• Informacje na temat:

  cena jabłek przemysłowych

Artykuły na temat: cena jabłek przemysłowych
 • Tani pracownik pilnie poszukiwany

  ...znacznie więcej niż w Polsce, gdzie w ubiegłym roku przy zbiorze truskawek czy jabłek rolnicy płacili 8-12 zł. Pracując na polach w Niemczech czy Holandii, można zarobić równowartość 6-7 tys. zł miesięcznie...

 • W ostatnich latach rynek jabłek w Polsce zmaga się ze znaczącą nadpodażą, która negatywnie wpływa na sytuację w branży sadowniczej. Przedmiotem poniższej analizy jest diagnoza przyczyn utrzymującej się nadpodaży na polskim rynku jabłek oraz ocena jego perspektyw. Główną przyczyną nadpodaży na polskim rynku jabłek jest wprowadzone w sierpniu 2014 r. rosyjskie embargo.

 • Sadownicy protestują w Warszawie; chcą eksportować jabłka do Rosji

  Sadownicy zrzeszeni w Związku Sadowników RP demonstrują w poniedziałek w Warszawie, domagając się zmiany charakteru sankcji wobec Rosji, tak by możliwa była sprzedaż jabłek do tego kraju, lub wprowadzenia rządowych rekompensat dla producentów jabłek.

 • W 2016 r. zebrano rekordową ilość jabłek - 4 mln ton. Przełożyło się to na niskie ceny tych owoców i straty wielu producentów - tak ocenia miniony rok w sadownictwie prezes Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych prof. Eberhard Makosz.

 • KUPS: trudny rok dla przetwórców owoców

  Zakłady przetwórcze płacą już ok. 90 gr za 1 kg jabłek. "To bardzo dobra cena dla sadowników, natomiast dla przetwórców cena jest wysoka i ryzykowna. Zdaniem analityków rynku towarowego, na przestrzeni ostatnich 10 lat, najwyższe ceny jabłek przemysłowych były w 2010 i 2011 r., wówczas sadownikom średnio płacono 0,65 zł za 1 kg.

 • Szykują się rekordowe zbiory jabłek

  Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej. W tym roku zapowiadają się rekordowe zbiory, sięgające nawet 5 mln ton. Sadowników czekają koszmarne zbiory?

 • Otworzyliśmy dla polskich jabłek nowe rynki

  - Mimo wprowadzenia rosyjskiego embarga, nie zmarnowaliśmy ani jednej sztuki polskiego jabłka; otworzyliśmy rynki zbytu w nowych krajach, m.in. w Wietnamie - powiedział w środę szef PSL Janusz Piechociński podczas wizyty w gospodarstwie sadowniczym Leszka Przybytniaka w Uleńcu k. Grójca (woj. mazowieckie).

 • Spodziewane kolejne spadki cen żywności. Rosną straty spowodowane rosyjskim embargiem

  Rosyjskie embargo już dziś skutkuje niższymi cenami, a w miesiącach zimowych, kiedy na rynek trafią zapasy z chłodni, ceny mogą spaść jeszcze bardziej. Rozwiązaniem części problemów sadowników może być wsparcie przetwórstwa. Przetworzony produkt jest trwalszy, można go dłużej przechowywać i na więcej sposób zagospodarować. Większe są też szanse jego sprzedaży, również na nowych rynkach zbytu.

 • Mimo embarga ubiegłoroczne zbiory jabłek zostały sprzedane

  - Mimo problemów spowodowanych przez rosyjskie embargo zakazujące zakupu polskich jabłek, cała ubiegłoroczną produkcję tych owoców udało się zagospodarować - poinformował prezes Związku Sadowników RP, poseł Mirosław Maliszewski.

 • Rosja: Embargo na żywność nie zaszkodziło Polsce

  Przed rokiem, w odpowiedzi na unijne sankcje, Rosja wprowadziła embargo na żywność z Polski. Pomimo utraty rynku, na który trafiało ok. 70 proc. wszystkich owoców przeznaczonych na eksport, polskim rolnikom udało się sprzedać całą produkcję. Jak wygląda sytuacja rok po wprowadzeniu przez Rosjan embarga?