• Informacje na temat:

  cena funta

Artykuły na temat: cena funta
 • ...najlepiej zabrać dolary, choć honorowane jest też i euro, i brytyjski funt. Jednak ceny w sklepie czy na bazarze najczęściej podawane są w funtach egipskich i w dolarach. Jeśli będziemy mieć przy sobie...

 • Opublikowane dzisiaj przed południem dane nt. grudniowej inflacji CPI mimo, że lepsze od oczekiwań (odczyt wyniósł 0,1 proc. m/m i 0,2 proc. r/r), to nie zdołały na długo pomóc funtowi. Pretekstem do powrotu przeceny stały się słowa szefa Banku Anglii, jakie wygłosił podczas swojego pierwszego przemówienia w tym roku.

 • Lepiej zarabiać w euro

  Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 5,73 funtów/godz., a w Irlandii 8,65 euro/godz. Zgodnie z obecnym kursem walut to odpowiednio 28 zł i 38 zł, czyli aż 10 zł różnicy na korzyść Irlandii! Niektórzy Polacy udający się do pracy za kanał La Manche wybierali dotąd Anglię, m.in. ze względu na mocny kurs funta.

 • Po kilku dniach opóźnienia, m.in. spowodowanego tragicznym pożarem budynku mieszkalnego w Londynie, Wielka Brytania ma wreszcie koalicję rządzącą. Torysi jednak nie otwierają szampanów, umowa koalicyjna będzie ich słono kosztować. Podobnie sceptyczny jest funt, na parze GBPPLN dołki z 2016 roku są coraz bliżej.

 • Wielka Brytania: Pracuj za wyższą stawkę

  Przeciętny Polak zaczynający swą przygodę z Wielką Brytanią zakłada błędnie, iż z powodu nieznajomości języka angielskiego skazany jest na pracę za minimalną stawkę, która wynosi obecnie 6,19 funta(...) pracownikowi na przejście do firmy na stały kontrakt. 7,50 funta na dzień dobry Tomek przyleciał na Wyspy pod koniec maja ubiegłego roku. Dzięki pomocy znajomych z Basingstoke (miasto położone na...

 • Wysiłki amerykańskich inwestorów, którzy wczoraj w pięknym stylu odrobili mocne straty z początku sesji i ostatecznie wyciągnęli wszystkie główne indeksy giełdowe na plus, wydatnie pomagają europejskim giełdom. Cały czas stabilnie wyglądają notowania złotego, z wyłączeniem kursu GBPPLN, który mocno spadał w ostatnich dniach. Jeszcze w listopadzie płaciliśmy za funta niemal 6,10 zł; a dziś jest to

 • "Funciaki" szukają pracowników!

  Kojarzysz polskie sklepy typu "Wszystko po 4 zł"? Poundland - zwany przez Polaków na Wyspach "Funciakiem" - to ich brytyjski odpowiednik. Kupisz tu wszystko, za nie więcej niż właśnie 1 funta. Anglicy, których dotknął kryzys coraz częściej i chętniej zaglądają do tych sklepów. Nic więc dziwnego, że sieć prężnie się rozwija i nieustannie poszukuje nowych pracowników.

 • Funt w cenie euro?

  Od momentu ogłoszenia wyników czerwcowego referendum w sprawie Brexitu, funt stracił na wartości ponad 15 proc. w stosunku do większości walut na świecie. Mimo tak dużej przeceny wiele wskazuje, że to nie koniec problemów szterlinga. Przy niekorzystnym dla Wielkiej Brytanii scenariuszu niewykluczone, że będzie on wart tyle, co euro.

 • Przy 4 zł wszyscy powrócą

  ...kurs funta nie ma dla mnie większego znaczenia. Może poza tym, że wakacje w Polsce kosztować mnie będą trochę drożej. Ale przy tych różnicach w zarobkach i cenach nie ma to większego znaczenia. Po raz(...) brytyjskiej waluty bije ich ostro po kieszeni. Jeszcze w grudniu 2006 r. w polskich kantorach funt kosztował ok. 5,90 zł. Obecnie cena brytyjskiej waluty oscyluje w granicach 4,60-4,80 zł. Przy tygodniówce...

 • Solidna wyprzedaż funta brytyjskiego

  Nowy tydzień rozpoczął się od wyprzedaży funta na szerokim rynku, przede wszystkim w wyniku najnowszych informacji z Wielkiej Brytanii związanych z opuszczeniem przez to państwo Unii Europejskiej.