• Informacje na temat:

  cena franka szwajcarskiego nbp

Artykuły na temat: cena franka szwajcarskiego nbp
 • Bankowcy wiedzieli, że kurs franka wzrośnie. Ale namawiali nas na „tanie” kredyty. Dlaczego tak się stało i jak się ratować, pytamy Tomasza Sadlika, prezesa stowarzyszenia Pro Futuris, które walczy o prawa tych, co wzięli zły kredyt.

 • Odkąd kurs franka szwajcarskiego (CHF) niespodziewanie poszybował w górę, tysiące osób, które mają kredyty mieszkaniowe w tej walucie muszą płacić dużo wyższe rady. By im pomóc Związek Banków Polskich (ZBP) zaproponował kilka...

 • Bank Centralny Szwajcarii zniósł minimalny kurs wymiany franka

  Bank Centralny Szwajcarii (SNB) zniósł minimalny kurs wymiany franka - podał bank w komunikacie.

 • Kurs franka: Minister finansów i prezes NBP wzywają szefów banków na dywanik

  Minister finansów i prezes Narodowego Banku Polskiego wzywają szefów banków na dywanik. We wtorek spotkają się w sprawie kryzysu franka szwajcarskiego, który sprawił, że prawie milion Polaków musi płacić raty kredytów hipotecznych wyższe o kilkaset złotych. Około godziny 9 szwajcarska waluta kosztowała cztery złote i 22 grosze.

 • Kurs franka: Ilu Polaków ucieknie teraz w upadłość?

  Gwałtowna zwyżka kursu waluty Helwetów dotknie blisko 1 mln Polaków, którzy zdecydowali się na pożyczkę we frankach. Dla nich obciążenie ich mieszkań kredytami wzrosło dziś o 17 procent. Wszystko przez decyzję banku centralnego Szwajcarii, który zniósł minimalny kurs wymiany franka do euro.

 • SNB ma nieoficjalny nowy przedział dla franka

  Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) ma nieoficjalny przedział dla franka 1,05-1,10 za euro, ale nie zostało to podane rynkom - podaje "Schweiz am Sonntag" powołując się na nieoficjalne źródła zbliżone do SNB.

 • Kurs franka: Prezes Banku Centralnego Szwajcarii zabrał głos

  Szef Narodowego Banku Szwajcarii tłumaczył w czwartek, że decyzja o odejściu od sztywnego kursu franka do euro była przemyślana. Jak uzasadniał, mogła być podjęta jedynie z zaskoczenia. Wcześniej, po jej po ogłoszeniu, rynki ogarnęła panika.

 • Kurs franka rośnie,a pomysłów na kredyty wciąż brak

  Na dobre skończyły się korzyści z niższej raty kredytu frankowego. Osoby spłacające zadłużenie w CHF wydają zdecydowanie więcej niż zadłużeni w złotych. Na dodatek nie mają szansy na pozbycie się bez strat mieszkań kupionych za walutowy kredyt.

 • Masowe przewalutowanie kredytów w CHF zmusi banki do zakupu za środki złotowe "gigantycznej" ilości franków szwajcarskich, co w efekcie mocno osłabi złotego wobec walut wymienialnych - ocenił członek zarządu NBP Andrzej Raczko.

 • Kurs franka powyżej 4,00-4,20 jest "progiem bólu"

  Zniesienie ograniczenia dla kursu CHF przez SNB miało na celu zniechęcenie inwestorów do lokowania kapitału w Szwajcarii oraz mogło być przygotowaniem do wprowadzenia QE przez EBC. Dla indywidualnych kredytobiorców zmiany te mogą być dotkliwe, dla części kredytobiorców kurs franka powyżej 4,00-4,20 zł jest "progiem bólu".