• Informacje na temat:

  cena euro prognozy

Artykuły na temat: cena euro prognozy
 • Na płace w euro jeszcze poczekamy. Ale czy warto na to czekać?

  Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że jesteśmy obecnie za biedni na przyjęcie euro i może to nastąpić, gdy średnia płaca w Polsce będzie na poziomie 70-80 proc. unijnej. Pytanie tylko, czy szybciej doszlusujemy do tego poziomu z płacami w złotych, czy z płacami w euro.

 • Saxo Bank: Szokujące prognozy na 2015 rok

  U progu 2015 r. mamy niemal idealne warunki dla rozwoju rynku i inwestycji kapitałowych. Inflacja spadła do poziomu najniższego od lat 80. ubiegłego wieku, podobnie jak wysokość odsetek, a branża energetyczna jest stosunkowo stabilna.

 • Prognozy wynagrodzeń na 2013 rok

  ...to wielkości porównywalne lub nieco mniejsze od wzrostu z 2012 roku, na uwagę zasługują prognozy kształtowania się wynagrodzeń w ujęciu realnym. - Malejąca inflacja poprawi nieco naszą siłę nabywczą(...) Europejskiej, dynamika nominalnych wynagrodzeń w całej Unii Europejskiej wyniesie zarówno w 2012 i 2013 roku 2,1 proc. Sytuacja nieco poprawi się w krajach strefy euro, gdzie wzrost wyniesie odpowiednio...

 • Prognozy 2016: Polityka wciąż będzie ciążyć złotemu, ale w mniejszym stopniu

  Resort finansów w swojej prognozie walutowej, wykorzystanej w projekcie budżetu na 2016 rok, założył znaczne umocnienie złotego. Średni kurs euro ustalono na poziomie 4,03 złotego i 3,66 względem dolara. Czego możemy się spodziewać w 2016 roku?

 • Paribas: Polski wzrost spowolni do 2,7 procent

  Wzrost gospodarczy Polski w 2011 r. spowolni do 2,7 proc. - wynika z zaprezentowanej w poniedziałek prognozy BNP Paribas. Stopy procentowe zaczną rosnąć w 2012 r.

 • Według przedstawionych przez dziennikarza Bloomberga Marka Bartona prognoz, minimalna cena euro ma wynieść w rozpoczynającym się roku od 1,07 dol. do 1,28 USD.

 • Usługi - ostatni bastion wzrostu

  Koniunktura w usługach - według danych GUS - nie jest dobra, ale spadek nastrojów nie jest aż tak głęboki, jak w przemyśle. Według ostatnich marcowych badań niektóre kategorie usług - jak informacja i komunikacja oraz działalność finansowa i ubezpieczeniowa - spodziewają się nawet wzrostu sprzedaży w kolejnych miesiącach. Indeks prognozy sprzedaży wzrósł w pierwszej branży do 8,9 pkt z 7,3 pkt...

 • Złoty będzie pod mniejszą presją. Euro może zniżkować

  euro. Pod koniec czerwca będzie raczej słabł.

 • Dochody Europejczyków - kto popuszcza, kto zaciska pasa?

  ...2018 był kolejnym rokiem wzrostu dochodów rozporządzalnych Europejczyków. Co ciekawe, chociaż Niemcom żyje się coraz lepiej, część z nich ma subiektywne odczucie, że ubożeje. A co z Polakami?

 • 6 megatrendów będzie miało największy wpływ na kształt globalnej gospodarki

  Momentami przełomowymi w historii ludzkości było wynalezienie maszyny parowej, żarówki i komputera, a potem internetu. Obecnie czynników, które mogą mieć równie znaczący wpływ na gospodarkę i społeczeństwo jest znacznie więcej.