• Informacje na temat:

  cena gazu lpg orlen

Artykuły na temat: cena gazu lpg orlen
 • Nie będzie boomu na pojazdy z instalacjami LPG. Opłata emisyjna to za mało, by doprowadzić do przełomu

  rzeczywiście tak się stanie. Niezależnie od rozwoju sytuacji, nowa danina nie wywoła wielkiej rewolucji na rynku pojazdów z LPG. Ten od lat stopniowo rośnie, głównie ze względu na obawy przed coraz droższymi tradycyjnymi paliwami na stacjach. Tymczasem po naszych drogach jeździ już ponad 3 mln samochodów wyposażonych w instalacje autogazu. Zwiększa się też zużycie tego produktu. W ubiegłym roku o 7 proc.

 • Amerykanie szykują kolejny cios w Rosję

  Izba Reprezentantów przyjęła ostatnio projekt ustawy, która przewiduje przyspieszenie procesu wydawania zezwoleń na eksport z USA skroplonego gazu LNG. Rośnie szansa na tanie dostawy z amerykańskich firm.

 • Orlen i Lotos - ile synergii, ile konkurencji?

  W obu kluczowych spółkach naftowych trwają prace nad aktualizacją strategii. W jakich kierunkach powinny pójść zmiany? Czy plany rozwojowe PKN Orlen i Grupy Lotos powinny być skoordynowane? Rozpoczynająca się wkrótce ostra konkurencja amerykańskich krakerów etanowych z parowymi wywrze presję na rynek poliolefin i spowoduje zamknięcie wielu aktywów produkcyjnych, a ruszające z produkcją już

 • PGNiG rozpoczyna działalność handlową w Londynie

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otworzyło biuro handlowe w Londynie - międzynarodowym centrum handlu skroplonym gazem ziemnym (LNG). W ten sposób PGNiG staje się jednym z graczy globalnego rynku obrotu tym surowcem.

 • Motoryzacja: Rewolucja krok po kroku

  Jakie samochody będą jeździły po europejskich drogach w przyszłości? Jeszcze długo... takie, jak dziś. Stoimy na progu technologicznej rewolucji, ale będzie to bardzo powolny przewrót.

 • Kierowcy i ich silniki zapłacą za żądania rolniczego lobby

  Nie ma się z czego cieszyć - zmiana ustawy podniesie ceny paliw! Nowelizacja zakłada podniesienie z 5 do 10 proc. limitu dodatku biokomponentów do benzyny i - według szacunków ministerstwa gospodarki - zmiany te mogą doprowadzić do podwyżki ceny litra benzyny o 5 groszy.

 • Szara strefa rynku paliw coraz większym problemem

  Rośnie w siłę szara strefa rynku paliw. Branża uważa, że władze nie widzą wszystkich aspektów problemu, urzędy działają w sposób nieskoordynowany, brakuje stanowczych decyzji.

 • Afera z handlem paliwami - 100 milionów złotych strat. ABW zatrzymała cztery osoby

  Straty Skarbu Państwa to 100 milionów złotych, a zatrzymanym grozi 10 lat więzienia. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbiła w Poznaniu grupę przestępczą nielegalnie handlującą paliwami płynnymi.

 • POGP: Mimo wzrostu liczby samochodów na gaz jego sprzedaż maleje

  Choć w 2012 r. w Polsce o 138 tys. wzrosła liczba samochodów zasilanych autogazem (LPG), jego sprzedaż spadła - wynika z raportu Polskiej Organizacji Gazu Płynnego (POGP). Eksperci tłumaczą to lepszymi instalacjami LPG, szarą strefą i oszczędnościami Polaków.

 • Spółka Orlen Gaz z grupy PKN Orlen osiągnęła w 2010 r. zysk netto w wysokości 6 mln zł. W tym czasie zwiększyła sprzedaż i udziały w krajowym rynku LPG oraz pozyskała nowych klientów, także zagranicznych.