyjście Grecji ze strefy euro i wprowadzenie lokalnej waluty sprawi, że w Helladzie potanieją usługi turystyczne.