• Informacje na temat:

  cena euro dzisiaj

Artykuły na temat: cena euro dzisiaj
 • ..., by dorobić do pensji. Najczęstsze powody przyjmowania dodatkowych zleceń to rosnące koszty utrzymania, chęć życia na przyzwoitym poziomie, spłata kredytów. Jednak, czy cena, którą za to ponosimy, nie(...) umówiła się na konkretną stawkę – 1500 euro plus utrzymanie. W porównaniu z tym, ile zarabiają tu Polki – dużo. Trafiła do pięknego kurortu nad Jeziorem Bodeńskim, przy granicy z Austrią...

 • Dzisiaj nie jesteśmy gotowi zrezygnować ze złotego, a strefa euro wymaga jeszcze wielu reform. Ale bez wspólnej waluty nie dogonimy Zachodu.

 • Euro w Polsce. Szansa na lepsze życie czy pętla na szyję Polaków?

  Na przyjęciu euro Polacy wiele mogą zyskać, o ile sam proces przeprowadzi się z głową, mając na uwadze interes kraju i jego obywateli, a nie wyłącznie "słupki" i wskaźniki makroekonomiczne.

 • Bankructwo Grecji: Bez euro turystyka będzie tańsza

  Według ekspertów, wyjście Grecji ze strefy euro i wprowadzenie lokalnej waluty sprawi, że w Helladzie potanieją usługi turystyczne.

 • Rynki boją się "Grexitu"

  Główną zagwostką dla inwestorów pozostawała reakcja na artykuł w gazecie Der Spiegel, w którym pojawiły się informacje jakoby rządzący w Niemczech uważali scenariusz "Grexitu" za prawdopodobny po spodziewanej wygranej Syrizy w nadchodzących wyborach.

 • Dzisiaj poznamy inflację za październik oraz bilans płatniczy za wrzesień. Według naszych prognoz inflacja wyniesie -0,4%r/r (tyle samo wynosi konsensus, w poprzednim miesiącu CPI wynosił -0,3%r/r) i złoży się na to stabilna ujemna dynamika cen żywności (w ujęciu r/r) i paliw oraz nieco wyższy od zera wzrost cen energii.

 • Euro: Miażdżące ceny na Słowacji?

  Wczoraj kandydaci na prezydenta kolejny dzień wypowiadali się na temat wprowadzenia w Polsce euro. Kandydat PiS Andrzej Duda przestrzegał przed wzrostem cen. Prezydent Bronisław Komorowski zapewniał, że nie ma planów szybkiego wchodzenia Polski do strefy euro.

 • ObserwatorFinansowy.pl: W zamyśle swoich twórców euro miało być nie tylko narzędziem oliwiącym europejski wspólny rynek, lecz także istotną waluta globalną, zagrożeniem dla dolara. Nie stało się nim. Dlaczego?

 • Bank Millennium kupuje Euro Bank i zwiększa skalę działania

  5 listopada 2018 roku Bank Millennium i Société Générale podpisały umowę dotyczącą zakupu Euro Banku przez Bank Millennium. Przedmiotem transakcji jest nabycie przez Bank Millennium ok. 99,79% akcji Euro Banku za cenę referencyjną wynoszącą 1 833 mln PLN.

 • Rynek wstrzymuje dzisiaj oddech przed posiedzeniem FOMC, które pokaże nam czy Stany Zjednoczone są gotowe na rozpoczęcie cyklu podwyżek stóp procentowych. Najistotniejsza będzie treść ogłoszonego komunikatu, w którym rynek oczekuje opuszczenie słowa "patient", co byłoby sygnałem, iż jastrzębie w FOMC zyskują większość głosów.