• Informacje na temat:

  cena gazu z rosji

Artykuły na temat: cena gazu z rosji
 • Wynagrodzenia w Moskwie

  Stolica Rosji pod względem wysokości wynagrodzeń zbliża się do poziomów zachodnich. Płaca minimalna w Moskwie jest ponad 2,5 razy wyższa niż obowiązująca na pozostałym obszarze Federacji Rosyjskiej i wynosi obecnie w przeliczeniu około 1240 zł, czyli zaledwie o jedną trzecią mniej od polskiego minimum. W wielu zawodach zarobki moskwian są zdecydowanie wyższe od płac warszawiaków.

 • Ukraina i Rosja uzgodniły cenę gazu tylko do końca marca

  Unijny komisarz ds. energii Guenther Oettinger powiedział we wtorek, po zakończeniu trójstronnych rozmów w Brukseli, że Rosja i Ukraina uzgodniły cenę gazu na 385 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Cena taka ma obowiązywać od października do końca marca.

 • 174 400 miejsc pracy na Ukrainie

  ...obszarowo, po Rosji, kraj Europy, blisko 47-milionowy naród, a więc wielki rynek konsumentów i - wreszcie - jest to wielki i chłonny rynek inwestycyjny. Jednym słowem - znaczący i perspektywiczny partner do(...), bo o 21,5%, a energii elektrycznej, wody i gazu - o 23,4%. W roku 2005 inflacja była niższa i wynosiła 10,3%. Płace wskaźniki wysokiej dynamiki dochodów i płac nominalnych (w mniejszym stopniu...

 • Rosja przerwała dostawy gazu na Ukrainę

  Rosja wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę w środę od godz. 10 czasu moskiewskiego. Jak podał szef Gazpromu Aleksiej Miller strona ukraińska nie wniosła opłaty z góry za sprowadzany surowiec.

 • Rosja wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę

  Dostawy rosyjskiego gazu na Ukrainę zostają przerwane do czasu przekazania przez Naftohaz Ukrainy kolejnej przedpłaty - poinformował w środę szef Gazpromu Aleksiej Miller. Wg niego rezygnacja z zakupu rosyjskiego gazu stwarza zagrożenie dla tranzytu do Europy.

 • - Rynek gazu w Rosji może zostać zliberalizowany w przeciągu 2-3 lat - powiedział przewodniczący Federalnej Służby Antymonopolowej (FSA) w Rosji Igor Artemjew w wywiadzie dla agencji informacyjnej TASS.

 • Ukraina zmiękła w sprawie gazu. Rosja po trzykroć zwycięska

  Ukraina przed zimą wydaje się kapitulować w gazowym konflikcie z Rosją. To kolejna porażkapo oddaniu Krymu i Donbasu.

 • Europa nie odejdzie od rosyjskiego gazu

  Na europejskim rynku gazowym nie należy oczekiwać drastycznych zmian: udział gazu ziemnego z Rosji pozostanie znaczący, a jego cena konkurencyjna wynika z raportu waszyngtońskiego Brookings Institution. Zdaniem analityków BI, 80 proc. produkcji gazu z łupków będzie mieć miejsce w Polsce Wielkiej Brytanii.

 • Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Rosji i Ukrainy podpisali w czwartek wieczorem w Brukseli porozumienie ws. warunków dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę przez okres zimowy do końca marca 2015 r. Ukraina ma zapłacić do końca roku 3,1 mld dol. za wcześniejsze dostawy.

 • Uwolnienie cen gazu już od kwietnia 2017 roku

  Rząd przygotował nowelizację prawa energetycznego. Rząd chce uwolnienia cen gazu dla firm a potem i gospodarstw domowych - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu.