• Informacje na temat:

  cena euro dzisiaj

Artykuły na temat: cena euro dzisiaj
 • Lepiej zarabiać w euro

  Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 5,73 funtów/godz., a w Irlandii 8,65 euro/godz. Zgodnie z obecnym kursem walut to odpowiednio 28 zł i 38 zł, czyli aż 10 zł różnicy na korzyść Irlandii! Niektórzy Polacy udający się do pracy za kanał La Manche wybierali dotąd Anglię, m.in. ze względu na mocny kurs funta.

 • Dzisiaj nie jesteśmy gotowi zrezygnować ze złotego, a strefa euro wymaga jeszcze wielu reform. Ale bez wspólnej waluty nie dogonimy Zachodu.

 • Praca sezonowa w Niemczech to dla Polaków dobry interes

  Godzinowa stawka minimalna 7,40 euro brutto to dla bezrobotnych lub żyjących z umów śmieciowych Polaków dobry zarobek. Ale niemieccy farmerzy płacą ją z ciężkim sercem.

 • Euro w Polsce. Szansa na lepsze życie czy pętla na szyję Polaków?

  Na przyjęciu euro Polacy wiele mogą zyskać, o ile sam proces przeprowadzi się z głową, mając na uwadze interes kraju i jego obywateli, a nie wyłącznie "słupki" i wskaźniki makroekonomiczne.

 • Przeciętne wynagrodzenie brutto kształtowało się w kwietniu tuż poniżej 3300 PLN, wynika z danych opublikowanych dzisiaj przez Główny Urząd Statystycznym. To o 1,1 proc. mniej niż w marcu, ale wciąż o 4,8 proc. więcej niż przed rokiem.

 • Bankructwo Grecji: Bez euro turystyka będzie tańsza

  Według ekspertów, wyjście Grecji ze strefy euro i wprowadzenie lokalnej waluty sprawi, że w Helladzie potanieją usługi turystyczne.

 • Płaca minimalna: Niemcy mają czas do 19 lipca

  ...​Do 19 lipca Niemcy mają przedstawić Komisji Europejskiej wyjaśnienia w sprawie niezgodności niemieckiej ustawy o płacy minimalnej z prawem wspólnotowym. Kwestia ta jest niezwykle ważna dla polskich kierowców.

 • Rynki boją się "Grexitu"

  Główną zagwostką dla inwestorów pozostawała reakcja na artykuł w gazecie Der Spiegel, w którym pojawiły się informacje jakoby rządzący w Niemczech uważali scenariusz "Grexitu" za prawdopodobny po spodziewanej wygranej Syrizy w nadchodzących wyborach.

 • Piloci - jak wymarzony zawód zamienia się w udrękę

  Dzisiaj Nowy Jork, w przyszłym tygodniu lot do Bangkoku z noclegiem w luksusowym hotelu w towarzystwie stewardess o urodzie modelek robiących słodkie oczy do pilotów. Taki obraz tego zawodu wciąż(...) naprawdę poważny problem, bo musi spłacić bankowy kredyt, który może przekraczać nawet 150 tys. euro. Chcesz zdobyć doświadczenie? To zapłać za to Coraz częściej zdarza się także, że młodzi piloci...

 • Dzisiaj poznamy inflację za październik oraz bilans płatniczy za wrzesień. Według naszych prognoz inflacja wyniesie -0,4%r/r (tyle samo wynosi konsensus, w poprzednim miesiącu CPI wynosił -0,3%r/r) i złoży się na to stabilna ujemna dynamika cen żywności (w ujęciu r/r) i paliw oraz nieco wyższy od zera wzrost cen energii.