• Informacje na temat:

  cena gazu ziemnego 2014

Artykuły na temat: cena gazu ziemnego 2014
 • 6750 osób na bruk, bo prąd był... zbyt tani

  ...jaki i jądrowe); RWE Innogy (rozwój technologii i produkcja energii elektrycznej z odtwarzalnych źródeł, głównie elektrownie wiatrowe); RWE Dea (wydobycie i dystrybucja gazu ziemnego); RWE Energy(...)Zwolnienia i cięcia rozłożone będą na lata 2014-2020. Poinformowano o tym w dzisiejszym liście do akcjonariuszy. Ten komunikat i wcześniej ogłaszane redukcje świadczą o redukcji 18 proc. załogi...

 • Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

  Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG w komunikacie. PGNiG ocenia, że wniosek jest niezasadny.

 • Ceny gazu: Odbiorcy mogą liczyć na obniżki

  Klienci indywidualni mogą spodziewać się obniżek cen gazu. W ubiegłym roku ceny spadły średnio o 17 procent. To głównie efekt niskich cen ropy.

 • Gaz popłynie spod Rawicza

  Już na początku przyszłego roku możliwa jest pełna eksploatacja i komercyjna sprzedaż gazu ze złoża Szymanowo koło Rawicza w Wielkopolsce - poinformowała spółka Palomar Natural Resources (PNR). Potwierdzono możliwość komercyjnego wydobycia z tego złoża.

 • 5 lat giełdowego rynku gazu

  20 grudnia 2017 r. Towarowa Giełda Energii obchodzi jubileusz 5-lecia giełdowego rynku gazu. Na giełdowym rynku gazu działa obecnie 111 podmiotów. Wolumen obrotu na rynkach spot oraz rynku terminowym towarowym w latach 2012-2017 osiągnął poziom 469,8 TWh.

 • Karpiński: są przesłanki do obniżki cen gazu w najbliższym półroczu

  Są przesłanki na rynku do tego, by spodziewać się obniżenia cen gazu w najbliższym półroczu - zapowiedział dziennikarzom szef resortu skarbu Włodzimierz Karpiński. PGNiG poinformowało kilka dni temu, że skierowało do Gazpromu wezwanie na arbitraż przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie

 • Gazprom zakłada większy eksport gazu do Europy

  Gazprom spodziewa się, że wyeksportuje w tym roku do Europy 153-155 mld m sześc. gazu. Średnia cena gazu może wynieść 240-245 USD za tys. m sześc. - poinformował podczas na konferencji Aleksander Miedwiediew, wiceprezes Gazpromu.

 • Poradzimy sobie bez gazu z Rosji. Ale jeszcze nie teraz

  Trzeba się modlić o łagodną zimę. Mróz, tak samo jak rosyjska groźba przykręcenia kurka z błękitnym paliwem, to dziś największy problem dla sprawnego funkcjonowania polskiego systemu gazowego. Jeśli temperatura mocno spadnie i taka pogoda utrzyma się przez kilka tygodni lub jeśli Moskwa zdecyduje się ograniczyć przesył na Zachód - kryzys murowany.

 • Woźniak: Ceny ropy i gazu pozostaną niskie. Węgiel nie powinien już tracić

  PGNiG liczy się z tym, że ceny ropy naftowej i gazu ziemnego w najbliższych miesiącach pozostaną na niskich poziomach. Prezes spółki zaznacza jednak, że na tym rynku jedna decyzja producentów o ograniczeniu wydobycia może diametralnie zmienić sytuację. PGNiG chce zbudować portfel węglowy na dłuższy czas, bo zdaniem spółki cena tego surowca jest już tak niska, że nie ma przestrzeni do dalszych

 • Rynek gazu w Polsce - rośnie przybywa niezależnych sprzedawców

  Jak wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki, coraz więcej odbiorców decyduje się na zmianę sprzedawcy gazu. Polacy powoli dostrzegają potencjał tego rynku i możliwości związane z oszczędnościami wynikającymi ze zmiany sprzedawcy.