• Informacje na temat:

  cena funta 2013

Artykuły na temat: cena funta 2013
 • Bankowy trendsetting

  .... Barclays w ubiegłym roku na 900 poszukiwanych pracowników aż od połowy wymagał zaplecza humanistycznego. Rewolucję widać w znacjonalizowanej przy okazji kryzysu Lloyds Banking Group. W 2013 r. wyklarowała(...), spinający komunikacyjnie te dwie odbierające na zupełnie innych "falach" grupy. Kliknij i pobierz darmowy program PIT 2013 Ciężko sobie wyobrazić, aby trudności na etapie współpracy nie...

 • Kurs funta wobec dolara obniżył się najbardziej od 31 lat

  Kolejny spadek odnotowała we wtorek brytyjska waluta - funt szterling - której kurs wobec dolara obniżył się o 1,3 proc. i wyniósł 1,3112 dolara - najniżej od września 1985 roku. To o 12 proc. mniej niż poziom sprzed referendum, które zadecydowało o Brexicie.

 • ...w latach 2012-2014 szacuje się na 2,2-2,3 proc. rocznie, podczas gdy średnia dla UE wyniesie zaledwie 0,6 proc. Nie znaczy to, że kryzys nas nie dotyka. W 2013 r. nasza gospodarka wzrośnie jedynie...

 • Skokowy wzrost brytyjskiej inflacji mocno wspiera funta!

  To już oficjalne, Wielka Brytania złoży wniosek dotyczący rozpoczęcia procedury wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca. Tymczasem brytyjska waluta zyskuje po danych o inflacji.

 • Ważą się losy brytyjskiego funta?

  Wygląda na to, że sprawa Brexitu może zaszkodzić brytyjskiej gospodarce bardziej, niż wcześniej zakładano, co jest głównie widoczne po odczytach indeksów PMI.

 • Największa brytyjska sieć kin Odeon UCI jeszcze w tym roku może zmienić właściciela. Fundusz Terra Firma chce sprzedać słynną markę za około miliard funtów.

 • Tesco ma gigantyczne straty!

  Tesco na końcu roku finansowego (28 lutego) miało 6,4 mld funtów (1 funt = 5,57 zł) straty przed opodatkowaniem. To najgorszy rezultat w historii tej handlowej spółki z Wielkiej Brytanii. W poprzednim roku finansowym firma miała 2,26 mld funtów zysku.

 • Pesymizm na rynku kawy największy w historii

  Na rynku kawy już od wielu lat panuje nawracający wciąż problem nadpodaży. Ostatnie kilka lat na wykresie kawy były okresem systematycznego spadku cen. Na początku lipca cena kawy arabica, notowanej w Stanach Zjednoczonych, zeszła poniżej poziomu 110 centów za funt, co oznacza najniższy poziom od 2013 roku.

 • Miedź drożeje na giełdzie w Londynie, ale uwagę inwestorów zwraca mocny spadek notowań ołowiu - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.666,00 USD za tonę, po zwyżce o 0,4 proc.

 • Jak zbudować kolekcję autografów i na niej zarobić?

  W 2013 r. na aukcji Bonhams pojawił się rzadko spotykany autograf Oscara Wilde'a, wykonany na zdjęciu tego pisarza, dramaturga i skandalisty z przełomu XIX i XX w. Jego licytacja zakończyła się przy kwocie 20,4 tys. funtów. Ciekawsze jest jednak to, że rok wcześniej ten sam autograf został nabyty za pośrednictwem wyspecjalizowanej firmy za kwotę 8 tys. funtów.