• Informacje na temat:

  cena euro w czerwcu 2015

Artykuły na temat: cena euro w czerwcu 2015
 • Tani pracownik pilnie poszukiwany

  ..., rozkręcić się gospodarce. Teraz wielu polityków, ekonomistów, przedsiębiorców zastanawia się, co się stanie po czerwcu, gdy wejdą w życie przepisy umożliwiające obywatelom Ukrainy wjazd do krajów Unii Europejskiej bez wiz, tylko na podstawie paszportu biometrycznego. Czy ruszą za pracą dalej, na Zachód, gdzie płace są 3-4 razy wyższe? Czy też raczej zostaną w Polsce, bo blisko stąd do rodzin na...

 • Całościowa sprzedaż netto Grupy Pfleiderer wzrosła o 2,3 proc. do 497,5 mln euro * Skorygowany wskaźnik EBITDA wzrósł o 10,2 proc. do 64,5 mln euro * Oba obszary działalności, zarówno zachodni, jak i wschodni, wykazują tendencję wzrostową, przy szczególnie silnym popycie w Niemczech.

 • Po czerwcu br. Polska miała 18 mld 196,2 mln zł nadwyżki w handlu zagranicznym, eksport wzrósł o 6,4 proc., a import był wyższy o 4 proc. - wynika z danych przedstawionych w piątek przez Główny Urząd Statystyczny.

 • Małe firmy: Raczej "nie" dla euro

  Wejście Polski do strefy euro w odczuciu małych przedsiębiorców. 53,7 proc. polskich małych i mikro przedsiębiorców jest przeciwnych zastąpieniu polskiego złotego przez euro. Taka postawa wynika z faktu, że firmy sektora MMŚP dostrzegają znacznie więcej wad niż zalet przyjęcia przez Polskę tej waluty. To wnioski z badania Instytutu Badań i Analiz OSB oraz portalu Firmy.net.

 • Drugi z rzędu spadek cen na aukcji GDT

  W zeszłym tygodniu odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Indeks cen GDT zmniejszył się na niej do 1 063 pkt. wobec 1 067 pkt. na poprzedniej aukcji, przeprowadzonej 1 sierpnia br. (spadek o 0,4 proc.), co było wyraźnie poniżej oczekiwań rynku przybliżanych kontraktami terminowymi na pełne mleko w proszku, odtłuszczone mleko w proszku oraz bezwodny tłuszcz mleczny na giełdzie w Nowej Zelandii.

 • Spadek cen ropy. Błogosławieństwo czy klątwa?

  Ceny ropy naftowej od miesięcy idą w dół i końca tego trendu nie widać. Dla wielu państw to poważny problem. Dla Niemiec to program wsparcia koniunktury, uważa Henrik Boehme.

 • Siła waluty, a plany wakacyjne 2014 vs. 2015

  Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny, a co za tym idzie osoby zainteresowane spędzeniem wolnego czasu poza granicami kraju zmuszone są do kupna przed wyjazdem lub na miejscu w trakcie pobytu lokalnej waluty.

 • To, że wczoraj notowano na głównej parze wyjścia w rejon 1,1115-20 i nawet wyższe (zależnie od tego, na jaką platformę patrzymy oraz czy interesuje nas kurs bid, ask czy uśredniony) - mogło sugerować, iż względna siła dolara dopala się i zaczyna wygrywać euro.

 • Gigantyczny spadek pogłowia krów od 2000 roku

  Zgodnie ze wstępnymi danymi GUS pogłowie świń w czerwcu br. wyniosło 10,24 mln sztuk (-12,0% r/r), do tego mamy najgłębszy spadek pogłowia krów od 2000 roku.

 • W 2015 r. Europa Środkowa powinna się stabilnie rozwijać

  W 2015 r. Europa Środkowa może liczyć na stabilny wzrost, dodatni wynik powinny osiągnąć nawet kraje, które do tej pory borykały się z recesją - wynika z raportu Banku Światowego "Global Economic Prospects" omawianego w środę podczas konferencji w NBP.