• Informacje na temat:

  cena euro na dziś

Artykuły na temat: cena euro na dziś
 • „Praca na Saksach” dalej w cenie

  .... Najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów zarobkowych są dziś Niemcy, a więc kraj będący nie tylko wielką, ale i bardzo chłonną gospodarką. Od lat oferujemy pracę w różnych krajach Unii Europejskiej ale(...)Widać to choćby po ofertach z Niemiec czy Francji, gdzie stawki dla magazynierów zaczynają się od 9,5 euro brutto za godzinę, a potrafią sięgać 12 euro w zależności od długości zatrudnienia...

 • To właśnie dziś - o 14:30 - poznamy tzw. payrollsy, czyli oficjalne dane z amerykańskiego rynku pracy. To, co będzie najważniejsze, to stopa bezrobocia oraz informacja o zmianie zatrudnienia (poza rolnictwem tudzież ogólnie w sektorze prywatnym).

 • Na płace w euro jeszcze poczekamy. Ale czy warto na to czekać?

  Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że jesteśmy obecnie za biedni na przyjęcie euro i może to nastąpić, gdy średnia płaca w Polsce będzie na poziomie 70-80 proc. unijnej. Pytanie tylko, czy szybciej doszlusujemy do tego poziomu z płacami w złotych, czy z płacami w euro.

 • Amerykańskie dane pojawiły się oczywiście nie tylko dziś, ale też i w minionych dniach - ale to właśnie piątkowe popołudnie przyniosło ze sobą payrollsy, czyli publikacje z rynku pracy. Bezrobocie za grudzień wyniosło 5 proc., więc nie wzrosło. Poza rolnictwem przybyło 292 tys. miejsc pracy, a do tego podwyższono liczbę tych, które przybyły w listopadzie (z 211 tys. do 252 tys.). Ogólnie

 • Polak odrzuca 1500 zł, bierze 1500 euro!

  W Polsce pracodawcy najczęściej oferują młodym kandydatom minimalne wynagrodzenie, czyli 1500 zł brutto. Zagraniczne firmy poszukujące pracowników w Polsce również oferują przeciętnie 1500, ale euro. Różnica w walucie wiele zmienia.

 • Polski przemysł ma dziś pod prąd

  Nad naszą gospodarką od lat unosiło się ryzyko istotnego wzrostu cen energii elektrycznej z powodu kosztów emisji CO2. W tym roku się zmaterializowało. Na dodatek zbiegło się to ze wzrostem cen węgla. Będzie zdecydowanie drożej. Jak żyć? - pyta polski przemysł.

 • Pracowali za 1 euro na godzinę

  ...jedzenie w sklepiku należącym do pracodawcy i to po znacznie zawyżonych cenach - mówią z pełnym głosem oburzenia pracownicy sezonowi firmy Lentz Kranzbinderei w Hetzerath, z którymi spotkałem się 19 grudnia br. w Białogardzie (woj. zachodniopomorskie). Minimum 1000 euro Informacja o możliwości podjęcia pracy sezonowej przy produkcji wianków adwentowych w firmie Lentza rozchodziła się drogą...

 • O 9:00 mamy w programie odczyty na temat produkcji przemysłowej w Hiszpanii i na Węgrzech (za wrzesień). W Hiszpanii prognozuje się ruch w górę o 3,1 proc. w relacji rocznej.

 • Praca sezonowa w Niemczech to dla Polaków dobry interes

  Godzinowa stawka minimalna 7,40 euro brutto to dla bezrobotnych lub żyjących z umów śmieciowych Polaków dobry zarobek. Ale niemieccy farmerzy płacą ją z ciężkim sercem.

 • Czwartkowa sesja zostanie inwestorom w pamięci z racji dużych spadków. Blue chipy spadły o blisko 1,5 proc., zamykając się na poziomie 1837,7 pkt., czyli najniżej od początku marca. Pod kreską znalazły się również MiS-ie (mWIG40 spadł o 1,2 proc.). Lepsze nastroje panowały na DAX, który zyskał 0,2 proc. Za oceanem główne indeksy pozostały niemal w miejscu - inwestorzy czekają na dane z tamtejszego rynku pracy.