• Informacje na temat:

  cena euro prognozy

Artykuły na temat: cena euro prognozy
 • Prognozy wynagrodzeń na 2013 rok

  ...to wielkości porównywalne lub nieco mniejsze od wzrostu z 2012 roku, na uwagę zasługują prognozy kształtowania się wynagrodzeń w ujęciu realnym. - Malejąca inflacja poprawi nieco naszą siłę nabywczą(...) Europejskiej, dynamika nominalnych wynagrodzeń w całej Unii Europejskiej wyniesie zarówno w 2012 i 2013 roku 2,1 proc. Sytuacja nieco poprawi się w krajach strefy euro, gdzie wzrost wyniesie odpowiednio...

 • Saxo Bank: Szokujące prognozy na 2015 rok

  U progu 2015 r. mamy niemal idealne warunki dla rozwoju rynku i inwestycji kapitałowych. Inflacja spadła do poziomu najniższego od lat 80. ubiegłego wieku, podobnie jak wysokość odsetek, a branża energetyczna jest stosunkowo stabilna.

 • Paribas: Polski wzrost spowolni do 2,7 procent

  Wzrost gospodarczy Polski w 2011 r. spowolni do 2,7 proc. - wynika z zaprezentowanej w poniedziałek prognozy BNP Paribas. Stopy procentowe zaczną rosnąć w 2012 r.

 • Prognozy 2016: Polityka wciąż będzie ciążyć złotemu, ale w mniejszym stopniu

  Resort finansów w swojej prognozie walutowej, wykorzystanej w projekcie budżetu na 2016 rok, założył znaczne umocnienie złotego. Średni kurs euro ustalono na poziomie 4,03 złotego i 3,66 względem dolara. Czego możemy się spodziewać w 2016 roku?

 • Usługi - ostatni bastion wzrostu

  Koniunktura w usługach - według danych GUS - nie jest dobra, ale spadek nastrojów nie jest aż tak głęboki, jak w przemyśle. Według ostatnich marcowych badań niektóre kategorie usług - jak informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa - spodziewają się nawet wzrostu sprzedaży w kolejnych miesiącach. Indeks prognozy sprzedaży wzrósł w pierwszej branży do 8,9 pkt z 7,3 pkt...

 • Według przedstawionych przez dziennikarza Bloomberga Marka Bartona prognoz, minimalna cena euro ma wynieść w rozpoczynającym się roku od 1,07 dol. do 1,28 USD.

 • Płaca minimalna - jednakowa stawka dla całej Unii Europejskiej?

  Są państwa na świecie, które nie posiadają regulacji prawnych dotyczących najniższej możliwej stawki, którą może otrzymać pracownik za swoją pracę. W Europie jest grono państw, które nie wprowadziły płacy minimalnej, takie jak Islandia, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Włochy, Szwajcaria i Austria.

 • Złoty będzie pod mniejszą presją. Euro może zniżkować

  euro. Pod koniec czerwca będzie raczej słabł.

 • Pracownicy jak zderzaki

  Pod względem stopy życiowej, poziomu ubóstwa i wysokości płac wypadamy na tle innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które wychodziły z komunizmu, kiepsko - mówi profesor Elżbieta Kryńska z Katedry Polityki Ekonomicznej Uniwersytetu Łódzkiego w rozmowie z Krzysztofem Świątkiem.

 • 10 szokujących prognoz Saxo Banku na rok 2018 rok

  Szokujące Prognozy Saxo Banku: rok 2018 będzie przejażdżką kolejką górską w porównaniu do relatywnie spokojnego 2017. Analitycy banku przedstawili 10 "Szokujących Prognoz" na 2018 rok. To lista mało prawdopodobnych, ale często lekceważonych wydarzeń, które mogłyby okazać się prawdziwym szokiem dla rynków finansowych.