• Informacje na temat:

  cena gazu za m3 pgnig

Artykuły na temat: cena gazu za m3 pgnig
 • Co zrobić, by mniej zapłacić za gaz

  Nowe taryfy zostaną uwzględnione dopiero w nowym okresie rozliczeniowym. To nie znaczy, że przepłacimy. Po zakończeniu okresu rozliczeniowego PGNiG sprawdzi rzeczywiste zużycie gazu. Na jego(...). Wówczas PGNiG niezwłocznie skoryguje prognozowane faktury, wyliczając opłaty na podstawie nowej, niższej ceny gazu.

 • PGNiG rozmawia z Gazpromem o cenach gazu

  PGNiG rozmawia z Gazpromem na temat renegocjacji kontraktu jamalskiego. Zdaniem ekspertów szanse na sukces tych rozmów są nikłe. Do maja br. firmy mają czas na dogadanie się. Zdaniem analityków rynku gazu, spór trafi do arbitrażu.

 • ...). Jednak cena samego prądu i jego dostarczania to nie cała kwota, którą zobaczymy na fakturze. Dodatkowo od nowego roku wzrasta wysokość tzw. opłaty przejściowej, która wynika z kosztów likwidacji(...). Droższe gotowanie Nieco inaczej jest z opłatami za gaz. Do tej pory Urząd Regulacji Energetyki nie zatwierdził nowych taryf spółki PGNiG, która jest dystrybutorem „błękitnego paliwa” do gospodarstw...

 • W przyszłym roku gaz będzie tańszy

  Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy sprzedaży gazu dla PGNiG i PGNiG Obrót Detaliczny. Gaz będzie tańszy.

 • MG podtrzymuje prognozę wzrostu produkcji w czerwcu o ok. 11,5 proc. rok do roku

  ...w poprzednim miesiącu. Wzrost cen m/m odnotowano także w przypadku cen gazu (podwyżki cen przez PGNiG) oraz paliw (wpływ słabszego złotego), choć te ostatnie były mniejsze niż w maju. W przypadku...

 • Tańszy gaz z PGNiG dla dużych odbiorców - prezes URE zatwierdził nową taryfę

  Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę PGNiG dla dużych odbiorców przemysłowych - podał URE w komunikacie. Średnia cena gazu wysokometanowego została obniżona o 6,7 proc., natomiast gazu zaazotowanego o 6,8 proc.

 • Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

  Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG w komunikacie. PGNiG ocenia, że wniosek jest niezasadny.

 • PGNiG musi przygotować się na trudne czasy

  PGNiG musi przygotować się na ciężkie czasy, gdyż liberalizacja rynku gazu wiąże się z utratą przez dotychczasowego monopolistę stanu posiadania i dotychczasowej pozycji.

 • Prezes PGNiG - nie zawrzemy niekorzystnej umowy na import gazu z USA

  Bardzo życzliwie patrzymy na partnerów amerykańskich, którym jesteśmy w stanie bardzo poważnie pomóc otwierając im rynek na gaz - zapowiedział PAP prezes PGNiG Piotr Woźniak. Dodał jednak, że taki kontrakt musi być dla PGNiG opłacalny.

 • PGNiG obniża cenę gazu dla hurtowych odbiorców

  Hrutowi odbiorcy gazu zapłacą nawet 5 proc. mniej. Prezes URE zatwierdził nową taryfę dla PGNiG. Dotychczasowa taryfa obowiązuje do końca lipca.