• Informacje na temat:

  cena gazu ziemnego 2013

Artykuły na temat: cena gazu ziemnego 2013
 • Karpiński: są przesłanki do obniżki cen gazu w najbliższym półroczu

  Są przesłanki na rynku do tego, by spodziewać się obniżenia cen gazu w najbliższym półroczu - zapowiedział dziennikarzom szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński. PGNiG poinformowało kilka dni temu, że skierowało do Gazpromu wezwanie na arbitraż przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie

 • Gazprom zakłada większy eksport gazu do Europy

  Gazprom spodziewa się, że wyeksportuje w tym roku do Europy 153-155 mld m sześc. gazu. Średnia cena gazu może wynieść 240-245 USD za tys. m sześc. - poinformował podczas na konferencji Aleksander Miedwiediew, wiceprezes Gazpromu.

 • W 2017 roku Polska pobiła rekord pod względem wykorzystania gazu ziemnego. Zużyliśmy w Polsce ponad 17 mld metrów sześciennych tego surowca. Dlaczego to ważne? Jakie miejsce gaz zajmuje w polskiej gospodarce? Wyjaśniamy.

 • Spadają ceny gazu. Zwykły konsument nic z tego nie ma

  Mimo że w minionym roku gaz ziemny znacznie potaniał, klienci w Niemczech płacą za ten surowiec energetyczny wciąż wysokie ceny. W dodatku, jak wynika z nowej pracy badawczej, wzrosły marże dostawców.

 • PGNiG rozpoczął postępowanie arbitrażowe z Gazpromem

  PGNiG skierował do OAO Gazprom i OOO Gazprom Export wezwanie na arbitraż przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie. Polska płaci za rosyjski gaz więcej niż inni europejscy odbiorcy, którym za 1 tys. m sześc Gazprom liczył średnio 341 dol. Tymczasem Polska - jak podał Interfax za 1 tys. m sześc. płaciła 379 dol. (to i tak mniej niż w 2013 kiedy było to - 429 dol.). Dla Niemców cena była niższa

 • Algieria - szansa dla UE na większe uniezależnienie od surowców z Rosji

  Algieria jest największym producentem gazu ziemnego w Afryce, a po Rosji największym dostawcą błękitnego paliwa do Europy. Kraj wydobywa też znaczne ilości ropy, a pod algierskimi piaskami kryją się jedne z największych na świecie zasobów łupkowych. To szansa dla UE.

 • Przedsiębiorstwa, które dostarczają gaz do największych przedsiębiorstw, powinny być zwolnione z obowiązku taryfowego już w kwietniu 2017 r.; taryfy dla gospodarstw domowych miałyby przestać obowiązywać w 2024 r. - wynika z propozycji resortu energii.

 • Rząd zapowiada, że w 2017 roku zniesione będą taryfy na gaz dla przedsiębiorstw, co spowoduje spadek cen gazu dla firm. Konfederacja Lewiatan uważa, że nastąpił znaczący wzrost płynności rynku hurtowego gazu uzasadniający zniesienie obowiązku przedkładania do zatwierdzenia taryf gazowych dla największych odbiorców przemysłowych.