• Informacje na temat:

  cena euro w nbp

Artykuły na temat: cena euro w nbp
 • Na płace w euro jeszcze poczekamy. Ale czy warto na to czekać?

  Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że jesteśmy obecnie za biedni na przyjęcie euro i może to nastąpić, gdy średnia płaca w Polsce będzie na poziomie 70-80 proc. unijnej. Pytanie tylko, czy szybciej doszlusujemy do tego poziomu z płacami w złotych, czy z płacami w euro.

 • Tempo wzrostu PKB będzie kształtować się w horyzoncie projekcji na relatywnie stabilnym poziomie i w latach 2015-2017 wyniesie średnio 3,4 proc. - wynika z opublikowanego w poniedziałek przez NBP marcowego "Raportu o inflacji". Motorem wzrostu będzie wzrost konsumpcji i inwestycji.

 • Wiem, że w Narodowym Banku Polskim ani nie dostanę kredytu, ani nie założę konta. Więc po co on tak naprawdę istnieje? Mąż mówi, że to decyzje NBP mają znaczący wpływ na nasz budżet domowy. Czy to prawda? A jeśli tak, to w jaki sposób bank centralny działa? Ela z Głogowa...

 • NBP poinformował, że zysk banku centralnego wyniesie 7,5 mld PLN wobec pierwotnych założeń budżetowych mówiących o 3,2mld PLN.

 • Polacy w Niemczech zarobią więcej?

  Od 1 stycznia 2015 r. płaca minimalna w Niemczech będzie wynosiła 8,5 euro za godzinę pracy. Zwiększenie wynagrodzeń w najmniej interesujących zawodach wpłynie na wzrost atrakcyjności rynku niemieckiego. Może się również przełożyć na częstsze wyjazdy Polaków do Niemiec, zarówno do prac sezonowych, jak i na stałe.

 • Adam Glapiński, prezes NBP: Wewnętrznych problemów w polskiej gospodarce nie ma

  - W moim przekonaniu kryzys finansowy jest już dawno za nami. Systemy bezpieczeństwa banków zostały tak rozbudowane, że nie grozi nam powtórka scenariusza ostatniego kryzysu. Niemniej wszyscy obawiają się, że będzie jakiś inny, np. związany z bańką spekulacyjną na rynku nieruchomości, z wysokimi wycenami aktywów finansowych, z tzw. kryptowalutami bądź z inflacją przyniesioną z zewnątrz - mówi

 • Gdy urlopujesz i dzwoni twój pracodawca

  ...do Grecji, Bułgarii, Hiszpanii, Turcji i Egiptu. Ten sam raport mówi, że średnia cena wakacji w ujęciu rocznym zwiększyła się o 2-3 procent. W tym roku Polacy mogą płacić jeszcze więcej za wakacje w państwach strefy euro. - Średnia cena europejskiej waluty z czerwca 2017 r. to 4,2083 zł, podczas gdy z czerwca br. to już, idąc za danymi NBP, 4,3054 zł - uzasadnia Bartosz Grejner, analityk serwisu...

 • Realizacja strategii celu inflacyjnego przez NBP pozwoliła na skuteczne zapewnienie stabilności cen w Polsce w średnim okresie - wynika z raportu Biura Strategii Polityki Pieniężnej Instytutu Ekonomicznego NBP.

 • Zarabiają w Polsce i wyprowadzają do siebie gigantyczne pieniądze. Prawda? Tak, ale nie do końca

  ...zainwestowane u nas 100 euro przekładało się na 8,4 euro zysku dla zagranicznego właściciela(publikowane niedawno dane NBP wskazywały, że stopa dochodów jest nieco wyższa). W wartościach bezwzględnych(...) przed nadmiernym uzależnieniem od obcego kapitału. Bardziej im się opłaca tylko w Czechach Jak wynika z danych Eurostatu, w 2016 r. dochody zagranicznych inwestorów bezpośrednich w Polsce wyniosły...

 • NBP zaczyna kontrolować rynek złotych monet

  Narodowy Bank Polski wydał dziś zarządzenie zmuszające indywidualnych nabywców złota inwestycyjnego do podawania danych osobowych. Do tej pory, kupując złote monety bulionowe do kwoty równowartości 15 000 euro nikt o nic nie pytał.