• Informacje na temat:

  cena funta 2013

Artykuły na temat: cena funta 2013
 • Bankowy trendsetting

  .... Barclays w ubiegłym roku na 900 poszukiwanych pracowników aż od połowy wymagał zaplecza humanistycznego. Rewolucję widać w znacjonalizowanej przy okazji kryzysu Lloyds Banking Group. W 2013 r. wyklarowała(...), spinający komunikacyjnie te dwie odbierające na zupełnie innych "falach" grupy. Kliknij i pobierz darmowy program PIT 2013 Ciężko sobie wyobrazić, aby trudności na etapie współpracy nie...

 • Kurs funta wobec dolara obniżył się najbardziej od 31 lat

  Kolejny spadek odnotowała we wtorek brytyjska waluta - funt szterling - której kurs wobec dolara obniżył się o 1,3 proc. i wyniósł 1,3112 dolara - najniżej od września 1985 roku. To o 12 proc. mniej niż poziom sprzed referendum, które zadecydowało o Brexicie.

 • ...w latach 2012-2014 szacuje się na 2,2-2,3 proc. rocznie, podczas gdy średnia dla UE wyniesie zaledwie 0,6 proc. Nie znaczy to, że kryzys nas nie dotyka. W 2013 r. nasza gospodarka wzrośnie jedynie...

 • Skokowy wzrost brytyjskiej inflacji mocno wspiera funta!

  To już oficjalne, Wielka Brytania złoży wniosek dotyczący rozpoczęcia procedury wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca. Tymczasem brytyjska waluta zyskuje po danych o inflacji.

 • Ważą się losy brytyjskiego funta?

  Wygląda na to, że sprawa Brexitu może zaszkodzić brytyjskiej gospodarce bardziej, niż wcześniej zakładano, co jest głównie widoczne po odczytach indeksów PMI.

 • Największa brytyjska sieć kin Odeon UCI jeszcze w tym roku może zmienić właściciela. Fundusz Terra Firma chce sprzedać słynną markę za około miliard funtów.

 • Tesco ma gigantyczne straty!

  Tesco na końcu roku finansowego (28 lutego) miało 6,4 mld funtów (1 funt = 5,57 zł) straty przed opodatkowaniem. To najgorszy rezultat w historii tej handlowej spółki z Wielkiej Brytanii. W poprzednim roku finansowym firma miała 2,26 mld funtów zysku.

 • Miedź drożeje na giełdzie w Londynie, ale uwagę inwestorów zwraca mocny spadek notowań ołowiu - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.666,00 USD za tonę, po zwyżce o 0,4 proc.

 • Jak zbudować kolekcję autografów i na niej zarobić?

  W 2013 r. na aukcji Bonhams pojawił się rzadko spotykany autograf Oscara Wilde'a, wykonany na zdjęciu tego pisarza, dramaturga i skandalisty z przełomu XIX i XX w. Jego licytacja zakończyła się przy kwocie 20,4 tys. funtów. Ciekawsze jest jednak to, że rok wcześniej ten sam autograf został nabyty za pośrednictwem wyspecjalizowanej firmy za kwotę 8 tys. funtów.

 • Słaby rubel może cieszyć część właścicieli nieruchomości

  W ciągu roku taniejący rubel pozwolił Rosjanom, którzy kupili apartamenty w Londynie, zarobić na tej inwestycji o 26 proc. więcej niż Brytyjczykom. Kilka lat wcześniej taniejący funt uchronił natomiast Brytyjczyków przed drastycznymi spadkami cen hiszpańskich nieruchomości - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank. Nie powinno więc ulegać wątpliwości, że zmiany kursów walut są ważne nie tylko dla eksporterów i importerów, ale też osób, które lokują swój kapitał na zagranicznych rynkach...