• Informacje na temat:

  cena euro w kantorach

Artykuły na temat: cena euro w kantorach
 • ...ocenić, czy kurs sprzedaży waluty w banku lub kantorze jest atrakcyjny. Aby to zrobić, należy podzielić kurs sprzedaży (ten wyższy) przez kurs kupna (niższy). W polskich kantorach taki stosunek dla euro(...) w polskich kantorach. Najlepszym rozwiązaniem jest kupienie w Polsce euro lub dolarów i zamiana ich na lokalne pieniądze na miejscu, z reguły po rozsądnym kursie. Do Egiptu na napiwki i zakupy...

 • Polak i jego finanse cz. 5.: Wymieniaj pieniądze z głową

  Gdzie wymieniać walutę, by zaoszczędzić? Do wyboru dostępne są dzisiaj kantory tradycyjne, internetowe i oferta banków. Która z nich będzie najbardziej atrakcyjna?

 • ...obowiązującego. Przy franku czy euro różnica ta może wynosić nawet 20-30 groszy. Oznacza to, że przy przeciętnym kredycie, którego rata wynosi około 300 euro lub 300 franków miesięcznie w ciągu miesiąca(...). w kantorach bankowych (nawet w tym banku, w którym braliśmy kredyt kurs będzie niższy niż ten, po którym przeliczane są raty). Najwygodniejszym wyjściem jest jednak założenie konta (bezpłatnego) w kantorze...

 • Na co uważać, kupując walutę w kantorze

  Do początku wakacji zostało już tylko kilka dni. Osoby, które zamierzają spędzić urlop za granicą już niedługo odwiedzą kantory walutowe. Expander podpowiada cztery proste kroki, dzięki którym nie damy się oszukać przy wyminie walut i uzyskamy atrakcyjny kurs przewalutowania.

 • Nie wolno wyjeżdżać na wycieczkę zagraniczną bez gotówki w kieszeni. W wielu miejscach, nawet uznających karty płatnicze, za drobne zakupy trzeba zapłacić gotówką i to najlepiej w lokalnej walucie. Są wprawdzie miejsca, gdzie sprzedawcy chętnie przyjmą złotówki lub euro, ale zastosowany kurs może być niekorzystny. Lepiej zatem wymienić pieniądze w kantorze i płacić miejscową...

 • Od poniedziałku klienci kantorów w Czechach mogą w ciągu trzech godzin odstąpić od transakcji wymiany walut. Właściciele kantorów nie mogą pobierać prowizji; ich zysk musi zawierać się w kursie, który sami określają. Przepisy zmieniono po licznych oszustwach, przede wszystkim w centrum Pragi.

 • Nie powinno się wyruszać za granicę bez gotówki w kieszeni. W wielu miejscach, nawet uznających karty płatnicze, za niewielkie zakupy trzeba zapłacić gotówką i to najlepiej w lokalnej walucie. Są wprawdzie miejsca, gdzie sprzedawcy chętnie przyjmą złotówki lub euro, ale zastosowany kurs może być dalece niekorzystny i sprawi, że zapłacimy o wiele więcej. Lepiej zatem wymienić pieniądze...

 • Wraz ze spadkiem cen ropy naftowej spada rubel

  Rubel traci coraz bardziej na wartości, Bank Centralny Federacji Rosyjskiej nie chce go dalej wspierać. Zależność Rosji od eksportu energii dawno nie była tak widoczna, jak dziś.

 • Wymiana waluty w internecie - czy to się opłaca?

  Rynek wymiany walutowej w Polsce jest coraz bardziej konkurencyjny. Korzystają na tym zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy, którzy nie muszą już wymieniać waluty wyłącznie w bankach i kantorach stacjonarnych. Teraz mogą brać pod uwagę także coraz popularniejsze e-kantory.

 • Alior Bank nawiązał współpracę z największym bankiem na Ukrainie - PrivatBankiem. Korzystając z nowych możliwości, Kantor Walutowy Alior Banku przygotował specjalną ofertę dla obywateli Ukrainy mieszkających w Polsce, udostępniając im darmowe przelewy w euro do PrivatBanku. W ramach promocji klienci mogą skorzystać także ze spreadu niższego o 30 proc.