• Informacje na temat:

  cena franka szwajcarskiego dzisiaj

Artykuły na temat: cena franka szwajcarskiego dzisiaj
 • Eksperymenty z dochodem podstawowym. Czy pomysł bezwarunkowej pensji dla wszystkich może się udać?

  ...poruszamy się w zakresie tych dwóch obszarów i próbujemy określić, co lepsze. Wydaje się, że świat znalazł się dzisiaj w punkcie, w którym stopniowo coraz większe znaczenie będzie zyskiwał ten drugi scenariusz. Pomysł wprowadzenia BDP nie jest nowatorski, ale wskazuje na nowe trendy we współczesnych finansach publicznych, zgodnie z którymi ich ciężar w zdecydowany sposób zostaje przeniesiony...

 • Przeciętne wynagrodzenie brutto kształtowało się w kwietniu tuż poniżej 3300 PLN, wynika z danych opublikowanych dzisiaj przez Główny Urząd Statystycznym. To o 1,1 proc. mniej niż w marcu, ale wciąż o 4,8 proc. więcej niż przed rokiem.

 • Bank Centralny Szwajcarii zniósł minimalny kurs wymiany franka

  Bank Centralny Szwajcarii (SNB) zniósł minimalny kurs wymiany franka - podał bank w komunikacie.

 • Kurs franka: Prezes Banku Centralnego Szwajcarii zabrał głos

  Szef Narodowego Banku Szwajcarii tłumaczył w czwartek, że decyzja o odejściu od sztywnego kursu franka do euro była przemyślana. Jak uzasadniał, mogła być podjęta jedynie z zaskoczenia. Wcześniej, po jej po ogłoszeniu, rynki ogarnęła panika.

 • Prognoza: Frank szwajcarski po 6 złotych?

  Bankructwo Grecji, podniesienie stóp procentowych przez Rezerwę Federalną oraz dalszy spadek cen ropy naftowej mogą wywołać wstrząs na rynkach finansowych. To skrajnie niekorzystny scenariusz, ale może się zdarzyć, że frank będzie kosztował nawet 6 zł - ostrzega Piotr Lonczak, analityk Cinkciarz.pl.

 • ChemChina przejmie szwajcarską Syngentę za 43 mld dolarów

  To będzie - gdy uzyskane zostaną wszystkie pozwolenia nadzorów antymonopolowych - największe przejęcie przeprowadzone przez chińską firmę (nota bene państwową) za granicą. Szwajcarska spółka agrochemiczna Syngenta zgodziła się na ofertę ChemChina opiewającą na 43 mld dol.