• Informacje na temat:

  cena euro w nbp

Artykuły na temat: cena euro w nbp
 • Wiem, że w Narodowym Banku Polskim ani nie dostanę kredytu, ani nie założę konta. Więc po co on tak naprawdę istnieje? Mąż mówi, że to decyzje NBP mają znaczący wpływ na nasz budżet domowy. Czy to prawda? A jeśli tak, to w jaki sposób bank centralny działa? Ela z Głogowa...

 • Tempo wzrostu PKB będzie kształtować się w horyzoncie projekcji na relatywnie stabilnym poziomie i w latach 2015-2017 wyniesie średnio 3,4 proc. - wynika z opublikowanego w poniedziałek przez NBP marcowego "Raportu o inflacji". Motorem wzrostu będzie wzrost konsumpcji i inwestycji.

 • Polacy w Niemczech zarobią więcej?

  Od 1 stycznia 2015 r. płaca minimalna w Niemczech będzie wynosiła 8,5 euro za godzinę pracy. Zwiększenie wynagrodzeń w najmniej interesujących zawodach wpłynie na wzrost atrakcyjności rynku niemieckiego. Może się również przełożyć na częstsze wyjazdy Polaków do Niemiec, zarówno do prac sezonowych, jak i na stałe.

 • NBP poinformował, że zysk banku centralnego wyniesie 7,5 mld PLN wobec pierwotnych założeń budżetowych mówiących o 3,2mld PLN.

 • Zarabiają w Polsce i wyprowadzają do siebie gigantyczne pieniądze. Prawda? Tak, ale nie do końca

  ...zainwestowane u nas 100 euro przekładało się na 8,4 euro zysku dla zagranicznego właściciela(publikowane niedawno dane NBP wskazywały, że stopa dochodów jest nieco wyższa). W wartościach bezwzględnych(...) przed nadmiernym uzależnieniem od obcego kapitału. Bardziej im się opłaca tylko w Czechach Jak wynika z danych Eurostatu, w 2016 r. dochody zagranicznych inwestorów bezpośrednich w Polsce wyniosły...

 • Adam Glapiński, prezes NBP: Wewnętrznych problemów w polskiej gospodarce nie ma

  - W moim przekonaniu kryzys finansowy jest już dawno za nami. Systemy bezpieczeństwa banków zostały tak rozbudowane, że nie grozi nam powtórka scenariusza ostatniego kryzysu. Niemniej wszyscy obawiają się, że będzie jakiś inny, np. związany z bańką spekulacyjną na rynku nieruchomości, z wysokimi wycenami aktywów finansowych, z tzw. kryptowalutami bądź z inflacją przyniesioną z zewnątrz - mówi

 • Zarobki i koszty życia w Danii

  Dania zmaga się obecnie z deficytem wykwalifikowanych pracowników. Może to być okazja dla pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej, emigrujących w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy, zwłaszcza że wynagrodzenia w Danii należą do najwyższych na świecie.

 • Realizacja strategii celu inflacyjnego przez NBP pozwoliła na skuteczne zapewnienie stabilności cen w Polsce w średnim okresie - wynika z raportu Biura Strategii Polityki Pieniężnej Instytutu Ekonomicznego NBP.

 • Bank przeliczając twoją ratę na złotówki, nie pobiera wcale jej równowartości po kursie dnia w NBP, ale ustala własny kurs wymiany – dużo wyższy od obowiązującego. Przy franku czy euro różnica ta może wynosić nawet 20-30 groszy. Oznacza to, że przy przeciętnym kredycie, którego rata wynosi około 300 euro lub 300 franków miesięcznie w ciągu miesiąca...

 • NBP zaczyna kontrolować rynek złotych monet

  Narodowy Bank Polski wydał dziś zarządzenie zmuszające indywidualnych nabywców złota inwestycyjnego do podawania danych osobowych. Do tej pory, kupując złote monety bulionowe do kwoty równowartości 15 000 euro nikt o nic nie pytał.